Jak zrzucić filmiki z gier do mpg?

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
MVT

Jak zrzucić filmiki z gier do mpg?

Post autor: MVT »

Np. z Chrono Triggera.
Jak to zrobić i jakim programem?
Lukas
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwietnia 2003, 12:11

Post autor: Lukas »

są do tego specjalne programy!!! :D

cd...
Na tej stronie też chyba jest ten program ... Poszukaj se!!

edit by w_m: na forum jest taki przycisk "edytuj" i warto z niego od czasu do czasu korzystać :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

MVT: Mógłbyś dokładniej napisać o co Ci chodzi -
1) Konwersję już zrzuconych plików AVI do MPEG
czy
2) Samo zrzucanie sygnału video do powszecnych formatów tj.: Avi (DivX, Xvid, Indeo itd) lub MPEG (np. VCD)
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Jest fajny programik o nazwie Hyper cam, który robi filmiki ogólnie z ekranu. (raczej szybko nie będzie ci nagrywał przy włączonym ePSXe :/ chyba że masz hiper kompa :P)
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Gość

Post autor: Gość »

Samo zrzucanie sygnału video do powszecnych formatów tj.: Avi (DivX, Xvid
O to mi chodzi tylko żeby jeszcze było audio.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Ogólne przechwytywanie sygnału Video + Audio z ePSXe
Wydaje mi sie ze na początek możnaby spróbować opcji przechwytywania wbudowanej w pluginy tj. dla:
Video - peops software plugin (niestety jak sama nazwa wskazuje plugs nie wspiera 3D więc pixeloza rulez)
Audio - peops DSound Audio

2. Zapisywanie samych filmików
Tu idealnym wyjściem jest skorzystanie np z PSmplay - jest to player filmów/muzy z PSXowych gier, którego jedną z zalet jest możliwość zapisu oglądanych/słuchanych plików... Format zapisu plików zaś uzależniony jest od tego jakie masz zainstalowane w systemie kodeki tzn. jesli masz zaintalowanego XDiVa to nic nie stoi na przeszkodzie zrzucenia filmików przy pomocy tej kompresji, podobnie z DivX etc.
2BII!2B
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Thx.
Masz może gdzieś poradnik jak tego używać ? :P
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Poradnik, po co :?:
Program nie odstaje za bardzo od normalnych, znanych z windows`a player`ów tj.: winamp, wmp itd... Obsługa jest banalna i dość intuicyjna, no ale jeśli b. chcesz to mogę wypocić tekst na ten temat i umieścić w dziale {Inne>Teksty}. Daj znać jak Ci idzie obsługa tego Softu to coś wydrapie :lol:

BTW; Ustaw sobie avatara, bo masz link do nieistniejącego obrazu ...
2BII!2B
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Hym.

Wydaje mi się że żeby odpalić coś w tym playerze to trzeba mieć grę wypaloną na płytce.
Z bin raczej nie wyciągne czegoś w formacie str. iki. czy tim.
A ja jestem pałka jeśli chodzi o obsługę czegoś nieznanego :P

Co do avatara to obraz jest na stronie tylko że ma 12kb i ma rozdzielke 200 na 200 więc go nie wyświetla. Jak go przerabiam na dysku żeby miał mniej niż 6kb i rozdzielke 80 na 80 to i tak go nie wyświetla bo trzeba przecież podać URL a nie d:\avatar.jpg czy coś w tym stylu.

(Być może w powyższym tekście palnąłem coś głupiego, prosze się nie śmiać :P).
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wydaje mi się że żeby odpalić coś w tym playerze to trzeba mieć grę wypaloną na płytce. Z bin raczej nie wyciągne czegoś w formacie str. iki. czy tim.
Za~mount`uj ISO na DemonTools - to taki Virtual dla obrazów zrobionych różnej maści programami... a nie chce mi się pisać :) przeczytaj sobie sam
Co do avatara to obraz jest na stronie tylko że ma 12kb i ma rozdzielke 200 na 200 więc go nie wyświetla. Jak go przerabiam na dysku żeby miał mniej niż 6kb i rozdzielke 80 na 80 to i tak go nie wyświetla bo trzeba przecież podać URL a nie d:\avatar.jpg czy coś w tym stylu.
To poszukaj mniejszego avatara lub wybierz jednego z galerii :!: hehehe :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ