ePSXe działa zbyt wolno

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Pitt-Bull

ePSXe działa zbyt wolno

Post autor: Pitt-Bull »

Witam Was gorco mam problem z konfigurowaniem tego super emulatorka . Mam 466 MHz , 192 SDRAM , GeForca 2 MMX 400 64 MB , ePSXe v.1.4.0 ,

PLUGINS:

Grafika: Pete's OpenGL Driver 1.71
Muza: ePSXe SPU core 1.4.0.
CD-Rom: Pete's CDR ASPI/IOCTL Driver 1.10

I za cholerk niemoge sobie tego skonfigurowac prosze pomózcie co jest nietak albo cos ;(( . Chce zagrac w GT2 i pokazuja sie pierwsze litery , drugie i jak juz ma wskakiwac na MENU , robi sie czarny ekran i nic ;(( . POMOCY ....... Juz wczesniej potrafilem skonfigurowac ale niewychodzilo mi to najlepiej bo jedno okrazenie co sie robi w 1:20 min. to ja robilem w 10 min. BYLA TAK WOLNA niechodzila plynnie itp . itd. czy mam zaslabego sprzeta ??? ...... Jeszcze chcialem uruchomic VGS'a ale mam XP i nieda rady !!! ;((( podajcie linki do jakis innych pluginow albo cos w tym stylu bo ja niewiem ...... Taka spoko giera i niechce isc ;(((((((((((( PAPA i pozdro


AHA Bios (mam pare) ale uzywam SCPH1001

A ustawien niemam po co pisac chodzi mi o to abyscie wybrali jak najlepsze opcje do moje spretu ...... PLEASE ;(((
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mam 466 MHz , 192 SDRAM , GeForca 2 MMX 400 64 MB , ePSXe v.1.4.0 ,
Po pierwsze na dzień dzisiejszy najnowsza wersja emulatora ma nr 1.5.2 nie widzę sensu z korzystania z wersji 1.4.0 :!:
czy mam zaslabego sprzeta ???
Nie - twój sprzęt nie należy do najlepszych, ale wyciściesz na nim sensowną prędkość.
Chce zagrac w GT2 i pokazuja sie pierwsze litery , drugie i jak juz ma wskakiwac na MENU , robi sie czarny ekran i nic ;(
A do działu gry na forum zerknąć nie idzie :?: Bo temat GT2 był wałkowany juz tyle razy że szczerze mówiąc nie chce mi się go opisywać :P Poprostu kliknij na poniższy link:
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=42
A ustawien niemam po co pisac chodzi mi o to abyscie wybrali jak najlepsze opcje do moje spretu ...... PLEASE ;(((
Dobra po kolei:
emulator: ePSXe 1.5.2 [lub 1.5.1 dla GT2]
BIOS: SCPH7502
Grafika: Pete`s OpenGL 1.7.1 z następującymi ustawieniami
(kurde wyjołem HDD ze starej maszyny i nie jestem w stanie przetestować więc wybieram ustawienia w ciemno z naciskiem na maxymalną prędkość emulacji - 16bit kolor i rzadnych bajerów... więc jesli wyciągniesz sporo fpsów i będziesz chciał zwiększyć jakość obrazu pisz a powiem co i jak zmienić by obraz nabrał kształtów i kolorów)
  • Resolution/Color:
    - 640x480 Fullscreen - NO desktop changing [16 Bit]
    - Keep psx aspect ratio: off
    Textures:
    - R4G4B4A4
    - Filtering: 0
    - Hi-Res textures: 0
    - VRam size: 0 MBytes
    Framerate:
    - FPS limitation: on
    - Frame skipping: off
    - FPS limit: Auto
    Compatibility:
    - Offscreen drawing: 2
    - Framebuffer texture: 2
    - Framebuffer access: 0
    - Alpha multipass: on
    - Mask bit: on
    - Advanced blending: on
    Misc:
    - Scanlines: off
    - Line mode: off
    - Unfiltered FB: on
    - 15 bit FB: on
    - Dithering: on
    - Screen smoothing: off
    - Screen cushion: off
    - Game fixes: on (włączone "direct framebuffer update" i "Use old frameskipping")
Ustawienia są max. zoptymalizowane na prędkość emulacji - bajery graficzne są wyłączone.
Dźwięk: ePSXe 1.5.2 SPU Core... ustawienia zbędne
CD-Rom: PeopS CDR Driver... ustawienia znajdziesz w dziale konfiguracja.
Inne: Zainstaluj sterowniki ASPI i nowe detonatory 3X.XX dla GF-ca
2BII!2B
Awatar użytkownika
apex_95
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 20 grudnia 2009, 10:27

Post autor: apex_95 »

Siemka. Mam taki sam problem chcę odpalić GT2 z iso NTSC i niby jest dobrze ale gra schodzi poniżej 40 fps. moje parametry.

AMD Athlon 2800+
Windows XP SP3
1,25 GB RAM DDR 400Mhz [tak sądze ;P]
ATI Radeon HD 4650 1GB GDDR2

I ogólnie też mi muli nawet GTA Vice city nie idzie POMÓŻCIE!
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Może coś źle ustawione masz w pluginie z grafiki zaznacz Use FPS limit i Auto detect FPS jeśli masz Pete's DX6 D3D Driver 1.77, a jaka to wogule wersja emulatora :?:
Jeszcze Gfx card vram na 0(autodetect) bo więcej niż 128 nie ma do ustawienia.
Możliwe że karta przecież ma 1 GB a ramu masz 1.25 GB może gdybyś miał 2 GB ramu to było by lepiej.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
Awatar użytkownika
apex_95
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 20 grudnia 2009, 10:27

Post autor: apex_95 »

No ale słuchaj. Najpierw rozwaliła mi się karta graficzna [Radeon 9550 po 4 laach dobrej pracy ;D].OK karta wymieniona, format zrobiony wszystko git epsxe chodził jak trzeba nawet 400 fps szedł ;PP ale okazało się że był nieoryginalny Win. wgrany. OK następny format i wtedy zaczęły się kłopoty. Strasznie zaczął mulić, VC nie chce odpalić no to co jest? Wcześniej nawet Mass Effect chodził na średnich detalach a teraz?

P.S. jak na taki sprzęt epsxe powinien śmigać jak rakieta a mam teraz w menu Gran Turismo 2 [tam gdzie się wchodzi do garażu,kupuje felgi itp.] Mam 30 FPS. No to już jest przesada.I powtórzę się :
PO WGRANIU LEGALNEGO WINDOWSA WSZYSTKO ZACZęŁO SIę PIEPRZYć.
EDIT:
A i używam ePSXe 1.60 Pluginy:
Pete's D3D Driver 1.77
ePSXe SPU core 1.52
ePSXe CDR WNT/W2K core 1.52

I gra chodzi masakrycznie... :evil: :evil:
EDIT:
I jeśli byś wiedział to mógłbyś mi powiedzieć czemu tak strasznie mi komp muli? jak na taki sprzęt to powiniem chodzić jak trzeba.
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Dziwne, zainstalowałeś net framework pewnie z aktualizacjami się zainstalował to nie będzie trzeba ale sprawdź, a direct'a masz tu linka http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=pl to 9.0c bo takowy tylko XP obsługuje maksymalnie i ściągnij może nowsze stery do grafiki i na pewno to http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa ... otfix.aspx

Ale za spam admin albo moderator ustawi cię do pionu :) jak mnie :D
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
Awatar użytkownika
apex_95
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 20 grudnia 2009, 10:27

Post autor: apex_95 »

mam stery do wszystkiego co potrzeba ale nawet format nie pomaga. I sorry za spam xDD :D
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

To nie wiem z kąt twój komp dostał takiego zatwardzenia, jak ten fix z agp nic nie dał to podaj jaką masz płytę główną albo inaczej instalowałeś do niej sterowniki :?:
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
Awatar użytkownika
apex_95
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 20 grudnia 2009, 10:27

Post autor: apex_95 »

MAT pisze:To nie wiem z kąt twój komp dostał takiego zatwardzenia, jak ten fix z agp nic nie dał to podaj jaką masz płytę główną albo inaczej instalowałeś do niej sterowniki :?:
Dobra Nazwa płyty głównej: Gigabyte GA-K8NS chyba że to nie to
A stertwniki to tak; zainstalowałem dźwiękowe sterowniki a mój informatyk powiedział ze mam pł.główn. zintegrowaną z dźwiekiem wiec mówił że jest dobrze i dalej mam zatwardzenie.
drugi informatyk powiedział ze moga być złe ustawienia płyty głównej w BIOSie. Wiec nie mam pojecia o co tu kaman.
A i po tym zainstalowaniu hotfixa nie pojawiła mi się ikona na pasku zadań ze jest aktywne Catalyst Control Center
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

A umiesz wejść do biosu(Delete albo F2 i szperanie za pomocą Enter, strzałkami i ESC), jak umiesz to poszukasz agp speed czy coś takiego i powinno być ustawione na x8 i agp aperture size na 64 i agp fast write ma być Enable, Procesor powinien mieć 1.8 GHz masz tu linka na fany program http://www.cpuid.com/download/cpuz/cpuz_153_setup.exe i nie spal kompa.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
ODPOWIEDZ