Final Fantasy 9 - problem z filmikami...

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W artykule, do ktorego odnosnik podal Ci winter_mute wszystko jest pieczolowicie opisane. I naprawde dziwie sie, czego mozna jeszcze nie wiedziec.

Subkanaly sa o tyle wredne, ze znikoma czesc czytnikow radzi sobie z ich odczytem [a bez nich ani rusz]. I szkopul twki w tym, aby ulatwic sobie zycie za pomoca odpowiedniego softu, a nie hardware'u. Bo nierozsadnym byloby wykladac sianko na wypasiony naped CD, czy DVD warty kilkaset PLN.

Teraz juz wiesz. Sciagaj odpowiedni plug - P.E.Op.S. CDR Driver i postepuj wedle zalecen zawartych w artykule. Prosciej sie nie da. Roboty nie ma wiele, tylko trzeba poswiecic 10 minut i przeczytac [najlepiej calosc, a nie wybiorczo].
lord rat
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 21 czerwca 2005, 17:59

Post autor: lord rat »

odczyt subkanałów za pomocą plugina nie powiódł się(error reading), a konwersja z pliku sub clone cd zadziałała, ale nie rozwiązała problemu. Może po prostu ma ktoś taki plik subkanałów w ff9 cd1 w wersji NTSC :?:
życie bez final fantasy było by nudne:)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Podam alternatywne rozwiazanie. Pobierz PPFa z tego miejsca [Final Fantasy 9 FMV Fix] i skorzystaj z niego. W arcie, do ktorego odnosnik podawalismy wyzej, masz maly poradnik 'how to do with PPF'. Pomoglo?
lord rat
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 21 czerwca 2005, 17:59

Post autor: lord rat »

niestety nie:( Szkoda bo teraz z chęcią pograłbym w final'a:)
Może ma ktoś jakieś inne propozycje?
życie bez final fantasy było by nudne:)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Może ma ktoś jakieś inne propozycje?
Dobrych rad nigdy nie braknie:

- zbadaj zachowanie sie gry pod innymi emulatorami [polecam Emurayden]
- jesli nastapi zawiecha [podczas odtwarzania FMV], to mozesz spisac posiadana wersje FF IX na straty
- rozwiazanie: takie jak zawsze - kupic oryginal, badz postarac sie o wydanie dzialajace w 100% [np. testowane na konsoli]
lord rat
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 21 czerwca 2005, 17:59

Post autor: lord rat »

Próbowałem na VGS i nic, ten sam moment, ta sama reakcja emulatora.

Zastanawiałem sie nad zakupem oryginału na allegro, ale potrzebuję wersji NTSC a tam można dostac same płytki w wersji PAL :(

W kązdym razie dzięki wszystkim za pomoc.
życie bez final fantasy było by nudne:)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Próbowałem na VGS i nic, ten sam moment, ta sama reakcja emulatora.
I w tym momencie jestem przekonany, ze masz zjechana wersje gry. Dla calkowitej pewnosci mozesz jeszcze uruchomic FF IX na konsoli - nie spodziewam sie niespodzianek, gra zapewne sie posypie.
Zastanawiałem sie nad zakupem oryginału na allegro, ale potrzebuję wersji NTSC a tam można dostac same płytki w wersji PAL.
NTSC tez mozna dostac, ale placi sie odpowiednia cene. FF IX to nie Tekken, wersja PAL nie jest wcale gorsza od NTSC. 10 klatek w plecy, co w przypadku tej gry jest niemal nieodczuwalne. Masz okazje - lykaj PAL, bedziesz zadowolony.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

NTSC tez mozna dostac, ale placi sie odpowiednia cene. FF IX to nie Tekken, wersja PAL nie jest wcale gorsza od NTSC.
Bzyku, zapominasz o jednej kwestii - wersję NTSC w przeciwieństwie do PAL możesz przetłumaczyć na język polski.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nie zapominam, nigdy w zyciu ;). Sa rozne kryteria zakupu. Osobiscie nie czailbym sie i bral PAL. Jezyk angielski nie jest dla mnie zapora, a jesli wystepuja problemy, to slownik je rozwiazuje. Ale wiadomo - co gracz, to inne wymagania.
ODPOWIEDZ