Banał aż boli.Problem z memorkom.

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
Prospero
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 12 lipca 2005, 16:05

Banał aż boli.Problem z memorkom.

Post autor: Prospero »

Jak kturyś z panów sprawujących władze powiedział żebym najpierw poczytał cudze posty zanim wypuszcze moje włąsne,tak też zrobiłem.
Doszedłem do wniosku, że folder "sstats"(czy jakoś tak) w właściwościach ma status "tylko do odczytu".Uceszony myślom, że rozwiązałem owy problem znowy wszedłem w świat "final fantasy VII" i ...
i znowu nie działajom pier****** (przepraszam za wyrażenie) save'y.
Znowu wchodze do folderu "epsxe" wyświetlam własciwości folderu "sstats"
i co??znowu tylko do odczytu.więc znowu daje archiwalny status.
Sprawdzam ponownie i znowy tylko do odczytu.W pewnym momencie nie wytrzymałem i tak powstał ten post.

A tak wogule to strona www.emumaniak.zel.pl to pewna strona czy tylko jakieś frajeżyny żerujonce na czyjejś głupocie??
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2005, 10:44 przez Prospero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Pliki z memorkami [rozszerzenia: MEM / MCR / etc.] powinienes umiescic w folderze memcards, a nie sstates. I ten wlasnie katalog [memcards], jak i wszystkie znajdujace sie w nim pliki powinien miec ODZNACZONY status Tylko do odczytu.

2.
A tak wogule to strona www.emumaniak.zel.pl to pewna strona czy tylko jakieś frajeżyny żerujonce na czyjejś głupocie??
Nie wiem, nigdy tam nie wchodzilem. Strona na dodatek nie dziala [jakies problemy z MySQL?].

3. Okresl nazwe tematu w mniej lapidarny sposob. Niech kazdy nowy uzytkownik, ktory odwiedzi forum i zerknie na liste tematow, ma swiadomosc, ze niniejszy watek traktuje o problemach z save'ami, a nie o banale, ktory boli, a jednak razi.

4. Wkleilem Twoja wypowiedz do MS Word'a celem sprawdzenia pisowni, bo az mnie oczy zapiekly, kiedy dobrnalem do ostatniego znaku. Zaroilo sie od czerwonych podkreslen. Mistrzu, skoro piszesz, to pisz po polsku. Pamietaj o ortografii. Jesli nie chce Ci sie zagladac do slownika - skopiuj tekst do Word'a - on wskaze Ci bledy, a Ty je poprawisz. Tym sposobem opublikujesz nieskazona wiadomosc, ktora bedzie mogl przeczytac kazdy, bez grymasu zazenowania wymalowanego na twarzy.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A tak wogule to strona www.emumaniak.zel.pl to pewna strona czy tylko jakieś frajeżyny żerujonce na czyjejś głupocie??
Nie jestem sieciowym krytykiem, ale nie podoba mi się że serwis:
- rozpowszechnia warez
- wymusza rejestrację
- każe sobie płacić za ściąganie plików, które nie dość że są nielegalne to w dodatku nie znajdują się na serwerze serwisowym (czyli po prostu hotlinkują soft bez zgody autora, no bo jak tu mieć zgodę skoro to warez :?:)

Może inne sekcje wyglądają inaczej ale pliki związane z PSXem podpadają pod moją wypowiedź.

BTW; no ale cóż takie są przywileje posiadania własnego serwera (przynajmniej tak mi to wygląda :) ).
2BII!2B
Awatar użytkownika
Prospero
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 12 lipca 2005, 16:05

Post autor: Prospero »

"Warning:The memcard [] has NOT been saved to disk"
i co z tym zrobić??
a tak wogule to czekam na poradnik z obraskami :]

co do strony to gry by działały czy nie??

A wogule to da sie kasować posty czy nie??

...i jak zamieścić obrazek w podpisie??
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Skoro z poradnikiem zaoferował się Bzy to ja odpowiem na pozostałe pytania (które zresztą można znaleźć w FAQ :P).
- kasowanie postów - taki czarny X na białym tle znajdujący się obok przycisków "Cytat", "Zmień" i "Cytowanie selektywne" w TWOICH (i tylko Twoich) postach
- obrazek w podpisie wrzucasz korzystając z normalnego BBcode. Najpierw wchodzisz do profilu - tam masz ramkę "Podpis", nestępnie wybierasz sobie/robisz sugnaturkę. Jeżeli nie jest ona jeszcze na jakimś serwerze to wgrywasz ją tam, po czym adres do niej podajesz między znacznikami Obrazek. Ot cała filozofia :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

"Warning:The memcard [] has NOT been saved to disk"
i co z tym zrobić??
a tak wogule to czekam na poradnik z obraskami :]
1. Pobierz TEN plik. Rozpakuj go tak, aby otrzymac epsxe000.mcr. Skopiuj plik do katalogu memcards w folderze, w ktorym wczesniej rozpakowales ePSXe.

Obrazek

2. Uruchom ePSXe i wybierz polecenie {Config > Memory Card}, zupelnie jak na screenie ponizej.

Obrazek

3. W oknie Select Memcards wcisnij przycisk Select. Pojawi sie okienko. Wyszukaj memorke, ktora wczesniej skopiowales do folderu memcards. Zaznacz ja i kliknij na Otwórz.

Obrazek

4. Koncowka sciezki dostepu do karty pamieci powinna wygladac nastepujaco:

Obrazek

5. Pamietaj, aby atrybut Tylko do odczytu byl ODZNACZONY. Aby przejsc do okna wlasciwosci pliku [w tym przypadku epsxe000.mcr] nalezy kliknac na nim prawym przyciskiem myszki i z listy wybrac polecenie Właściwosći. Owe okienko musi wygladac tak:

Obrazek

6. Uruchom jakas gre. Sprobuj zapisac stan gry na memory card. Nie dziala? Dziala, bo nie ma innej mozliwosci.
co do strony to gry by działały czy nie??
Zapytaj sie ludzi ze strony. To ich piractwo i to oni powinni za nie odpowiadac.
A wogule to da sie kasować posty czy nie??
Da sie. W oknie wiadomosci, w prawym gornym rogu masz niewielki przycisk z niebieskim X. Klikajac nan, usuwasz swoj wpis.
...i jak zamieścić obrazek w podpisie??
Posluzyc sie tagiem:

Kod: Zaznacz cały

[img]URL_obrazka[/img]
EDIT
Mortus pisze:- kasowanie postów - taki czarny X na białym tle
Czarny albo niebieski, w zaleznosci od wyboru kolorystyki forum ;].
Awatar użytkownika
Prospero
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 12 lipca 2005, 16:05

Post autor: Prospero »

TAk tak.
Powtużyłem czynność z 5 razy i ...
...i nie działa.
Ta sama wiadomość,
te same rozczarowanie.

c.d.
Prospero pisze:TAk tak.
Powtużyłem czynność z 5 razy i ...
...i nie działa.
Ta sama wiadomość,
te same rozczarowanie.
Sory za to, że nie sprawdziłem czy działa.
Prawdo podobnie ostrzeżenie odnosi sie do memory card 2, a memory card 1 dziła.

Jeszcze raz pszepraszam.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nie ma problemu. Ciesze sie, ze jednak wszystko w porzadku i problem zostal zazegnany. Jeszcze jakbys nie pisal swoich postow jeden pod drugim, ino uzywal funkcji edytuj, byloby calkiem dobrze.
ODPOWIEDZ