uruchmienie pcsx2

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
kadrzys
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 13 listopada 2005, 21:17

uruchmienie pcsx2

Post autor: kadrzys »

witam
mam problem z odpaleniem jakiejkolwiek gry w pcsx2. Gdy ładuję płytę/obraz wszystko idzie dobrze pojawia się logo sony itp, ale potem mam schody. Wyświetla się jakieś menu, chodzi chyba o skonfigurowanie karty pamięci niestety nie jestem pewien bo wszystko jest bo niemiecku i nie mam pojęcia co tam jest napisane:] nie jest to menu konkretnej gry gdyż pojawia się takie samo za każdym razem. Jeśli ktoś wie o co chodzi i co zrobić żeby uruchomić jakąkolwiek grę z góry dzięki.
pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

To jest menu konfiguracyjne BIOSu, zawira ustawienia tj. język, strefa czasowa itd.. . gdy przejdziesz przez cały proces opcje zostaną zapamiętane i nie będziesz ich musiał wklepywać za każdym razem...

co do języka - to na poczatku powinien być jego wybór - gdy wyskoczy napis German/Deutch wciśnij klawisz kierunkowy (w prawo lub lewo) bo obok niemieckiego powinien tez być bardziej zrozumiały język tj. choćby ang.
2BII!2B
kadrzys
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 13 listopada 2005, 21:17

Post autor: kadrzys »

ok zmieniłem język, wszystko już w tej konfiguracji rozumiem, ale nie ma możliwości jej zakończenia:/ mogę sobie skopiować albo skasować zawartość memorek, pozmieniać rozdzielczość itp. ale nie ma nigdzie save&exit czy coś w tym stylu:/
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

To co widzisz to BIOS konsoli...

...nie zobaczysz niczego innego dopóki nie skonfigurujesz wtyczki CDVD, włozysz płyty i klikniesz na {File > RunCD} , ew. użyjesz obrazu ISO i nie wybierzesz { File > Run ISO }
2BII!2B
kadrzys
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 13 listopada 2005, 21:17

Post autor: kadrzys »

w tym problem, że to menu pojawia się po kliknięciu File/ISO :/ do obsługi obrazów używam wtyczki Linuzappz Iso CDVD driver, czyli standard. Czy ma znaczenie, że obraz który próbuję uruchomić jest *.mdf? do tej pory sądziłem, że nie bo z płytki również nic się nie uruchomiało tylko ta konfiguracja BIOSU:/

-------------

ok to co powyżej działo się do niedawna, nie wiem co sie stało, ale teraz jest tak: klikam File/uruchom i zamiast okna gdzie wybierałem obraz pojawia się na pasku pcsx2 na dole napis "Resetowanie" i pojawia się właśnie menu konfiguracyjne Biosu :( :( nic nie zmieniałem nie wiem czemu nagle tak, myślałem, że to coś z wtyczką, ale przeinstalowanie nie pomogło, ponowne ściągnięcie programu również nie. Totalnie już zgłupiałem i nie mam pojęcia co się z tym dzieje :(
Rozzelinni
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 20 lutego 2006, 11:03

Post autor: Rozzelinni »

Obrazek


Gra się nazywa Dragon Ball Z :Budokai 2 DVDRIP
Dlaczego nie uruchamia się??
Dlaczego nie ma Loga????? :shock:
Może żle z konfigurowałem Emulator??

Dodałem tu post bo nie stworzyłem nowego tematu bo juz istnieje.

Dodan kilka screnów z konfiguracji:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PC:
Motherboard 945P-DS3
CPU: Pentium D 3GHz VT
Ram: 2GB
GeForse 7300GT 256MB
Lite-On DVD-RW
HDD: Segate 320GB SATA II
OS: WinXP SP2
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zly dzial wybrales - w PCSX2 vs Gry info masz w co drugim temacie, np. w TYM. Do tego FAQ i artykuly, a w razie koniecznosci Skip Video Patch [opisany zarowno w artach jak i na forum].
Rozzelinni pisze:Gra się nazywa Dragon Ball Z :Budokai 2 DVDRIP
Ten DVDRIP, to dopisek barana, ktory gre backupowal i udostepnil w sieci. Nie radze sie chwalic posiadaniem takiej wersji.
Rozzelinni
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 20 lutego 2006, 11:03

Post autor: Rozzelinni »

BzyRes pisze:Zly dzial wybrales - w PCSX2 vs Gry info masz w co drugim temacie, np. w TYM. Do tego FAQ i artykuly, a w razie koniecznosci Skip Video Patch [opisany zarowno w artach jak i na forum].
Rozzelinni pisze:Gra się nazywa Dragon Ball Z :Budokai 2 DVDRIP
Ten DVDRIP, to dopisek barana, ktory gre backupowal i udostepnil w sieci. Nie radze sie chwalic posiadaniem takiej wersji.
Pokazało mi się jakieś klocki a spowolniało to więc uruchamiam ponownie i
w czym innym jest problem teraz bierze mi 99% Procka i nic. przejżałem wszystkie tematy i nie znalazłem.

Tylko jedno mnie dziwi zobaczcie dlaczego w konfiguracji procesora mam wybrać 3 opcje??

A patrzyłem w innych tematach że są inne opcje do tego Konfiguracji CPu??

Obrazek
PC:
Motherboard 945P-DS3
CPU: Pentium D 3GHz VT
Ram: 2GB
GeForse 7300GT 256MB
Lite-On DVD-RW
HDD: Segate 320GB SATA II
OS: WinXP SP2
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Rozzelinni pisze:dlaczego w konfiguracji procesora mam wybrać 3 opcje??
Ponieważ po jej wybraniu PCSX2 będzie najlepiej współpracował z Twoim procesorem, a emulacja będzie najszybsza i najbardziej kompatybilna.

Co do pozostałych trybów to:
recompiler - z tej opcji korzytaja wszystkie osoby, które nie mają pod maska procesora z SSE2 (czyli PIV bądź AMDx64)
interpreter - ta natomiast przeznaczona jest dla osób, które nie moga uruchomić gry w dwóch powyższych trybach, nie zewzględu na fakt że gra jest źle zrzucona (jak podejrzewam jest w Twoim przypadku) lecz z powodu niepełnej kompatybilności.

Wracając do tematu... PCSX2 był pisany z myslą o pełnych wersjach gier, i na takowych był testowany, toteż nie miej żału że Twój ściągniety z sieci, okrojony RIP może nie pracować.
Co można w takiej sytuacji zrobić -proponuje zaopatrzyć się w Beats of Rage, wiecej informacji tuttaj >
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Gry
i sprawdzić czy gra pracuje poprawnie pod emulatorem... jesli tak to możesz mieć pewność że Twoja kopia jest zwalona, jesli nie - masz coś źle ustawione.
Dodatkowo możesz spróbowac wykonać skip video patch >
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Artyk ... =pcsx2_svp
a nóż widelec pomoże :D
2BII!2B
ODPOWIEDZ