Co sie dzieje?

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
szefuncio333
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2005, 13:15

Co sie dzieje?

Post autor: szefuncio333 »

Wczoraj zainstalowalem wszystko dobrze emulator z pluginami i w ogole wszystkie gry ladnie chodzily a dzis nie wiem moze cos przestawilem lub ktos mi przestawil ze nie chcialo nic chodzic tylko crash bandicoot 3 a teraz juz nie chodzi nawet on jak wlaczam emulator biore run cd-rom wlacza sie ale tylko czarny ekran widac i nic wiecej nie wiem co sie dzieje pomozcie!!!!
Pozdro ALL!!!
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Sprawdz, czy litera / numer dysku w ustawieniach pluga CDR odpowiada napedowi, w ktorym siedzi plyta z gra.

Obrazek

2. Upewnij sie, ze masz zainstalowane sterowniki ASPI [do pobrania w dziale Download] oraz najnowsze drivery do karty graficznej.
szefuncio333
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2005, 13:15

Post autor: szefuncio333 »

Jak wchodze w konfiguracje cdrom to mam ustawiony plugin i mialem epsxe CDR WNT/W2K core 1.5.2. i jak biore na konfigure to mam w pierwszym first cdrom a potem nic zaznaczonego ja nie wiem zabardzo tez o co chodzi w tym emulatorze wiec mi bardziej wytluymacz mam go od wczoraj i pierwszy moj emulator wiec.....

sprawdzalem tez na tym i na poczatku moglem wybrac [1:0:0] F chyba a jak przelozylem do nagrywarki to E dopiero i 0:1:0 a potem juz none czyli nic :/ nie wiem o co chodzi kurde
Pozdro ALL!!!
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Dla swietego spokoju zassaj Xeven's Cdr Driver [Download]. Plug posiada opcje autokonfiguracji. Innymi slowy - ustawi wszystko za Ciebie.

2. Zrzuc ktoras z gier do obrazu [za pomoca CloneCD / Alcohol 120%] i uruchom uzywajac polecenia {File > Run ISO}.
szefuncio333
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2005, 13:15

Post autor: szefuncio333 »

No chodzi juz crash bandicoot 3 warped ale nie chodzi mi crash team racing na poczatku jest czy chce pal czy secam wybieralem juz to i to i jak wybiore to potem czarny ekran i muzyke slychac ale nic nie widac a jak wlaczam medievila to czarny ekran a jak to zrzucic do obrazu za pomoca np. clona? bo nie wiem he .z gory dzieki
Pozdro ALL!!!
Awatar użytkownika
warmachine
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 25 marca 2005, 12:56

Post autor: warmachine »

W przypadku crash team racing to mogę pomóc tyle- że posiadasz wersję scrackowaną\spiraconą zapewne te najpopularniejszą więc problem powinien się rozwiązać jeśli grę uruchomisz jako iso: plik > Uruchom ISO.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Co do CTR przynajmniej wersji US NTSC
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Kom ... tytul&id=8

BTW; z której wersji BIOSu korzystasz ?
2BII!2B
szefuncio333
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2005, 13:15

Post autor: szefuncio333 »

tak uruchom iso ale potem jaki plik mam wybrac co? Sory ze ja tak nic nie kojarze ale serio w emulatorach normalnie jestem bardzo cienki
Pozdro ALL!!!
szefuncio333
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2005, 13:15

Post autor: szefuncio333 »

chyba to to ten bios: SCPH1001.BIN
Pozdro ALL!!!
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Skarbnica wiedzy.

*EDIT
Nie pisz swoich postow jeden pod drugim. Polacz powyzsze, uzywajac funkcji EDYTUJ.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2005, 20:56 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ