Najgorsze z najgorszych - o grach inaczej

Ogólne dyskusje na temat gier.
Awatar użytkownika
Red XIII
User
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 08:58

Post autor: Red XIII »

wow kr3c1k ale sie napisałeś. chyba ci palce póżniej odpadły :mrgreen:
ok oto moja lista od najgorszej :
1.GTA1, 2
2.FIFA(obojętne która)
3.Carmageddon( niech ktoś mi powie co w niej fajnego)
Tylko czarne glany są naprawdę funny, bo mroczna załoga nosi je na nogach. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

kr3c1k pisze:winter_mute - oj tutaj sie z Toba nie zgodze Quake II i III to naprawde dobre gry. Oczywiscie tylko multi player - bo samemu nie ma sensu grac (przynajmniej wg mnie).

O ile trzeci Quake jest grą przeznaczoną głównie (dla niektórych - jedynie) do trybu multiplayer, to część druga nie nadaje się w ogóle do potyczek sieciowych. Jest ślamazarna, zasady poszczególnych broni, to jakaś pomyłka, a mapy są nudne i słabo przemyślane (cały czas prawię o trybie gry dla wielu graczy).
Jednak w Single Player, sequel 'Wstrząsu' jest IMHO jednym z najlepszych tytułów FPP, wydanych na PieCu. Posiada niesamowity, industrialno-futurystyczny klimay, przepiekny design, który doceniają z cała pewnością miłośnicy cyberpunku. Wszystkie bajery graficzne potęguje doskonała muzyka - zarówno wszelkie dźwięki, odgłosy, itd., jak i genialna ścieżka dźwiękowa w wykonaniu Sonic Mayhem - w moim oduczuciu, jedna z najlepszych spośród wszystkich FPSów. A grywalność - cóż, osobiście spędziłem z tym cudownym szpilem wiele, wiele godzin, ani chwili sie nie nudząc - ta gra jest swistym magnesem, który przyciąga nie tylko fanów komputerowych strzelanin (choć konwersja na PSXa jest równie udana, jeśli nie powiedzieć LEPSZA), ale również zwolenników CP i podobnych klimatów. Jak dla mnie Q2 to jeden z trzech najlepszych eFPePów w całej historii PC, biorąc pod uwagę tryb dla samotnego gracza.
Nt. Q3 nie będę się wypowiadał, gdyz nie jestem hardcore'owym zwolennikiem potyczek DM/CPF - co prawda grałem swego czasu całkiem sporo, ale od gier tego typu oczekuję przede wszystkim KLIMATU i nie traktuję ich jako 'sportu'.
I jeszcze taki komentarzyk do deenbe Heh, Wormsiaki sa niezastapione gdy uzbiera sie pare osob, pare piwek i pare wolnych chwil
Taaa... nie ma to, jak wolnym wieczorkiem zalać solidnie robala ;].
Awatar użytkownika
Red XIII
User
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 08:58

Post autor: Red XIII »


Taaa... nie ma to, jak wolnym wieczorkiem zalać solidnie robala ;].
Święta racja BzyRes :mrgreen:
Tylko czarne glany są naprawdę funny, bo mroczna załoga nosi je na nogach. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

Największym dla mnie gównem jakie kiedykolwiek powstało na Szaraka jest ETERNAL EYES :? - kawał beznadziei, zupełnie nieudane połączenie Pokemonów i FF TACTICSa :? Drugim jest FRONT MISSION 2 bo zostało wydane tylko po Japońsku :D :P a trzecim ( okay kill me :P ) - FINAL FANTASY IX za moim zdaniem BEZNADZIEJNE POSTACIE (no może z wyjątkiem Viviego ale cała reszta suckzzz...)
Awatar użytkownika
mandragor
User
User
Posty: 81
Rejestracja: 14 kwietnia 2004, 23:19

Post autor: mandragor »

Według mnie bardzo zła grą jest :
na PSX :
Resident Evil Survivor (totalna porażka twórców serii RE)
PC :
konwersja Resident Evil2
Wiecej jakoś sobie nie mogę teraz przypomnieć...
(patrzę na posta i ... czy ja gram tylko w RE? nie wiem ale idę skączyć po raz wtóry RE1...)
Zamienię mój komp: ATLONXP 2400+ 768MB DDRAM Asus Radeon 9600XT 128MB(128bit) 2X80 GB HDD na garść magicznej fasoli :-) << już dawno wymienione a zupa fasolowa zjedzona!
UPDATE!!
AMD Venice3000+ GF 6600GT PCI-EX16X 2x512 Dual RAM Patriot (TESTUJEMY?)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

RE: GS na PSX, to crap jakich (nie)mało... Nie dość, że słaba, to jeszcze szczątkowa fabuła; do tego cieniutka grafika i mierne udźwiękowienie, a co najgorsze klimat serii (mowa o survival horror'ach spod znaku RE) został utracony. W przypadku tej gry w pełni się z Tobą zgadzam :].

Co do konwersji RE2 na PieCyki, to trochę się zdziwiłem, gdyż miałem przyjemność przechodzić zarówno wersję PSXową, jak i port na blachę. Gry prawie niczym się nie różnią - grafika pozostała ta sama (skoki rozdzielczości w przypadku obiektów 3D na PC to jedyna różnica), muzyka również, wstawek FMV nie zabrakło... Hmm, do czego się w takim razie przyczepić? IMO poważnym błędem było umieszczanie (w przypadku wersji PC) trybów gry, które w wersji na PSXa dostępne były po wykonaniu określonych zadań - kto grał, ten wie o czym mówię, Leon biegający od początku gry z Vulcanem a.k.a. kosiarką, to przegięcie - gra traci fpyte klimatu :/. Ale cóż... prawdziwi wielbiciele serii grają tylko na najwyższym poziomie trudności, zapewniając sobie survival oprócz horroru, więc mankament z lamerskimi rozwiązaniami twórców nie spycha PeCetowej konwersji w otchłań crapów - przynajmniej wg mnie :].
(patrzę na posta i ... czy ja gram tylko w RE? nie wiem ale idę skączyć po raz wtóry RE1...)
Wiedz, że nie jesteś sam ;].
Awatar użytkownika
mandragor
User
User
Posty: 81
Rejestracja: 14 kwietnia 2004, 23:19

Post autor: mandragor »

Przerwałem grę azeby napisać że mam RE 2 na PC i na PSX i konwersja (przynajmniej moja wersja) jest fatalna! Zgroza i pixeloza. Postacie skaładają sięz połaczonych kwadracików ... strach się bać... Poza tym grać w survivor horror na klawiaturze ... o nie dziękuję, zawsze używam pada z force feedback (Apollo pad rulz) jeśli już muszę na PC grać (np w Silent Hill który uwielbiam)
Zamienię mój komp: ATLONXP 2400+ 768MB DDRAM Asus Radeon 9600XT 128MB(128bit) 2X80 GB HDD na garść magicznej fasoli :-) << już dawno wymienione a zupa fasolowa zjedzona!
UPDATE!!
AMD Venice3000+ GF 6600GT PCI-EX16X 2x512 Dual RAM Patriot (TESTUJEMY?)
Gucek
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 30 listopada 2004, 19:13

Post autor: Gucek »

taki "oczywisty" knot o którym nikt nie wspomniał a który zrobił straszną kasę to Serious Sam na PC. ale z drugiej strony to takie wciągające dziadostwo... :twisted:
no a jak mam już strzelać do bezmyślnie "spadających" na mnie "cosi" w dużych ilościach to wolę Space Invanders albo Xevious - jeśli rozumiecie o czym mówię :mrgreen:
(dla tych którzy nie wiedzą wytłymaczę: feeling jest ten sam a zabawa o niebo lepsza)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

mandragor, graficzne różnice, o których prawisz, wynikają z zastosowania innego urządzenia wyświetlającego obraz - w przypadku PC mamy marny monitor, zaś w przypadku konsoli TV z rewelacyjnym smoothing'iem, który nadaje nawet najbardziej kanciastym kształtom plastyczności, sprawiając, że w oczach gracza zgroza i pikseloza nabierają nieskazitelnej obłości. Koderzy odpowiedzialni za konwersję mogli nieco popracować nad poprawieniem grafiki 2D (tła i menusy), ale w kwestii 3D nie mam nic do zarzucenia - wybrednym polecam stosować combo Hi Res + FSAA ;}.
Poza tym grać w survivor horror na klawiaturze ...
Grasz na czym chcesz - ja również używam pada, jednak konieczność (u innych ewentualność) grania w RE2 na klawiaturze nie jest błędem konwersji :].

Gucek, SS to hit kafejkowych rozgrywek w trybie DM, gra jest popularna wśród dzieciaków, dlatego zarobiła na siebie i sequel ;D. Skoro już mówimy o bezmyślnych strzelaninach, to ze swojej strony pragnę polecić N2O - doskonała gra, która wymaga nieziemskiego refleksu. Symbioza jaką tworzy gracz z N2O podczas nocnej rozgrywki, określam mianem TRIPa bez użycia dragów - genialna rzecz :].
Awatar użytkownika
Kubos123
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, 14:22
Kontakt:

Post autor: Kubos123 »

Gra, która jest dla mnie najgorsza i jej nie lubię to Carmaggedon. Samochodami rozjeżdżasz ludzi. Jak mogli taką bezsensowną grę stworzyć? I poza tym też nie lubię tego typu gier :P :wink: .
Ocena: --0/10
ODPOWIEDZ