Zwisy w GT2

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Skaza
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 24 listopada 2005, 21:43

Zwisy w GT2

Post autor: Skaza »

No więc próbowałem już na 3 wersjach epsxe (1.50, 1.52, 1.60), na psxeven, ze wszystkimi popularniejszymi pluginami graficznymi. Pierwsze zgrzyty można zauważyć, kiedy odtwarzana jest ta muzyczka na koniec wyscigu, momentami przycina a wraz z nią przycina cała gra. Ale to pikuś, bo gra popsrostu się zawiesza co jakiś czas, nie jest powiedziane kiedy, czasem zaraz na początku wyścigu, czasem pod koniec, a nie raz uda się przejechać cały !!! :P
Gra jest w wersji PAL. Czy możliwe jest, że to płyta kopnięta? Czy jest coś o czym nie wiem?
Z góry dzieki za pomoc.
(co do sprzętu to atlon 1.7, dżifors 2 TI, 512 ramu)

Dodam, że w menusach i w czasie sejwowania też się zawiesza.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Raz - uruchom totot pod CVGSem [mozesz pobrac w PlayStation > Download] i sprawdz, czy bedzie chodzilo, czy tez sie wieszalo na kazdym kroku.

Dwa - upewnij sie i mnie przy okazji, ze wersja GT2, ktora posiadasz jest w pelni kompletna, tzn. albo jestes w posiadaniu oryginala, albo sprawdzonej kopii [nie wnikam, czy posiadanej legalnie, czy tez nie].

Trzy - jak sprawdzic, czy plyta jest kopnieta? Najlepiej sprobowac zrzucic gre do obrazu, za pomoca CloneCD lub czegos alternatywnego. Jak juz zostaniesz posiadaczem obrazu, uruchom gre przez ePSXe poleceniem {File > Run ISO}

Cztery - jesli obraz sie "zrobil", a GT2 nadal stwarza problemy, wypadaloby sprawdzic, co na ten temat ma do powiedzenia debugger. Uaktwynij logi {Run > Enable logs} i jesli jest to mozliwe - wyjdz z okna emulacji podczas zwisu [wciskasz Escape] i skopiuj zawartosc tego okienka, po czym wklej na forum - oczywiscie w razie, gdybys zauwazyl cos niepokojacego

Piec - Uzyj optymalnej konfiguracji dla ePSXe [do GT2 szczerze polecam 1.6.0]. Przejrzyj dzial PlayStation > Artykuły, zerknij do listy kompatybilnosci - dowiesz sie stamtad wielu przydatnych informacji.

I to by bylo na tyle. Kombinuj i informuj na biezaco o postepach. Zakladam, ze sterowniki do karty graficznej posiadasz zaktualizowane i nie zabraklo zainstalowanych driverow ASPI [w razie czego, te drugie mozesz zassac w PlayStation > Download > Narzedzia}. Powodzenia.
ODPOWIEDZ