Tekken 4 i Tag Tournament

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
maxx304
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2007, 02:24

Post autor: maxx304 »

Witam. Przeczytałem cały temat o uruchamianiu Tekkena, no i postanowiłem sam z nim powalczyć. Zmodyfikowałem łatkę, żeby intro było pominięte, wszystko ładnie pięknie, do momentu włączenia walki. W menu mam prędkości ok. 40fps, po włączeniu walki spada do 5-6fps, do tego strasznie zacina się dźwięk(każdy dźwięk powtarza się kilkanaście razy), a po kilku sekundach wyskakuje błąd z Windowsa "Wystąpił problem z aplikacją PCSX2 i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty".
Czy ktoś może mi pomóc?
Mój konfig:
AMD Athlon 64 3000+(2,34GHz), 2x512MB RAM DDR DualChannel, GeForce 7600GS 256MB RAM, płyta GIGABYTE GA-K8NSC na chipsecie nForce 3.

Emulator:
PCSX2 ver. 0.9.2 VM(nie wiem co to jest, tak jest napisane na pasku :) ), grafika GS dx9(MSVC 14.00) 0.9.0, dźwięk PEOpS SPU2DSound Driver 1.6.0 cdvdrom Linuzappz Iso CDVD Driver 0.5.0 bios scph3004R lub scph39001(próbowałem na obu). Byłbym wdzięczny za wsparcie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Prędkość - standard, tak ta gra pracuje i niewiele można poradzić, poza wyłączeniem wszystkiego co zbędne, zarówno w PCSX2 jak i w Windowsie (choć nie zyskasz w ten sposób jakiegoś większego przyśpieszenia).

2. Dźwięk - ot zwykły problem z synchronizacją, chcesz mieć czyste audio to wyciśnij co najmniej 40 fps`ów w grze i wszystko będzie grało jak należy.

3. Błąd windowsa - nic mi nie mówi, może być winą sterowników, DX, jakiegoś programu próbującego dodać swoje 3 grosze do emulacji, konfliktu sprzętowego czy błędnych ustawień PCSX2.
2BII!2B
maxx304
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2007, 02:24

Post autor: maxx304 »

Tak wygląda moja konfiguracja:
Obrazek

Config z GSdx9:
Resolution: Windowed
Renderer: Direct3D
Shader: Pixel Shader 1.4
Linear texture filtering włączone, reszta wyłączona

Myślałem że może to wina dźwięku(ten błąd z windy), chciałem wrzucić SPUNull(żeby wyłączyć dźwięk), ale PCSX2 go nie widzi.
Szkoda, że więcej nie mogę wycisnąć. Zdziwiło mnie to trochę, bo wydawało mi się że na moim sprzęcie pójdzie nieco szybciej, zwłaszcza że widziałem słabsze konfiguracje i ludziom chodziło podobnie do mnie lub szybciej.
No, ale jeśli nic więcej się nie da zrobić, to albo pozostanie czekać na nową wersję PCSX2, albo... upgrade kompa :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Czemu GSdx9? Powinieneś korzystać z wtyczki ZeroGS
2. Jak juz korzystasz z PixelShader to z v2 lub 3. ZeroGS wybierze odpowiednią za CIebie
3. Spróbuj włączyć obsługę dualcora (MTGS i DC w sekcji CPU) - niby działać nie powinno a często przyśpiesza emulację.

Tyle na dziś, na więcej jestem zbyt zmęczony :]
2BII!2B
Awatar użytkownika
matthouse
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2006, 10:46

Post autor: matthouse »

mam problem z ttt , a mianowicie wlaczam gre i jest tylko czarne tlo co mam robic ? moj komp to :
amd am2 64 3800+,2 gb ram ddr 2 800mhz , BFG 8600gts 256 ram
a emulator:
pcsx 2 0.92, zeroGsKosmos
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Skombinować inną wersję bo US akurat nie działa [sry jesli o tym wcześniej nie wspomniałem : ]
Ceny palowej wersji TTT zaczynają się na Allegro od kilkunastu zł
2BII!2B
ODPOWIEDZ