Crash Team Racing

Recenzje gier z systemu PlayStation opublikowane na łamach serwisu PSEmu.
Adidadi
Junior
Junior
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 18:02

Crash Team Racing

Post autor: Adidadi »

tytuł: Cash Team Racing
producent: Naughty Dog
rok wydania: 1999
gatunek: Wyścigi gokartów


Wstęp:
Przygoda z tą grą zaczęła się gdy mojemu kuzynowi tata przywiózł to wspaniałą konsolkę z paroma grami. Wśród nich znajdowała się właśnie ta która wpadła od razu w oko po spojrzeniu na okładkę ujrzałem liska szczerzącego zęby trzymającego w ręku puchar i postanowiliśmy ją uruchomić jako pierwszą … i tu się zaczęło.

Fabuła:
Fabuła jest jak na wyścigi prosta w skrócie wygląda to tak że niejaki NITROS OXIDE rzuca wyzwanie ziemi że nie zaatakuje jej jeśli zostanie pokonany w wyścigu, i tu wkracza nasza dzielna ekipa na której czele stoi tytułowy Cash Bandicoot. Przemierzają wiele tras aby uratować świat…
Czy im się to uda ??

Grafika:

Ta gra prezentuje pełną moc poczciwego szaraka. Grafika jest bardzo szczegółowa postaciom nie brakuje wielu szczegółów a podczas wybuchów widzimy bardzo ładne efekty graficzne. Jadąc gokartami nie mam czasu alby oglądać pobocza tras ale od czasu do czasu warto się zatrzymać i przypatrzyć trasom a stoją one na wysokim poziomie, każda trasa jest inna pod każdym względem
odmienna.

Dźwięk:
Tak jak cała gra także i muzyka stoi na wysokim poziomie. Twórcy postarali się aby każda trasa miała swój odmienny motyw muzyczny, aby każdy bohater miał swoje okrzyki i odzywki. Nie można tu było zapomnieć o broniach których jest tu sporo i także mają odpowiednie dźwięki .
( i przyznam że autorom udało się to wręcz doskonale)

Tryby gry:
Mamy tu kilka trybów gry:
Adventure- w tym trybie ratujemy świat, wyruszając jednym z 8 postaci( o postaciach później ).
Time trial- mierzymy się z czasem a następnie ze swoim duchem.
Arcade- w tym trybie startujemy do pucharów są to ( WUMPA, CRYSTAL, NITRO, CRASH) każdy puchar podzielony jest na parę tras.
Vs.- tu mierzymy się na trasach w pare osób standardowo to 2 ale jeśli mamy Multi Tap Adaptable możemy zagrać nawet we 4 osoby a wtedy gra staje się jeszcze przyjemniejsza.
Battale- ten tryb to służy do walki na specjalnych arenach przygotowanych z myślą o rozgrywce od 2 do 4 osób. Gra polega na jeżdżeniu i strzelaniu do pozostałych zawodników z wszystkich dostępnych broni. Możemy ustawić jakie to mają być bronie i na ile zestrzeleń gramy.
High Store- tu nie ścigamy się tylko sprawdzamy swoje wyniki i czasy na poszczególnych trasach i w określonych trybach

Postacie:
W grze jest 8 postaci + postacie ukryte.
Opisze tu po krótce charakterystyki każdej postaci
CRASH BANDICOOT- jego gokart ma równe statystyki przez co staje się bardzo dobrym zawodnikiem.
NEO CORTEX- odzwierciedlenie Crasha.
TINY- cechuje go zawrotna szybkość lecz jego zwrotność nie zadowala przez co ma problemy na zakrętach.
COCO BANDICOOT- siotra Crasha która dzięki komputerowi podniosła sobie przyśpieszenie lekko zwrotność.
N. GIN- tak jak COCO tyle że troszkę wolniej jeździ.
DINGODIL- dzięki specjalnemu paliwu ma bardzo szybką prędkość i niezłe przyśpieszenie ale boleje zwrotność tak jak u TINNego.
POLAR- dobry dla początkujących może i jest wolny ale za to zwrotność jest maxymalna dzięki czemu łatwo nim sterować.
PURA- to co wyżej.

Podsumowanie
Dużo tras, postaci, broni, trybów różnorodność muzyki. I ogromne pokłady miodności i przyjemności grania w 4 osoby , to same zalety dla gry ale grając starałem się znaleźć choćby jeden minus wadę usterkę cokolwiek co mogło by wpłynąć ujemnie na chęć grania w ten tytuł i musze się przyznać że nic nie wychwyciłem. Więc mogę ja polecić każdemu posiadaczowi PSXa
, ten tytuł powinien zagościć na każdej półce z grami.

A tu mam pare shotów z gry
ObrazekObrazekObrazek
Ocena
Fabuła - 7/10 – mogła by być bardziej rozbudowana
Grafika - 10/10 - coś wspaniałego
Dźwięk - 10/10 - każdy odgłos wpada w uch
Tryby gry - 10/10 – za ilość i sposoby jakie się na nich bawimy
Grywalność - 11/10 – sam miód, ani kropli goryczy
Ocena końcowa - 10/10 – Nie ma lepszej gry w tym gatunku
Ostatnio zmieniony 01 maja 2005, 23:14 przez Adidadi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W zasadzie jedyna rzecz, do ktorej moglbym sie przyczepic, to oceny Fabuly, Grafiki i Dzwieku. Ale z uwagi na to, ze piszac recenzje, kazdy ma prawo do subiektywnych opinii, bede milczal.

Aha. Przekonwertuj screeny do formatu JPG / JPEG i wrzuc je w takiej formie na serwer. BMP mimo iz niewielkie rozmiarami, to waza kilka razy wiecej niz JPG w tej samej rozdzielczosci.

I jeszcze jedno - w tekscie jest pare drobnych bledow. Wklej calosc do MS Word'a i popraw co trzeba.
Adidadi
Junior
Junior
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 18:02

Post autor: Adidadi »

Screeny i błędy poprawione
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Spraw kilka:
1) recenzja zgodna ze wzorcem, pewnie niedługo trafi na strone.
2) Główny bohater nazywa się Crash a nie Cash
3) zmień rozszerzenia plików na swoim serwerze na jpg, a następnie dokonaj odpowiedniej korekty w tekście (powinny pokazać się obrazki).

BTW; gierka rzeczywiście przepyszna, istny MarioCart na PSXa.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

BTW; gierka rzeczywiście przepyszna, istny MarioCart na PSXa.
Ja bym powiedzial, ze zjada Mario Kart na sniadanie [dynamika, powerup'y, tryby gry] ale trzeba przyznac, ze obydwa tytuly nie maja sobie rownych na platformach sprzetowych, na ktore zostaly wydane.

*EDIT
Nanioslem poprawki w segmencie rozmieszczenia screenow. Byly jeden pod drugim, sa obok siebie - tak jak w pozostalych recenzjach. Tym samym, tekst jest gotowy do publikacji.
ODPOWIEDZ