Final Fantasy 9 - problem z filmikami...

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
demo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 czerwca 2005, 11:19

Final Fantasy 9 - problem z filmikami...

Post autor: demo »

Witam, mam pewnien problem. Mam FF9 na PSX i sobie gram na PC przez emulator EPSX - wszystko jest super, wszystko działa bardzo dobrze, bardzo płynnie itd. Mam skonfigurowany emulator pod tą grę, ale niestety mam jeden problem. Gra mi się zawiesza w 2 momentach na pierwszej płycie. Wyskakuje błąd. Pierwszy raz wyskoczył podczas filmiku kiedy statek powietrzny się rozbija ( po przedstawieniu ), ten jednak udało mi się ominąć starą sztuczką z PSX - un-mount image ( czyli tak jakby wyciągnięcie CD z CD-ROM'u ) no i filmik się zatrzymał i wróciłem do gry. Teraz w ten sam sposób w połowie filmiku ( na statku powietrznym z magami / przed walką z Black Wizard'em ), ale teraz nie działa un-mound image. Jak to zrobie to wyświetla się czarny ekran i nic się nie dzieje. Bardzo prosze o pomoc.
btw. słyszałem o pluginie, który wyłancza filmiki - jeżeli to prawda prosił bym o link i krótki opis. Jeżeli coś takiego nie istnieje to prosił bym kogoś, to ma EPSX + FF9 o podanie GG i ominięcie tego filmika ( dam save state itd. )
Z góry bardzo dziękuje!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jezeli grasz na ePSXe 1.6.0 przesiądź się na starszą wersję emulatora - przejdź ten moment na 1.5.2 i dalej możesz grać ponownie na nowszej wersji.

Co więcej jesli korzystasz z wtyczki graficznej Petea (OpenGL, D3D-DX6 lub D3D) ustaw opcję "Off-Screen drawing" na "3: Enhanced" by zaradzić identycznemu problemowi występującemu na 2CD.
2BII!2B
demo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 czerwca 2005, 11:19

Post autor: demo »

Gram na wersji 1.5.2 i mam cały czas ustawione "Off-Screen drawing" na "3:Enhanced"...
lord rat
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 21 czerwca 2005, 17:59

Post autor: lord rat »

ja też mam kilka problemów z final fantasy 9:
1. Podczas odtwarzania niektórych filmików z prawej strony ekranu pojawiaja sie
jakieś zielone kwadraciki. (Ale da się grać:))
2. Po wyświetleniu filmiki po poszukiwaniu Garnet przez Zidana na 1 cd emulator wychodzi do systemu
zgłaszając błąd "SPEC Opcode 3f UNK (PC 00000080) (00000080) (13892,0)". (Gra nie działa :()

Finala posiadam w wersji NTSC.
Mam epsxe 1.52/Pete DX6 D3D Driver 1.75/Ethernal SPU Plugin 1.41/Xaven's cdr driver 0.93.

Proszę, pomocy!
życie bez final fantasy było by nudne:)
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

2. Po wyświetleniu filmiki po poszukiwaniu Garnet przez Zidana na 1 cd emulator wychodzi do systemu
zgłaszając błąd "SPEC Opcode 3f UNK (PC 00000080) (00000080) (13892,0)". (Gra nie działa )
jesli chodz o to mialem to samo na 3 cd jak mialem ja dosc porzadnie zrysowana. Trzeba zrobi jakies dane subkanałowe czy cos w tym rodzaju winter ci powie to dokladnie bo mi pomagal i ominołem to. i gralem dalej zalezy w jaki stopniu jest uszkodzona plytka :?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Trzeba zrobi jakies dane subkanałowe
Albo zrzucic zawartosc plyty do ISO i grac z obrazu, omijajac tym samym wszelkie niedogodnosci, wynikajace ze stanu technicznego nosnika.
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

sory bzyres ale robilem iso i to samo mialem dopiero danesubkanałowe pomogły :)
lord rat
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 21 czerwca 2005, 17:59

Post autor: lord rat »

No to bardzo bym prosił coś na temat danych subkanałowych
życie bez final fantasy było by nudne:)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

2BII!2B
lord rat
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 21 czerwca 2005, 17:59

Post autor: lord rat »

no ale w dalszym ciągu nie wiem jak mi te dane subkanałowe mają pomuc :?:
życie bez final fantasy było by nudne:)
ODPOWIEDZ