wyskakiwanie jakiegoś dziwnego błędu podczas odtwarzaniagier

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

wyskakiwanie jakiegoś dziwnego błędu podczas odtwarzaniagier

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

Mam prablem , mianowicie podczas uruchamiania różnych gier Playstation z płytek CD wyskakuje mi bardzo dziwny błąd : Error running epsxe i żaden epsxe regclean mi nie pomaga .
Mam Windows XP Pro PL SP2 (czyli mam Win'a NT).
I jaki jest najlepszy sound plugin ?
ThomasAnderson
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Thomas_Anderson[NEO] pisze:Mam prablem , mianowicie podczas uruchamiania różnych gier Playstation z płytek CD wyskakuje mi bardzo dziwny błąd : Error running epsxe i żaden epsxe regclean mi nie pomaga .
Mam Windows XP Pro PL SP2 (czyli mam Win'a NT).
Zainstaluj ForceASPI [do pobrania w dziale Download], ewentualnie zaktualizuj sterowniki do karty graficznej.
I jaki jest najlepszy sound plugin ?
Za najlepszy uwazany jest Eternal SPU Plugin - ze wzgledu na swietna jakosc dzwieku i kilka wyspecjalizowanych trybow dzialania, w tym funkcje, ktorych aktywowanie jest wrecz niezbedne w przypadku niektorych gier.

A osobiscie polecam P.E.Op.S. DSound Audio Driver, ktorego uzywam zamiast Eternal'a, kiedy tylko moge. Rewelacyjny dzwiek, prostota konfiguracji i niewielkie wymagania sprzetowe, to najmocniejsze strony tego pluga. W moim odczuciu nie ma lepszego wyboru, przy emulowaniu gier posiadajaych muzyke w CDDA.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

błąd OpCode coś tam coś tam nadal jest

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

BzyRes zapomniałem Ci napisać, że mam te stery ForceASPI 1.7, ale niestety nadal wyświetla mi się ten błąd - Error Running ePSXe . Nawet mi się tam chce ta gra zacinać. Nie pomaga mi ten regclean.
ThomasAnderson
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jesli masz juz skombinowany SCPH7502
to sprobuj przekonfigurowac/przeinstalowac emulator za pomoca InPCP, tzn... sciagnij i zainstaluj ePSXe InPCP a narzedzie samo wyczysci za Ciebie wszelkie ustawienia... jesli wiec to kwestia rejestru InPCP bedzie najszybszym rozwiazaniem...

jesli to cos innego to pozostaje kombinowac >
1) zacząłbym od sterowników bo na ASPI sie nie kończy - warto zadbać by w ssytemie byl świerzy DirectX oraz sterownuki do karty graficznej i muzycznej.
2) kolejna sprawa zwiazana z system to mozliwośc zaintekowania jakimś syfem totez warto uruchomic Ad-Aware i przeskanowac dysk jakims programem antywirusowym [chocby w wersji online]
3) kwesta emulatora - moze to jakis tytul jest niekompatyilny z ePSXe i po prostu wyrzuca błąd totez nie zawadzi uruchomić gry na PSXeven / CVGS
4) zrąbana kopia gry też może spowodować błąd, sprawdz więc inne gry - choćby te dostarczane przez nasz serwis....
... tyle kombinowania ode mnie... jak coś jeszcze wymyślę to znów napiszę :D
2BII!2B
ODPOWIEDZ