FF9

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Gość

FF9

Post autor: Gość »

Mam problem z Final Fantasy IX. Nie mogę zmienić płyty z 1 na 2 ponieważ wyskakuje mi że to jest zła płyta (coś insert corect cd). Zmieniałem pluginy cdromów i wiele innych tricków. 1,3i4 płyta była od innego kolesia niż 2. Czy to mogło mieć wpływ na zachowanie epsxe`a. Wersja 1,3,4 cd była do wyboru NTSC lub PAL ale nie pamiętam którą wybrałem. Na początku gry musiałem wcisnąć F5 bo nie reagowały przyciski. Lepiej tego problemu nie opiszę, każde rozwiązanie może być dobre więc czekam na Twoją sugestię. Kolega gra na Playaku z takimi samymi płytami i uniego się odpala. Odpowiedź bardzo proszę przysłać pod Henryk_Krwawy@poczta.fm lub GG 4913257
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Odpowiedź bardzo proszę przysłać pod Henryk_Krwawy@poczta.fm lub GG 4913257
Odpowiedzi nie rozsyła się przez maile ani GG - znajdziesz ją poniżej.
1,3i4 płyta była od innego kolesia niż 2. Czy to mogło mieć wpływ na zachowanie epsxe`a.
Tak, jeżeli płyty różnią się wersjami - nie możesz zmienić CD jesli np. pierwsze CD jest PALowe a drugi NTSC.
Nie mogę zmienić płyty z 1 na 2 ponieważ wyskakuje mi że to jest zła płyta (coś insert corect cd).
[...]
Lepiej tego problemu nie opiszę, każde rozwiązanie może być dobre więc czekam na Twoją sugestię.
Rozwiązań jest nawet kilka:
1) Do zmiany płyt użyj opcji {File > Change Disc} z menu głównego emulatora tzn. gdy emu poprosi Cie o zmianę CD klepnij "ESC", wybierz wspomnianą opcję, włóż drugi CD do napędu i potwierdź zmianę nośnika wciskając "OK" na komunikacie, który pojawił się po wybraniu opcji (zmiany CD w menu)
2) Skorzystaj z memcard`u. Gdy kończysz daną płytkę gra umożliwia Ci zapisanie stanu na memorce. Co ważne stan zapisany jest jako początek kolejnej plytki. Co więc zrobić? Za-seve-uj grę przed zminą CD, wyjdź z emulatora (wyłącz go), wyjmij CD1 z napędu i włóż CD2, uruchom emulator i wystartuj gre, z menu gry wybierz opcję LOAD i wybież utworzony wcześniej save - powinno na nim pisać "Start of Disc2"
3) Jeśli płytki są w tej samej wersji (mają ten sam ID np. SLES3423..) to istnieje możliwość że zamieszałeś z wersją gry podczas ekranu startowego [info o grupie crackującej gre z wyborem wersji > X-PAL / O-NTSC] i gra dziwnie się saveuje na memorce - w tym przypadku powinna wystarczyć zmiana regionu memorki przy pomocy PSXMemTool`a < nie wiem czy serwer NGEmu działa w końcu dobrze więc pliku może nie być w Downloadzie... Gdyby tak było poszukaj go przez Google.
4) Gdyby powyższe metody nie poskutkowały możesz też poszukać SaveState`u lub Save`a z początku 2giej płytki na sieci lub po prostu poprosić o niego na tym forum (podaj tylko wersję gry - PAL/NTSC)
2BII!2B
ODPOWIEDZ