Final Fantasy X PCSX2

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Awatar użytkownika
Misiek
User
User
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:11

Final Fantasy X PCSX2

Post autor: Misiek »

witam jestem nowym uzytkownikiem ale forum sledze juz od dluszego czasu i wszystkie tematy o emulacji ps2 i tu jest moje pytanie jak dobrze do skonfigurowac aby ruszyl final fantasy X wersja PAL kolega powiedzial mi ze gra chodzi juz w 100% lecz gra mi sie zacina po pokazaniu logo square softu i prezenetacji daty powstania gry bardzo prosze gdyz mialem ta gre na ps2 i trudno mi sie bez niej zyje :( jesli mam sciagnac jakies pluginy bardzo prosze powiedziec jakie posiadam oryginalna wersje FFX SCES 50490 bardzo prosze o pomoc
Moj komp:

Celeron 2,8 GHZ
512 DDR 2,5 CL
GAINWARD Geforce 6600 GT 550/1050
Dysk twardy ATA CAVIAR 80 GB 7200obr/s

no i to wszystko zycze wesolego jajka :P
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

misiek282866 pisze:jak dobrze do skonfigurowac aby ruszyl final fantasy X wersja PAL
Akurat FFX jest jedną z tych gier, która nie wymaga żadnych łatek, kombinowania itp. Jedyne o czym nalezy pamiętać w jej przypadku to właczenie fixa "NLOOP 0 hack" we wtyczce graficznej. Pozostałe ustawienia zalezą jedynie od Twojej inwencji twórczej :D
misiek282866 pisze:kolega powiedzial mi ze gra chodzi juz w 100% lecz gra mi sie zacina po pokazaniu logo square softu i prezenetacji daty powstania gry
100%... hmmm... Trochę mocne słowa. Mozna przyjąć iz w odniesieniu do kompatybilności gra chodzi w 100%, tzn. można ja przejść od początku do końca, aczkolwiek na 100% predkości, czyli 50fps w ciągu całej rozgrywki, na Twoim sprzęcie raczej bym nie liczył.

BTW; Jako że kilka osób nie czyta FAQ i pisze o problemach, których po lekturze paru linijek byc nie powinno profilaktycznie dodam od siebie iz nie BIOS japoński z wersji SCPH-1000X jest niekompatybilny z emulatorem i jesli taki posiadasz nalezy go zamienić na nowszy.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Misiek
User
User
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:11

Post autor: Misiek »

posiadam bios EUROPE 2.00 70004 i gra zacina mi sie podczas filmiku a raczej mam 1 moze 2 fps czy to normalne? co bym musial dokupic aby smigalo chodz troche lepiej
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

misiek282866 pisze:gra zacina mi sie podczas filmiku a raczej mam 1 moze 2 fps czy to normalne?
Nie, zacięcie nie jest normalne - nikła prędkość jak najbardziej :D Zrzuc grę na dysk - zyskasz kika dodatkowych fpsów.
misiek282866 pisze:co bym musial dokupic aby smigalo chodz troche lepiej
Szczerze? Konsole :D
Odpowiedź co prawda wymijająca, ale jak najbardziej poprawna bo zamiast wydawać kilk tysięcy na sprzęt na którym gra będzie śmigać w 30fpsach, wydasz kilkaset zł na pudełko na którym będzieśmigać z pełną prędkością.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Misiek
User
User
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:11

Post autor: Misiek »

konsole ps2 mialem dwa razy i dwa razy sprzedalem :P teraz czekam na xbox 360 w tym tygodniu powinien przyjsc a kase na kompa mam wiec najlepiej anpisac co mam zmienic gre mam zrzucona na kompa :P i mam podczas filmiku 1-0.89 fps :D chyba zapuszcze na noc i jeszcze jedno na jakim klawiszu sie save robi
Posiadane konsole:
PS3 :twisted:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

misiek282866 pisze:kase na kompa mam wiec najlepiej anpisac co mam zmienic
30 klatek wyciągam na AMD Athlon 64 (Venice) 3800+, 2GB DDR3200 PC400 Dual Channel, 2xSLI WinFast PX6800GT - podejrzewam jedak, że 1 karta graficzna i 1GB RAMu mniej nie spowoduje drastycznego spadku prędkości (nie jestem w stanie sprawdzić bo sprzęt jest nie dość że zaplombowany to w dodatku wyporzyczony). Co zmienić u Ciebie? Zacząłbym od zwiększenia RAMu - 512MB to trochę za mało jak na dzisiejsze czasy.
misiek282866 pisze:gre mam zrzucona na kompa i mam podczas filmiku 1-0.89 fps
Jesli mówisz o wstawce FMV to poczekałbym (ew. przeskoczył) do rozpoczęcia rozgrywki właściwej bo tam gra pracuje szybciej. Dodatkowo zamknąłbym wszystkie aplikacje, programy działające w tle i wyłaczył zbędne usługi... tak więc najlepiej rozłącz się z inernetem, wyłącz irewall, program antywirusowy, i wszystkie programy jakie masz uruchomione... bo Twój framerate jest marny - 0.5 do 1 fpsa wyciągam na najsłabszym sprzęcie, który jest conajmniej połowę słabszy od Twojego komputera.
misiek282866 pisze:na jakim klawiszu sie save robi
Save robi się w ten sam sposób co na konsoli - wchodzisz w savepoint, i savujesz an memorce (która musi być wcześniej sformatowana). Dodatkowo masz mozliwość robienia savów bezpośrednio z poziomu emulatora > F1 - zapisz / F3 - załaduj... jednakże by korzystać z SaeStatu musisz zmienić wtyczkę na SPU2Null gdyż na pluginie peopsa PCSX2 się wiesza.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Son
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 marca 2006, 10:09

Post autor: Son »

Ja mam P4 1.5 GHz, GeForca 2 Ti 64MB, oraz 796 MB DDR 266. Czy FFX mi ruszy na minimalnych choć detalach??. Kurde chce se pograć. Przeszedłęm całęgo na konsoli którą pożyczyłem u kumpeli, wręcz kocham ta grę i chciałbym sie nią rozkoszować na PC'ie. Jak myślicie da sie coś wyciągnąć?? Czy mysze koniecznie w grafe i procka zainwestować??
Life is illusion, my Illusion.///Yuna, kocham Cię!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Son pisze:P4 1.5 GHz, GeForca 2 Ti 64MB, oraz 796 MB DDR 266.
Słabiutko, słabiutko.
Son pisze:Czy FFX mi ruszy na minimalnych choć detalach??
FFX to gra napisana z myslą o PS2 a nie PC - nie ma czegoś takiego jak minimalne detale.
Son pisze:kocham ta grę i chciałbym sie nią rozkoszować na PC'ie
Przy takim sprzęcie będziesz mógł się delektowac pokazem slajdów.
Son pisze:Jak myślicie da sie coś wyciągnąć?
Jesli mam strzelać to wyciągniesz max 5-10 klatek/sekundę.
Son pisze:Czy mysze koniecznie w grafe i procka zainwestować?
Nie, o wiele taniej wyjdzie kupno konsoli.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Son
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 11 marca 2006, 10:09

Post autor: Son »

Konsole kupie, ale kompa i tam musze zmoderniozawać ^_^ Za stary, ma już 4.5 roku, kurde to prawie antyk. Ja PieCa potrzebuje jak powietrza, a PS2 to jest uzależnienie od które mam zamiar sie uzależnić w przeciągnu najbliższych 2-3 miesięcy ^_^, ale zawsze lepszy pokaz slajdów 10 fps'ów niż cholera nic :)
Wyłącze w OS'e co sie da, podkręce też co sie da i może 15 wyciągne :)
Ale najpierw do kumpla BIOS'a zrzuce. Kurde, nie, lepiej zrobie jak mu PS2 zarąbie ^_^
Life is illusion, my Illusion.///Yuna, kocham Cię!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Son pisze:Za stary, ma już 4.5 roku, kurde to prawie antyk. Ja PieCa potrzebuje jak powietrza,
Mam 5cio letnie, a nawet starsze rzęchy w domu i nie narzekam, nie mam też zamiaru upgrade'ować - do pracy sprzęt idealny, a do grania mam konsole :D
Son pisze:Wyłącze w OS'e co sie da, podkręce też co sie da i może 15 wyciągne
Wątpie, karta grafiki za słaba. Bez obsługi PixelShader, IMHO nie masz szans na więcej iż 10 fps.
Son pisze:Kurde, nie, lepiej zrobie jak mu PS2 zarąbie ^_^
Amen :D
2BII!2B
ODPOWIEDZ