Ideał czy... ?

Wypowiedz się na temat serwisu PSEmu.pl (znanego także pod starą nazwą Polska Strona ePSXe)
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Ideał czy... ?

Post autor: Mortus »

Coś tu ostatnio na forum się cicho zrobiło, i tak sobie myślę co może być tego przyczyną. Czyżby obecny ePSXe i wszystkie plugi sprawiły, że granie stało się zupełnie bezproblemowe, może wszyscy juz potrafią się w.w. programem obsługiwac tak dobrze że nie jest im juz potrzebna pomoc w czymś takim jak konfiguracja plug'ów itp., może na tym forum zostało powiedziane już wszystko, a może po prostu nikt już nie korzysta z emulatorów (yeah right ;-))?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie bede sie chwalił, ale wydaje mi się, że teksty odnośnie konfiguracji są do tego stopnia czytelne i proste do zrozumienia, że większość ludzi je czytające zagląda na Forum tylko w przypadku, gdy coś się naprawdę sypnie, albo mają problem z nieobsługiwanym przez ePSXe tytułem. :roll: Mogę się oczywiście mylić, ale widziałem co się działo na Forum E#D w czasie gdy Polska Strona ePSXe znikneła z serwera republiki > na wspomnianym forum znacząco wzrosła liczba postów dotyczących ePSXe, a nawet znalazł się taki "Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć opis konfiguracji ePSXe taki jaki był na tej stronie " :lol:

Szczerze mówiąc ta cała sytuacja mnie nie martwi gdyż mam więcej wolnego czasu, który mogę spożytkować na rzeczy które w mniejszym stopniu lubie: nauka :(, oglądanie filmów, granie, no i oczywiście pracę nad stronami. Musze niedłudo wrzucić aktualizację na PSX#Emu, MoRf też coś mamrotał o aktualizacji, przydałaby się również aktualizazcja na PSX_DeV :twisted: ... nie wspominając już o tym, że nie jestem całkowicie zadowolony z obecnego oblicza Polskiej Strony ePSXe i szykuję coś naprawdę ekstra. Niestety to ekstra wymagać będzie sporego nakładu pracy i czasu > siedze nad tym od 5 dni, a ledwo zdążyłem przygotować szkielet Layoutu, wszystko je koszmarnie wielkie i minie naprawdę sporo czasu zanim ujrzy światło dzienne. [jak ktoś będzie chciał to zaarzucę screenem :]

A na zakończenie, nie przejmowałbym się tak tym. Ostatnio [jeszcze na starym forOOm] Bati się tym przejmował, a po 3-7 dniach przybyło ok. 10 nowych użytkowników i cała masa pytań & tematów do rozważania

Pozdrawiam
/w_m/
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Ja, ja chce screena :P :D
Ps. I oczywiście służę pomocą jakby co :) :D
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Screen > prosze bardzo... niestety screen stacił ostrość i odwzorowanie kolorów podczas kompresji, ale widać mniej więcej jak to będzie wyglądać :roll:
Obrazek

Pomoc > jak narazie nie będzie potrzebna bo przede mną jeszcze mnóstwo pracy zanim będzie można testować... no chyba że znasz się na php połaczonym z MySQL`em :wink: Jednakże jak strona będzie jako tako działać i wrzucę ją na serwer to oczywiście dam znać...

BTW; jak Ci się podoba nowa ranga :?: :D
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Fajny screenik :-)
A i miałeś racje w_m - forum powoli bo powoli ale zapełnia się. Miłe to, aż się serce raduje (mam za dużo wolnego czasu i zamiast uczyć się na maturę to siedzę na necie i czytam posty innych, jak ich brakuje to się nudzę) :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tez sie z tego ciesze :)
Co lepsze widzę, że zamiast tylko siedziec i czytac to odpowiadasz na wpisy/pytania, podobnie jak Alien, z tą

różnicą że odp są trochę konkretniejsze i trafiają w senno [bez urazy Alien :], >> tym razem obejdzie sie bez komentarza - nie chce Cie znów zawstydzać przed innymi ;)
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Wreszcie jestem użytkownikiem :D, a co do tego PHP to niezabardzo, ale jestem wspaniałym samoukiem, powiedz mi tylko w czym to sie edytuje a ja już się postaram o odpowiednie źródła do nauki :D :P. (oczywiście wątpię żebym z tymi źródłami sie na coś przydał no ale zawsze będe znał podstawy :D terea nie wiem nic :( :/ )
Ps. A mnie dlaczego nie skomętowałeś :D :P :) wiem że ostatnio mało się udzielam, ale jakoś mało postów tu dochodzi, a jak już dochodzi to nie wiem jak pomuc :/ :oops: :roll: :/
Ps2. To z tym żebyś mi powiedział czym się edytuje PHP to nie był żart :D :)
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2003, 23:21 przez Bati, łącznie zmieniany 2 razy.
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Wiem , że może moję odpowiedzi nie są jakieś super ekstra rzeczowe, ale jakoś się staram.A co do Mortusa-on zawsze znał się lepiej na sprawach związanych z kompami i gadżetami z nimi związanymi:))
A i jak cio to ja tesh mogę jakoś potestować nową stronke
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Bati:
1. Na User`a w pełni zasłużyłeś, na Mod`a jeszcze trochę brakuje [zresztą i tak nie ma kim zarządzać, sam widzisz 40-paru Użytkowników i 400wpisów]
2. Dlaczego nie skomentowałem? Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pyt. w dalszej jego części ;)
3. Skrypty PHP są to programy umieszczane w treści stron WWW. Są one wykonywane przez serwer przed wysłaniem strony do użytkownika. Mają bardzo duże moliwości, ale mimo to są dość proste. Bardzo łatwa jest obsługa formularzy za pomocą skryptów PHP. Jedną z największych zalet skryptów PHP jest bardzo łatwa integracja z wieloma bazami danych. Dzięki temu skrypty PHP stanowią ciekawą alternatywę dla skryptów CGI pisanych w Perlu, czy innych językach. Skrypty te piszę i edytuję w Notatniku :) bo nie spotkałem się z edytorem tego języka. Co więcej do ich uruchomienia potrzebny jest serwer www wspierający ten język - czyt. nie uruchomisz skryptów PHP na swoim komputerze jeśli nie ma na nim serwera www + PHP... Reasumując z PHP to już nie taka prosta sprawa jak z HTMLem :)

Alien: Dzięki za wsparcie, jak będzie co testować to dam znać :)
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

winter_mute pisze: Na User`a w pełni zasłużyłeś, na Mod`a jeszcze trochę brakuje
Tamto zdanie do którego się odniosłeś nie było irońą tylko specyficznym żartem :D
winter_mute pisze:
nie uruchomisz skryptów PHP na swoim komputerze jeśli nie ma na nim serwera www + PHP...
Tego zdania jakoś niezaczaiłem :/, jak można mieć konto WWW na swoim kompie ??? (coś mam jakieś przebłyski że są do tego programy ale najprawdopodobniej się mylę) i to dotego jeszcze z PHP :D ????
Ps. czy mógłbyś podać jakieś adresy takowych darowych serwerów (z obsługą PHP) jeżeli takie są ?????
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
ODPOWIEDZ