PCSX prace skończone ??

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

PCSX prace skończone ??

Post autor: Daniu »

Witam mam pytanie czy prace nad emulatorem PSone PCSX nie są już aktualizowane ?? Bo z tego co widze ostatni News jest z 2003 roku
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Awatar użytkownika
mandragor
User
User
Posty: 81
Rejestracja: 14 kwietnia 2004, 23:19

Post autor: mandragor »

Wiele lat temu czytałem chyba na ngemu że grupka PCSX porzuciła projekt, a o ile się nie myle powody były 2:
1.duża konkurencja na "rynku" PSX (zwłaszcza dobry ePSXe)
2.mała konkurencja na "rynku" PS2 ( ale bardziej wymagająca czasu).

Toteż po pierwszych udanych wersjach emu PCSX2 zakończyli projekt PCSX
Zamienię mój komp: ATLONXP 2400+ 768MB DDRAM Asus Radeon 9600XT 128MB(128bit) 2X80 GB HDD na garść magicznej fasoli :-) << już dawno wymienione a zupa fasolowa zjedzona!
UPDATE!!
AMD Venice3000+ GF 6600GT PCI-EX16X 2x512 Dual RAM Patriot (TESTUJEMY?)
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Ale PCSX jest Open Source czyli jego kod jest otwarty. Czy ktoś próbował dokończyć albo ulepszyc ten emulatror??
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Mój kumpel chciał zdekompilować kod PCSXa ale niezabardzo chciało mu się w to bawić po 1 nie miał na to za dużo czasu po 2 woli emulować PS2 . Mnie osobiście ciekawi sam fakt dlaczego zostały porzcone prace nad nim szkoda bo to mogło być coś pięknego :)...
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Gdybym znał dobrze C++ to bym coś zrobił z tym emu. Ale dopiero jestem na podstawach podstaw.
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Spokojnie :) to dopiero początki zaczekaj jeszcze troche ja też nie znałem C++ alekumpel mnie uczył kalkulator pisać i nie powiem bo wkońcu mnie nauczył :P
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Daniu pisze:czy prace nad emulatorem PSone PCSX nie są już aktualizowane ??
Nie, odp i powody podał Ci mandragor, no może nalezy dodać iż autor projektu (zarówno PCSX jak i PCSX2) Linuzappz wycofał się ze sceny... najpier porzucił PCSX, by prowadzić prace nad PCSX2, a później PCSX2 - były nawet u nas niusy związane z obydwoma wydarzeniami... wystarczy poszukać :P
wolumin pisze:Gdybym znał dobrze C++ to bym coś zrobił z tym emu
Emulacja to nie tylko C++, to także C i przedewszystkim ASM, w dodatku nieciekawy :D bo co innego programować x86 który jest opisany na wszelkie możliwe sposoby a co innego bawić się w MIPSach, i ASM dla R3000... Tak więc to nie takie proste, jakby mogło się wydawac.
2BII!2B
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Jestem ciekawy, jak twórcy PCXS2 zaczynali swoją przygode z pisaniem emulatorów. Ciekawe ile lat maglowali to wszystko :) . Może dobrym pomysłem byłby wywiad z którymś z tworców PCSX2. To tylko taka mała propozycja. :idea:
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Wiesz maglować to mogli od baaaardzooo daaawna z jednej strony szkoda że przerwali tą prace :cry: ale z drugiej PCSX2 :) wroszył
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
ODPOWIEDZ