pcsx2 0.9 vs TTT

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
matrix666@
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 25 marca 2006, 18:53

pcsx2 0.9 vs TTT

Post autor: matrix666@ »

No dobra naprawiono kilka błędów z poprzedniej wersji emulatora ,ale ja sie zastanawiam czy ktoś tu czegoś nie spierdolił .Włączam Tekkena Taga ,namco presents ,leci filmik (ale go wyłączam bo mnie interesuje jak chodzi gra) i co ?(pomidor)Nic.Gdzie jest menu ?Gdzie napis Tekken Tag ,który był najlepiej zemulowanym elementem w grze (chociaż to było cacy)?A może coś trzeba ustawic ?Chociaż próbowałem.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

matrix666@ pisze:No dobra naprawiono kilka błędów z poprzedniej wersji emulatora ,ale ja sie zastanawiam czy ktoś tu czegoś nie spierdolił
Raczej nie, kompatybilność sie posypała w kilku przypadkach, ale...
matrix666@ pisze:Włączam Tekkena Taga ,namco presents ,leci filmik co ?(pomidor) Nic.Gdzie napis Tekken Tag ,który był najlepiej zemulowanym elementem w grze?
ale z tego co ja widzę to tekken TAG jest nie tylko emulowany, ale i grywalny >
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?p=11607#11607
matrix666@ pisze:A może coś trzeba ustawic ?
To trochę bardziej skomplikowane... bo problem akurat nie lezy w ustawieniach :D
matrix666@ pisze:Chociaż próbowałem.
Widac słabo - mnie uruchomienie TTT zajeło kilka minut, testy prawie 2 godziny, a wykombinowanie co zrobić by gra ruszyła kilka dobrych kwadransów.

BTW; kombinuj... nie pytaj, w końcu podam jak zrobić myk z TTT, ale to na tyle istotna sprawa że wymaga głębszych testów, reflekji ;) i pradopodobnie znajdzie się o niej wzmianka w artykule ktory planuje napisac w najblizszym czasie. Swoją droga ciekaw jestem kto pierwszy wpadnie na pomysł co zrobic :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

0dd8941c.pnach
//by shadow of pcsx2 team
gametitle=Tekken Tag PAL
comment=
//Skip Videos
patch=0,EE,003fa3e8,word,24020001

Na ogół ten patch może być przydatny tylko, że nie wiem z jakich powodów, ale u mnie nie chce działać ;/. Po za tym łatwo się domyślić, ze chodzi o przejście intra w tekkenie, ponieważ gdyby popatrzeć na zdjęcia z filmika u W_M to w intrze ma około 100 klatek później niż w menu, tak więc potrzebna była zmiana ustawień emulatora.

W_M jeżeli, potrzebna jest modyfikacja tego patcha, to byłbym wdzięczny, jeżelibyś napisał jaka to modyfikacja :D.
Romek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Romek pisze:Po za tym łatwo się domyślić, ze chodzi o przejście intra w tekkenie,
Tak, jeżeli intro zostanie wyświetlone to gra się zatnie - nie pytajcie mnie dlaczego. Patch powoduje że emulator przeskakuje przez intro, wchodzi do menu, a następnie umożliwia rozgrywkę. Bez patcha gra zatrzyma się po wyświetleniu filmiku.
Romek pisze:W_M jeżeli, potrzebna jest modyfikacja tego patcha, to byłbym wdzięczny, jeżelibyś napisał jaka to modyfikacja
Nie, tyle wystarczy. Zwróć tylko uwagę że patch jest do wersji PAL - SCES_50001 - Na innych nie zadziała.

Jeszcze jedna wazna rzecz - mam oryginała. Jesli ściągneliście gre z netu, albo co gorsze macie jakąś wersje RIP to nie gwarantuje że to się uruchomi. Pełna gra, o oznaczeniu SCES-50001 pracuje "poprawnie", co widać na załączonych obrazkach.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Mam to samo powoli mnie zaczyna ****ica brać też nie działa mi ten Patch :/ :evil:

A co ciekawsze ! na wersji 0.8.1 gra odpala z prędk. 1FPS ale odpala!
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Daniu pisze:Mam to samo powoli mnie zaczyna kurwica brać też nie działa mi ten Patch :
1) Prosze? udam że nie widziałem tego słowa na k.
2) Jak to nie działa? Nie przeskakuje przez Intro? Nie wchodzi nawet do menu?

Spróbujcie jeszcze ustawić odpowiednio CPU - u mnie jest "recompiler eerec" i właczona opcja "Sync IPU", dodatkowo zmieńcie tez wtyczkę dźwiękową na SPU2Null.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Hmmm, może i nie mam oryginała, ale kopię oryginału (oryginał bracik sprzedał :x ) i mam wersję SCES_500.01 i w sumie to mam te same objawy - w poprzedniej wersji pcsx`a 2 wszystko mi działało ok - intra nie było ale potrafiłem dojść do wyboru postaci, zaś teraz każdorazowo pojawia mi się początkowy filmik, po którego wyłączeniu pozostaje tylko czarny ekran ...
Obsługę patchy w pcsx`2 mam włączoną, także nie mam zielonego pojęcia co to jeszcze może być :| :?:
Romek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Romek pisze:Obsługę patchy w pcsx`2 mam włączoną, także nie mam zielonego pojęcia co to jeszcze może być
A łatka dla Tekken TAG jest obecna w katalogu patches? Zauwaz ze domyślnie folder ten jest PUSTY... więc nie ma szans skorzystać z patcha jeśli go nie ma :]
2BII!2B
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

winter_mute pisze:
Daniu pisze:Mam to samo powoli mnie zaczyna kurwica brać też nie działa mi ten Patch :
1) Prosze? udam że nie widziałem tego słowa na k.
2) Jak to nie działa? Nie przeskakuje przez Intro? Nie wchodzi nawet do menu?

Spróbujcie jeszcze ustawić odpowiednio CPU - u mnie jest "recompiler eerec" i właczona opcja "Sync IPU", dodatkowo zmieńcie tez wtyczkę dźwiękową na SPU2Null.
Dokładnie nie wchodzi do Menu po wyświetleniu intra mam Black Screen
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Z łatką nie ma czegoś takiego jak intro, bo jest automatycznie pomijane. Pokazuje Ci się intro - łatka nie jest aktywna. Patrz 2 wpisy wyżej :!:
2BII!2B
ODPOWIEDZ