Silent Hill PL WIP

Ogólne dyskusje na temat gier.
milosz28
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 17 lutego 2006, 13:46

w jaki sposób można użyć tego spolszczenia ?

Post autor: milosz28 »

mam plik SLUS_007.07, ale nie wiem jak go użyć...
używałem emulatora ePSXe 1.60, skopiowałem ten plik do folderu patches, miałem włączoną opcję "Auto load ppf files enabled" i nic mi to nie dało... :(
czy ma ktoś jakieś inne spolszczenie, które działa ??
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Re: w jaki sposób można użyć tego spolszczenia ?

Post autor: Daniu »

milosz28 pisze:mam plik SLUS_007.07, ale nie wiem jak go użyć...
używałem emulatora ePSXe 1.60, skopiowałem ten plik do folderu patches, miałem włączoną opcję "Auto load ppf files enabled" i nic mi to nie dało... :(
czy ma ktoś jakieś inne spolszczenie, które działa ??
milosz28 ty nie masz odpalić pliku SLUS_007.07 tylko obraz CD albo CD
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

milosz28 pisze:mam plik SLUS_007.07, ale nie wiem jak go użyć...
używałem emulatora ePSXe 1.60, skopiowałem ten plik do folderu patches, miałem włączoną opcję "Auto load ppf files enabled" i nic mi to nie dało... :(
Jaka wersje Silent Hill posiadasz? PAL czy NTSC U/C? Zdaje sie, ze latka dziala tylko z ta druga.

BTW; jesli grasz z obrazu, mozesz spatchowac ISO, poslugujac sie programem PPF-O-Matic. Przypominam, ze patchowanie ISO uniemozliwi przywrocenie wersji jezykowej gry do stanu pierwotnego. Takze dobrze jest pamietac o ew. backupie ISO na wypadek, jakbys zechcial powrocic do anglojezycznego Silent Hill'a.
milosz28
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 17 lutego 2006, 13:46

Post autor: milosz28 »

dzięki ale już sobie poradziłem... zmodyfikowałem obraz i działa :D
wersje mam oczywiście NTSC, ale i tak nie działało mi spolszczenie po skopiowaniu pliku SLUS_007.07 do folderu \Patches\, a przynajmniej nie działało dobrze... coś tam sie psuło i tekst był źle wyświetlany (bardzo duża trzcionka i, przez to, źle rozmieszczony tekst)...
Daniu pisze:milosz28 ty nie masz odpalić pliku SLUS_007.07 tylko obraz CD albo CD
sory, ale aż takim laikiem to ja nie jestem, żeby nie wiedzieć takich rzeczy... :evil:
a co do backup-u wersji iso... wystarczy przed modyfikacją wyciągnąć z obrazu plik SLUS_007.07, który jest oryginalną wersją tekstu (czyli angielską)
i jeszcze jedno... spolszczenie działa tylko z wersją US!! nie działa z wersją multilanguage (najpierw miałem taką i dlatego mi nie zadziałała modyfikacja obrazu)
ODPOWIEDZ