Problem z Crash Bash

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Cronx
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2005, 16:20

Problem z Crash Bash

Post autor: Cronx »

Witam

Mam problem z tą grą. Ściągnołem ją dwa dni temu. Wczoraj chodziła normalne, a dzisiaj gdzu pogram około 2 minuty, wyskakuje błąd z ePSXe.exe. Może mi ktoś pomóc ?:( Mam coś podać co do konfiguracji komputera bądź emulatora to mówcie ... podam :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Cronx pisze: Ściągnołem ją dwa dni temu.
Z jakiego sklepu?
Cronx pisze:czoraj chodziła normalne, a dzisiaj gdzu pogram około 2 minuty, wyskakuje błąd z ePSXe.exe.
Zamountuj obraz tej gry do dowolnego virtual drive, np. Daemon Tools i probuj uruchomic poleceniem {File > Run CDROM} - uprzednio musisz zmienic litere napedu w konfiguracji plugina Cdrom..
Co jeszcze? Przetestuj gre pod innym emulatorem, np. CVGSem.
Cronx
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2005, 16:20

Post autor: Cronx »

Ściągnołem ją przez BitCometa z internetu. Przed chwilką miałem jeszcze inny błąd :/ A mianowicie:

Error running ePSXe
SPEC Opcode 3f UNK (PC 00000068) (00000000) (26745,5)

Nierozumiem tego :/. Spróbuje jeszcze innym emulatorami :D
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Cronx pisze:Ściągnołem ją przez BitCometa z internetu.
Echh... nieladnie! Gra pobrana z niepewnego zrodla P2P jest zrodlem wszystkich nieszczesc. Z takiego zalozenia zazwyczaj wychodze. Albo zaopatrz sie w cos, co na pewno bedzie dzialalo, albo pomysl o oryginale. A jesli nie, to sie troche poglowimy... :]
Cronx pisze:Error running ePSXe
SPEC Opcode 3f UNK (PC 00000068) (00000000) (26745,5)
Wpisz w forumowej wyszukiwarce "SPEC Opcode" i poszukaj rozwiazan w tematach, w ktorych poruszalismy juz ten problem. Zwykle pomaga rekonfiguracja ePSXe, czyli rozpakowanie wszystkiego od nowa i ponowne zlepienie do kupy. Nalezy takze zadbac o rzeczy typu: ASPI, porzadne sterowniki do karty graficznej, itd. Musisz pokombinowac, ale przed zrobieniem czegokolwiek proponuje upewnic sie, czy obraz gry nie jest padniety - pograj troche pod CVGSem [poza sterowaniem nie wymaga zadnej konfiguracji].
Cronx
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2005, 16:20

Post autor: Cronx »

No orginała nie wiem czy gdziekowiek dostane ... ale narazie o tym nie myśle bo mam mnóstwo innych wydatków :P Dlatego orginał odpada :). Ale to żródło było pewne i sprawdzone to raczej z obrazem wszystko gra. Sprawdziłem ją pod PSXeven i wszystko bardzo fajnie śmiga, tylko że ten emulator strasznie pogarsza grafike. Na tym emulatorze także działa mi Gran Turismo, a na ePSXe nie odpala :/. To też związane z konfiguracją ?? Może czegoś nie ustawiłem ?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

PSXeven to raczej druga liga, jesli wziac pod uwage emulatory PlayStation, ale wyglad gier zazwyczaj zalezy glownie od uzytej wtyczki graficznej i jej konfiguracji. Powedruj do dzialu Kompatybilność i posprawdzaj jakie pluginy toleruja poszczegolne gry i co jest rekomendowane przez supporterow dzialu. W przypadku Crash Bash wystarcza podstawowa konfiguracja. Do podpatrzenia w PlayStation > Artykuły.
Cronx
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2005, 16:20

Post autor: Cronx »

Problem roziwązany :D

Skonfigurowałem plugin Video i gram teraz nie bezpośrednio z ISO, tylko przez wrzucony obraz do Deamon Tools'a :D ThX. Jak bede miał jeszcze jakieś problemy to napisze :D. Pzdr
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Pisz smialo, polecamy sie na przyszlosc. Pozdrowienia.
Cronx
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2005, 16:20

Post autor: Cronx »

Problem znowu wrócił :( Tylko że teraz w każdej grze tak mam :/ Na CVGS nie chce się przerzucać bo ( może tylko u mnie ) pogarsza grafikę :P Wie ktoś może co to powoduje ??
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Cronx pisze: Na CVGS nie chce się przerzucać bo ( może tylko u mnie ) pogarsza grafikę
CVGS to emulator software'owy, zatem gry przezen emulowane wygladaja u wszystkich tak samo.
Cronx pisze:Wie ktoś może co to powoduje ??
Ja bym obstawial jakis syf, ktory zagniezdzil sie w kompie [wirus, trojan, robactwo, spyware, inne] lub problemy ze sterownikami od grafiki. Najpierw przeskanuj dyski w poszukiwaniu zarazy [np. tym], nastepnie pobierz porzadne sterowniki dla swojej karty graficznej [strona producenta] i je zaktualizuj. Jesli zabiegi nie pomoga, poglowimy sie dalej [albo ktos z forumowej braci rzuci innym pomyslem :]].
ODPOWIEDZ