Silent Hill - problem z grafiką !!

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Hora
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 sierpnia 2005, 21:19
Kontakt:

Silent Hill - problem z grafiką !!

Post autor: Hora »

Witam mam pwien problem, a właściwie dwa.
Chodzi o to że odpalam sobie SH przez epsxe z obrazu płyty w standardzie ISO. I tu powstaje pierwszy problem bo pokazuje się tylko czarny obraz i nic więcej. A więc odpalam z płyty i gra chodzi wszytsko pięknie tylko wokół postaci i większości tekstur są prostokąty wnętrze których jest jaśniejsze niż otoczenie czasami wręcz białe. Jestem laikiem w tych sprawach więc prosze o wyrozumiałość.

A tutaj podaje specyfike mojego sprzętu i psxe w razie czego:

PC:
Amd athlon 1,7 256 ramów NVIDA GeForce 4 MX 440

ePsxe:
Pete's OpenGL Driver 1.75 - Video
Eternal SPU Plugin 1.41 - Sound
Mooby 2 cd disc ima-coś tam - to do odczytu obrazów
bios\scph7502.bin - bios

Senks very za odpowiedź !!!
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Podaj jeszcze jak masz skonfigurowanego plugsa graficznego po wg mnie problem lezy tutaj
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zaczne od napisania, ze podobnych tematow bylo miliard, a moze i wicej. Wszystko, powtarzam - wszystko co do zycia potrzebne, jest do znalezienia na forum. A jak nie na forum, to w artach serwisu. Wystarczy poszukac, zanim zada sie jakiekolwiek pytanie. To tak na przyszlosc.

Zestaw pluginow w porzadku.
Hora pisze:Pete's OpenGL Driver 1.75 - Video
Klikaj.
Hora pisze:Eternal SPU Plugin 1.41 - Sound
Tutaj.

Plugin CDR zmien na cos bardziej trendy, np. P.E.Op.S. CDR Driver w wersji najnowszej [gdzies tam w dziale Download sobie lezy].

I po optymalnym skonfigurowaniu wtyczek, zgodnie z zaleceniami zawartymi ww. artykulach Silent Hill chodzi jak zloto. Wiem, bo gralem i o najmniejszych problemach nie bylo mowy.

EDIT

O jednym zapomnialem. O problemach z ISO. Polecam mountowanie do dowolnego Virtuala, np. Daemon Tools - taki zabieg rozwiazuje 90% niedogodnosci zwiazanych z funkcjonowaniem obrazow.
Hora
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 sierpnia 2005, 21:19
Kontakt:

Post autor: Hora »

alien pisze:Podaj jeszcze jak masz skonfigurowanego plugsa graficznego po wg mnie problem lezy tutaj
Teraz już Plugin mam skonfigurowany tak jak na obrazku poniżej. Też wydaje mi sie że to musi być wina Pluginu graficznego. Pozdro dla sąsiada:D
BzyRes pisze:Zaczne od napisania, ze podobnych tematow bylo miliard, a moze i wicej. Wszystko, powtarzam - wszystko co do zycia potrzebne, jest do znalezienia na forum. A jak nie na forum, to w artach serwisu. Wystarczy poszukac, zanim zada sie jakiekolwiek pytanie. To tak na przyszlosc.
Sorry !!

Oki skonfigurowałem wsio według obrazka niestety problem nie znikł !!
BzyRes pisze:Plugin CDR zmien na cos bardziej trendy, np. P.E.Op.S. CDR Driver w wersji najnowszej [gdzies tam w dziale Download sobie lezy].
Za to sie już zabieram !! Póki co dzięki za pomoc !!
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Hora pisze:Oki skonfigurowałem wsio według obrazka niestety problem nie znikł !!
Uruchom tego Silent Hill'a pod CVGSem albo Emurayden'em, zeby miec pewnosc co do kompletnosci i funkcjonalnosci wersji.

Zainstaluj ASPI [Force ASPI z dzialu Download] - byc moze problem z black screenem jest wywolywany ich brakiem.
Hora
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 sierpnia 2005, 21:19
Kontakt:

Post autor: Hora »

Przetestowałem go pod VGS-em i wszystko jest jak najbardziej w porządku !! Hmm ale ciągle walcze dzięki za dotychczasową pomoc !!
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Zainstaluj ASPI - koniecznie, bo przydzadza sie predzej czy pozniej.
2. Odswiez sterowniki to karty graficznej - wejdz na strone producenta, pobierz najnowsze i zainstaluj [osobiscie polecam 43.45, ale generalnie zadna wersja nie stwarza problemow].
3. Skonfiguruj DOKLADNIE plugin graficzny. We wlasciwosciach k. graficznej wylacz antyaliasowanie i filtrowanie anizotropowe.
4. Postaraj sie o DirectXa w wersji wyzszej niz 7.0.
Hora
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 09 sierpnia 2005, 21:19
Kontakt:

Post autor: Hora »

Oki Zabieram sie do roboty a jak skończę dać znać co i jak !!

aa więc !!
1.Nie potrafie znaleźć ASPI :oops: Niestety jestem mało obeznany !!
2.Sterowniki odświeżone
3.Plugin dokładnie skonfigurowany, a jak wyłączyć to antyaliasowanie i filtrowanie?? :roll:
4.Mam DirectX9.0

Niestety problem nie znikł !!
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Pisalem, ze ASPI sa do pobrania w dziale Download. O, tutaj.
2. Dobrze.
3. W przypadku kart nVIDIA: {p-klik na pulpicie > wlasciwosci > ustawienia > zaawansowane > GF2/3/4... > Performance & Quality Settings}.
4. W porzadku.
ODPOWIEDZ