Grafika w FINAL FANTASY VII

Dyskusja na temat gier wydanych przez firmę Square-Enix (dawniejszy SquareSoft).
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Grafika w FINAL FANTASY VII

Post autor: emcefreak »

Problem dotyczy grafiki 2d w Finalu. Mam patcha, ale tła itp dalej mam w trybie wyswietlania software. Czy ktos mi powie jak to zmienic ? Z góry dzieki.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Krótko i na temat - włącz opcje "screen smoothing" we wtyczce wideo. Jęśli Twój komputer sprosta takiemu obciążeniu i liczba klatek nie spadnie poniże 50/60fps tła podobnie jak cały ekran zostaną ładnie wygładzone i problem będzie zażegnany.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Czy to aby FF VII na PSXa? Wydaje mi sie, ze emcefreak pisze o porcie na PC.

Jesli na PSXa, to zrob to, co zaproponowal w_m [akurat screen smoothing wielkim obciazeniem nie jest, na moim rzechu nie powoduje ZADNEGO ubytku FPS, a z tego co pamietam, kolega ma nieco lepsiejszy sprzet]. Dodatkowo ustaw Texture filtering na wartosc 4 - lepszej kombinacji chyba nie ma, niemniej FF VII najladniej wyglada na wtyczkach software'owych [z podbita rozdzialka, FSAA, smoothingiem i w razie potrzeby delikatnym scanlines].
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

Pisze o wersji PC-owej :)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Wiedzialem, temat do przeniesienia. Ja proponuje uzyc wrapper'a, np. tego - wszystkie problemy z grafika powinny zniknac [czyt. znikna na 99%] - w koncu port FF VII na PCty, pisany byl z mysla o kartach 3Dfx. Inna sprawa, ze siodmy Final wyglada w blaszakowej wersji okropnie - o wiele lepiej zaopatrzyc sie w wersje PSX i szpilac na emulatorze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

BzyRes pisze:Wiedzialem, temat do przeniesienia.
Znów przenosze w takim razie.
BzyRes pisze:Ja proponuje uzyc wrapper'a, np. tego - wszystkie problemy z grafika powinny zniknac [czyt. znikna na 99%] - w koncu port FF VII na PCty, pisany byl z mysla o kartach 3Dfx.
Niby tak, ale nadal trzeba meczyć się z instalką, patchowac, etc. Dlategoteż
BzyRes pisze:o wiele lepiej zaopatrzyc sie w wersje PSX i szpilac na emulatorze
2BII!2B
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

o wiele lepiej zaopatrzyc sie w wersje PSX i szpilac na emulatorze

I chyba tak zrobię bo PC-owa nawet nie ma window mode a mnie często męczą na GG podczas gry hehe :P
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Od razu przypomniala mi sie moja rozgrywka w FF IX, wlasnie pod ePSXe. Za cel postawilem sobie solidne podpakowanie CALEJ druzyny, a jest to zajecie dosc czasochlonne i jesli nie robi sie tego stopniowo, tylko zostawia na sam koniec - dosc zmudne. Kochany emulator z jeszcze bardziej kochanym Pete's OpenGL umzowliwil mi na szczescie gre w trybie okna - zdobywalem niemal automatycznie miliony EXPa, prowadzac w miedzyczasie konerwsacje i surfujac w sieci.

A wersja PSX jest lepsza pod kazdym wzgledem. Grafika naprawde daje rade, w przeciwienstwie do niedbalego 2D w FF VII PC. Muzyka rowniez brzmi milej dla ucha - w wersji Blaszakowej uzyto zwyklych MIDow, ktore brzmia okropnie [inna sprawa, ze jakosc muzyki w FF VII pozostawia wiele do zyczenia, jednak posiada swoisty urok]. FMV odtwarzane pod emulatorem rowniez sa milsze dla oka. Port dla PC nie posiada zadnych usprawnien, a jedyne co rzuca sie w oczy, to kretynsko dorysowane usta na mordkach bohaterow. Reasumujac - jesli juz grac w FF VII, a jest mozliwosc wyboru platformy, to najodopowiedniejszym wyborem jest platforma macierzysta - PSX lub ePSXe. :]
ODPOWIEDZ