save'y 100% potrzebuje, ale skąd i jak ?

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

save'y 100% potrzebuje, ale skąd i jak ?

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

chcę 100% save'a do gry Spyro 2 Gateway to Glimmer(i nie tylko) i teraz nie wiem skąd wziąść i jak wgrać do Memory Card w ePSXe ?
ThomasAnderson
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jak sobie pomysle, ile to juz razy wskazywalem zrodlo do rzeczy typu: save, cheat, sollution, itd., to az mnie sciska, skreca i wyprowadza na spacer.

GameFAQs, ludzie! Tu jest wszystko, a nawet wiecej niz potrzebujecie. Zapisac sobie gdzies ten link - w bookmarku, za uchem, na czole, gdziekolwiek

Przykladowo - save'y do Spyro 2. Save'y z DexDrive o rozszerzeniu GME. Nie ma potrzeby konwertowania, ePSXe bezproblemowo supportuje ten format - czyt. plik GME pelni taka sama funkcje jak standardowa memorka ePSXe [MCR].
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

BzyRes pisze:Jak sobie pomysle, ile to juz razy wskazywalem zrodlo do rzeczy typu: save, cheat, sollution, itd., to az mnie sciska, skreca i wyprowadza na spacer.

GameFAQs, ludzie! Tu jest wszystko, a nawet wiecej niz potrzebujecie. Zapisac sobie gdzies ten link - w bookmarku, za uchem, na czole, gdziekolwiek

Przykladowo - save'y do Spyro 2. Save'y z DexDrive o rozszerzeniu GME. Nie ma potrzeby konwertowania, ePSXe bezproblemowo supportuje ten format - czyt. plik GME pelni taka sama funkcje jak standardowa memorka ePSXe [MCR].
Coś mi się wydaje że to forum od tego jest jeżeli ktoś potrzebuje pomocy pisze proste i logiczne BzYrEs skoro jesteś modem powinieneś być bardziej wyrozumiały i pomagać ludzią nie zwracając uwagi na to czy temat się powtarza

<bzyres>
Wiesz pan, panie Daniu... w zwiazku z ranga, ktora zes pan otrzymal, prosilem o odrobine pracy nad soba i ze tak sie wyraze - pilnowanie swego nosa. Panskie zdanie w sprawie zasad panujacych na forum - panskie zdanie jako Spammera, rzecz jasna - jest naprawde malo istotne i nie wzruszy kogokolwiek, procz panu podobnych osob.

Ponownie przypominam, co lezy w panskich obowiazkach, a co w moich. Nie jestes pan zadowolony z pomocy, jakiej udzielilem? Przemilczec i pomoc lepiej. Cos pana drazni? Dopisac sie w odpowiednim temacie odpowiedniego dzialu albo zalozyc wlasny i tam zglaszac skargi na mnie na przyklad, jesli twierdzisz pan, ze sprawa potrzebuje wiekszego rozglosu.

I widzisz pan, panie Daniu. Niby zes sie pan poprawil, ale spamowanie z panskiej reki nie ustalo. Zostal pan odznaczony za robienie syfu wlasnie. Syf nalezy po sobie sprzatnac, tudziez zadbac, by ten nigdy wiecej sie nie pojawil. Z bolem serca, prosze pana ostatni raz, aby wdrazanie ladu, raczyl pan zaczac od swojej najblizszej okolicy.

Miloby bylo, gdyby zachowal pan powsciagliowsc w niesieniu milosierdzia, gdyz w tym miejscu, kazde, niechciane dzialanie uzytkownika bedzie odpowiednio gratyfikowane. Poniewaz niewiele brakuje panu do osiganiecia Nirvany, prosze swiecic przykladem tam, gdzie panskiego przykladu ktos potrzebuje. Tym razem zablysnal pan niczym zloty zab mlodego cygana, ktory lada moment wykor[on]kuje z dziasla za sprawa niszczycielskiego dzialania piesci rozezlonego skinhead'a. Mam nadzieje, ze pojal pan aluzje i miast zglaszac sprzeciw, zrobisz pan unik.

Tyle ode mnie - po raz ostatni.
</bzyres>
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Daniu pisze:Coś mi się wydaje że to forum od tego jest jeżeli ktoś potrzebuje pomocy pisze proste i logiczne BzYrEs skoro jesteś modem powinieneś być bardziej wyrozumiały i pomagać ludzią nie zwracając uwagi na to czy temat się powtarza
Niby dobrze Ci się wydaje, ale:
1 - ludziOM - o ile mnie pamięć nie myli to celownik liczby mnogiel ma końcówkę om, ale wracając do rzeczy....
2 - jest nam miło że ludzie szukający pomocy w zakresie emulacji PSX'a, PS2 i nie tylko oni zgłaszają się do nas, jednak nie uważasz, że powinni się oni wykazać chociaż ODROBINĄ własnej inicjatywy? Podobne pytania były poruszane na forum na prawdę wiele razy (jesteś tu stosunkowo od niedawna więc może tego nie zauważyłeś), jest opcja "Szukaj", więc co stoi na przeszkodzie udzielenia sobie samemu odpowiedzi (co jest wg. mnie bardziej satysfakcjonujące)? Lenistwo? Nieporadność? Pierwsze tępimy, a co do drugiego, to reakcja BzyRes'a napewno zachęci do próby poszukania na własną rękę przed zadaniem kolenego pytania (czy to ze zrozumienia, czy z urażonej dumy - mniejsza z tym)
3 - BzyRes nie BzYrEs - głowę daję, że syndrom drżącego shifta nie jest ulubionym sposobem, jakim chciały aby pisano jego nicka
4 - to forum nie jest wyjątkiem - przejdź się gdzie indziej to tez zobaczysz, że administratorzy, moderatorzy a nawet i (na tych największych forach) użytkownicy niejednokrotnie bardzo surowo karzą, za pisanie postów bez pomyślunku czy uprzedniego szukania - reakcja BzyRes'a jest w porównaniu z tym łagodna - możesz mi wierzyć
5 - i na koniec coś prostego, co jak mam nadzieję przemówi do Was. Forum to nie śmietnik, awielokrotne powtarzanie się tych samyuch tematów prowadzi do tego, że jego bazy danych więcej zajmują. Więcej zajmują = m. in. dłuższe szukanie oraz (tak mi się wydaje) ogólnie przymulone działanie, co z kolei prowadzi do tego, że znowu nikt nie szuka (skoro wyszukiwarka działa długo, to komu się chce nie?) i cykl się powtarza.... i co potem? Potem to MY (a w głównej części winter_mute :P) mamy problemy, bo trzeba wszystko usuwać, porządkować itp. itd. No tak... ale WAS to nie obchodzi nie? ODROBINA inicjatywy i głowy przy pisaniu - nic więcej nie wymagamy. Czy to tak wiele?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

nic z tego

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

save'y z tego gamefaqs.com nie działają, ponieważ są na amerykańskie wersje gier Playstation 1, a w europejskich nie będą działały, ponieważ amerykanie mają inne wersje tych samych gier naszych, a ten portal niestety daje save'y przeważnie nie europejskie
ThomasAnderson
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ciezka sprawa. Na Twoim miejscu, probowalbym przejsc gre / gry samemu - bo co to za przyjemnosc zaczynac granie od... konca. Ale mniejsza. Widze dwa wyjscia:

- googlowanie w poszukiwaniu save'a
- posluzenie sie konwerterem regionalnym dla Memory Card, zaimplementowanym w doskonalym narzedziu do obslugi kart pamieci, jakim jest PSXMemTool. Aby aplikacja ruszyla, pobierz biblioteki, ktore nalezy skopiowac do folderu z zainstalowanym programem.

Co do drugiego rozwiazania. Nie dam sobie reki uciac, ze otrzymasz pozadany efekt. Ale probuj. A nuz sie uda...
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Daniu pisze:
BzyRes pisze:Jak sobie pomysle, ile to juz razy wskazywalem zrodlo do rzeczy typu: save, cheat, sollution, itd., to az mnie sciska, skreca i wyprowadza na spacer.

GameFAQs, ludzie! Tu jest wszystko, a nawet wiecej niz potrzebujecie. Zapisac sobie gdzies ten link - w bookmarku, za uchem, na czole, gdziekolwiek

Przykladowo - save'y do Spyro 2. Save'y z DexDrive o rozszerzeniu GME. Nie ma potrzeby konwertowania, ePSXe bezproblemowo supportuje ten format - czyt. plik GME pelni taka sama funkcje jak standardowa memorka ePSXe [MCR].
Coś mi się wydaje że to forum od tego jest jeżeli ktoś potrzebuje pomocy pisze proste i logiczne BzYrEs skoro jesteś modem powinieneś być bardziej wyrozumiały i pomagać ludzią nie zwracając uwagi na to czy temat się powtarza

<bzyres>
Wiesz pan, panie Daniu... w zwiazku z ranga, ktora zes pan otrzymal, prosilem o odrobine pracy nad soba i ze tak sie wyraze - pilnowanie swego nosa. Panskie zdanie w sprawie zasad panujacych na forum - panskie zdanie jako Spammera, rzecz jasna - jest naprawde malo istotne i nie wzruszy kogokolwiek, procz panu podobnych osob.

Ponownie przypominam, co lezy w panskich obowiazkach, a co w moich. Nie jestes pan zadowolony z pomocy, jakiej udzielilem? Przemilczec i pomoc lepiej. Cos pana drazni? Dopisac sie w odpowiednim temacie odpowiedniego dzialu albo zalozyc wlasny i tam zglaszac skargi na mnie na przyklad, jesli twierdzisz pan, ze sprawa potrzebuje wiekszego rozglosu.

I widzisz pan, panie Daniu. Niby zes sie pan poprawil, ale spamowanie z panskiej reki nie ustalo. Zostal pan odznaczony za robienie syfu wlasnie. Syf nalezy po sobie sprzatnac, tudziez zadbac, by ten nigdy wiecej sie nie pojawil. Z bolem serca, prosze pana ostatni raz, aby wdrazanie ladu, raczyl pan zaczac od swojej najblizszej okolicy.

Miloby bylo, gdyby zachowal pan powsciagliowsc w niesieniu milosierdzia, gdyz w tym miejscu, kazde, niechciane dzialanie uzytkownika bedzie odpowiednio gratyfikowane. Poniewaz niewiele brakuje panu do osiganiecia Nirvany, prosze swiecic przykladem tam, gdzie panskiego przykladu ktos potrzebuje. Tym razem zablysnal pan niczym zloty zab mlodego cygana, ktory lada moment wykor[on]kuje z dziasla za sprawa niszczycielskiego dzialania piesci rozezlonego skinhead'a. Mam nadzieje, ze pojal pan aluzje i miast zglaszac sprzeciw, zrobisz pan unik.

Tyle ode mnie - po raz ostatni.
</bzyres>
Po pierwsze zacznijmy od tego że gdy tobie się zwróci uwage to zaczynasz sie przyczepiać mnie ;) nie prawdasz

Po drugie Z tego co wiem to forum jest to wyrażania swojej opini

Po trzecie Na innych forach Moderatorzy nie bulwersują się tak jak pan Moderator :]

Po czwarte to co nazwałeś pomocą jest raczej chamskim odzewem

Po piąte Może jesteś na wysokim stanowisku ale nie myśl że pomnie możesz sobie tak jeździć

<bzyres>
Wyrazilbym skruche i uronil lze, zaslaniajac zaplakane oczy aksamitnym szalem, ale jak nietrudno zauwazyc ponownie smiecisz pan, mimo ze wskazalem palcem miejsce przeznaczonego do tego typu wynurzen.

Przydzielam miesieczny urlop, akurat tyle, bys zapanowal pan nad drzeniem wlasnych rak.
</bzyres>
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Ok ja sie poprawiei niechce się kłucić tylko powiedz mi jak usunąć posty i będzie ok

P.S możesz mi napisać o co chodzi z tym miesięcznym urlopem ;)
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
nosmile
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 29 września 2003, 09:13
Kontakt:

Post autor: nosmile »

Obliczylem, ze cierpliwosc Bzyresa wynosi circa 127 postow.
Znam #fora, gdzie cierpliwosc modow to plus minus slownie JEDEN post ;)

apropos Thomas, konwertowalem kiedys save'y od Final Fantasy VII z Pal na NTSC i odwrotnie - dzlalaly - pisalem o tym na tym forum.
ODPOWIEDZ