Jestem noobem w dzidzinie emulatorów pomużcie!!

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
VanDerDrval
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 lipca 2006, 14:58

Jestem noobem w dzidzinie emulatorów pomużcie!!

Post autor: VanDerDrval »

Witam użytkowników tego forum!!
Mam problem z emulatorem pcsx2. Nie wiem za bardo jak odpalić coś w tym programie. Włacząm emulator wybieram Plik>uruchom CD i włącza mi sie takie coś

Obrazek

co mam zrobić, aby zakończyć wybieranie ustawień i właczyć grę.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

VanDerDrval pisze:Mam problem z emulatorem pcsx2. Nie wiem za bardo jak odpalić coś w tym programie. Włacząm emulator wybieram Plik>uruchom CD i włącza mi sie takie coś
1. Takie coś to BIOS konsli.
2. Ustawia się go tylko raz. więc jeśli masz sformatowaną memorkę, ustawisz go po pierwszym uruchomieniu po czym zamkniesz emulator - {ESC} podszas emulacji, a następnie {Plik > Zamknij} w oknie PCSX2 - to więcej nie będziesz musiał tego robić.
3. BIOS (zamiast gry) pokazać się może z kilku powodów:
a) źle dobrana wtyczka CDVD - zmień na EFP polling CDVD jeśli chcesz grać korzystając z napędu DVD (trzeba skonfigurować wtyczkę wpisując w okno litere napędu z którego będziesz korzystał), lub linuzapz ISO CDVD jeli chesz grać z obrazu gry umieszczonego na dysku twardym
b) masz żle zrzuconą grę
c) ściągnołeś jakiegoś fake'a z netu, albo grę z innego systemu
d) uruchamiasz grę poleceniem {Uruchom > Uruchom}, prawidłowo powinno się przez {Plik>Uruchom CD} tak jak napisałeś powyżej
2BII!2B
VanDerDrval
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 lipca 2006, 14:58

Post autor: VanDerDrval »

no mam sformatowana ale jak wchodze w memorke pisze mi no data co mam zrobić?? A plik Rom1 gdzie nalezy wrzucić??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

VanDerDrval pisze:A plik Rom1 gdzie nalezy wrzucić?
Rom1/2 nie są niezbędne. Można wrzucić pliki do katalogu BIOS ale emulator będzie działal również bez nich
VanDerDrval pisze:no mam sformatowana ale jak wchodze w memorke pisze mi no data co mam zrobić?
Nic tak ma być. Dane się pojawią jak zrobisz save w jakiejś grze.

Teraz musisz tylko uruchomić wybraną gierkę. W tym celu tak jak posałem powyżej, musisz wybrać odpowiednią wtyczkę CDVD i odpalić grę z ISO lub napędu CD/DVD. Pełne instrukcje masz w artykule >
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Artyk ... s&id=pcsx2
info jest co prawda o poprzedniej wersji, ale w przypadku 0.9.1 czynności wykonuje się analogicznie więc nie ma sensu żebym przepisywał informacji z ww tekstu.
2BII!2B
VanDerDrval
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 lipca 2006, 14:58

Post autor: VanDerDrval »

Teraz mam inny problem klikam po ustawieniu wszystkiego w biosie na uruchom cd i

Obrazek
To mam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Standardowy komunikat o inicjacji poleceń BIOSu, pamięci i CPU konsoli. Nic w tym dziwnego, nadzwyczajnego czy nieprawidłowego. Tak ma być :D
2BII!2B
VanDerDrval
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 lipca 2006, 14:58

Post autor: VanDerDrval »

aha no ale potem mam jakis komunikat Obrazek
ODPOWIEDZ