problem z epsxe

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

problem z epsxe

Post autor: cyndaquil777 »

mam problem z emulatorem epsxe 1.60 za chiny nie chce dzialac (nawet kiepsko) sciagnolem epsxe-a ze wszystkimi pluginami(ustawionymi) (bez 1 bios 7502 mam 1001chyba lub cos takiego) niby wszystko jest ustawione i nie chodzi
jak mozna to prosze o wysłanie odpowiednich opcji i pluginów (mam gf5200)

tak propos zamierzam grac w FF7 jesli to ma jakies znaczenie(z plytek chyba orginalnych wujek przywiózl to nie wiem (opis:czarny spód i pudełłko na 4 cd w tym 1 cd nie wiem do czego, 3 cd to gra)

dziekuje z gory za odpowiedz(szukałem od groma instrukcji jak narazie nic nie działa)


+dodatkowy problem
jak kozystac z mooby cd2 disk image (po wybraniu opcji run cd:musze cos wybrac tylko nie wiem co)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zdaje sie, ze pobrales skonfigurowany ePSXe InPCP v0.8.3... Podstawowa sprawa, to ustalenie sciezki dostepu do BIOSu - {Config > Bios > Select}. Nastepnie wypadaloby ustawic plugin CDROM. Daruj sobie wtyczke mooby'ego - wydaje mi sie, ze nie bedzie Ci na razie potrzebna. Jako plug do obslugi napedu wybierz P.E.Op.S. CDR Driver 1.4 lub ePSXe CDR ASPI core 1.5.2.. Skonfigurowanie tego drugiego jest banalne. Co do pierwszego - wszystko masz opisane w odpowiednim artykule, ktory znajduje sie tutaj.

W zasadzie nie wiem, jak Ci konkretnie pomoc. Przypominam o instalacji takich rzeczy, jak ASPI i sterowniki do karty graficznej [jakies w miare swieze, a nie z epoki brazu]. Jesli problem bedzie nadal wystepowal, to zechcij go dokladniej opisac, bo "za chiny nie chce dzialac" moze odzwierciedlac milion trybow niedzialania. Zrob z tego jeden.

EDIT
tak propos zamierzam grac w FF7 jesli to ma jakies znaczenie(z plytek chyba orginalnych wujek przywiózl to nie wiem (opis:czarny spód i pudełłko na 4 cd w tym 1 cd nie wiem do czego, 3 cd to gra)
Oj, ma i to niemale. Po szczegoly zapraszam tutaj.
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

Post autor: cyndaquil777 »

BzyRes pisze:Przypominam o instalacji takich rzeczy, jak ASPI i sterowniki do karty graficznej [jakies w miare swieze, a nie z epoki brazu].
Moj tata uaktualnia je co jakis czas ale co do ASPI nie jestem pewien
moze to własnie to jest przyczyną kłopotu

jeszcze raz dziękuje za pomoc
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2005, 16:02 przez cyndaquil777, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W razie czego tutaj masz download.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeśli korzystasz z ePSXe InPCP to przypominam że warnkiem koniecznym do jego poprawnego działania jest plik SCPH 7502 w katalogu BIOS. Dokładne informacje znajdziesz w dokumentacji aplikacji.
2BII!2B
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

Post autor: cyndaquil777 »

winter_mute pisze:Jeśli korzystasz z ePSXe InPCP to przypominam że warnkiem koniecznym do jego poprawnego działania jest plik SCPH 7502 w katalogu BIOS. Dokładne informacje znajdziesz w dokumentacji aplikacji.
namęczyłem sie ze znalezieniem go ale teraz mam Scph1001 i SCPH 7502
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

Post autor: cyndaquil777 »

mam problem z ASPI ma 16 bitowy podsystem i nie chce działac na moim kompie
wyskakuje błąd ( wg mojego ojca tylko w plikach do nt jest instalator(costam.exe(nazwy nie pamiętam) i to tam wyskakuje błąd)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Instalator to INSTASPI.BAT i to w niego nalezy klikac, aby zainicjowac kopiowanie sterownikow.
Awatar użytkownika
cyndaquil777
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 08 grudnia 2005, 15:35

Post autor: cyndaquil777 »

BzyRes pisze:Instalator to INSTASPI.BAT i to w niego nalezy klikac, aby zainicjowac kopiowanie sterownikow.

dobrze dziekuje ale to tez nie pomaga pojawia mi sie czarny ekran i nic więcej sie nie dzieje a w drugim okienku praca konczy sie na SPU open ...
i nic więcej nie ma
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Gdzie sie pojawia czarny ekran? W emulatorze? Pisz o szczegolach, bo na ogolnikach bedziemy sobie nawzajem pomagali przez lata i wraz nic z tego nie wyjdzie. Na czarny ekran jest jedna bardzo dobra metoda - wpisac fraze "czarny ekran" w wyszkukiwarce na forum i szukac odpowiedzi w dziesiatkach tematow, poswieconych temu zagadnieniu.
ODPOWIEDZ