emulacja gamecube dolphin ?

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
tomaszz
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:30

emulacja gamecube dolphin ?

Post autor: tomaszz »

mam pytanie czy ktoś próbował z emulacją gamecube? jakie ma osiągi dolphin i czy wogule da się grać na emulatorkach gamecube dziękuje za odpowiedzi
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie wiem czy zadowoli CIę taka odpowiedź ale z moich doświadczeń z tym emulatorem wynika co następuje:
- pod względem kompatybiloności jest o wiele gorzej niż w przypadku
- tak samo pod względem prędkości
- jednakże w wielu przypadkach uruchamiane tytuły (nie sprawdziłem wielu bo ze względu na wysokie ceny mam tylko kilka gierek na GC) prezentują o wiele lepszy poziom graficzny niż ma to miejsce w grach uruchamianych na pcsx2 > mniej przekłamań, dzięciołów, poprawne teksturowanie itp.

Sry za porównianie do pcsx2 ale w ten sposób jest mi najłatwiej wyjaśnić... może ktoś zrobi to lepiej ode mnie.
2BII!2B
tomaszz
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:30

do dolphina

Post autor: tomaszz »

chyba potrzebny jest Direct 3 d 9c bo emulator jak chce odpalic to pisze cos o direct 3d acha niemogę skonfiguropwać pluginu pada i co z tym directem czy mam go zainstalować normalnie c program file... czy w pliku emulatora?

[mod="przez w_m"] Przycisk Zmień nie boli[/mod]

ale teraz mam error dostałem od kolesia jakiś homebrew i emulator pisze jest 6 rzymska i write 32? co to oznacza dziekuje

[mod="przez w_m"] Nie wiem w jakim celu miał byc ten wpis? Chyba tylko po to zebym miał co poprawiać i za co przyznać Ci kolejne ostrzeżenie.[/mod]

Dlaczego mam komunikat error 6 ale rzymska i write 32
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dobra, moja cierpliwość sie kończy, tak wiec odpowiem na watek:
1) mógłbys łaskawie sprecyzować problem, tudziez skopiowac błąd. bo założe się że nie pisze tam "error 6 ale rzymska i write 32"
2) co więcej założe się że pisze tam "VI unknown Write32", nieprawdaż :?:
3) rozumiem że się nieceierpliwisz, ale nie widzę sensu abyś co dzień przypominał nam o tym że masz problem (wierz mi że niektórzy zauwazyli Twoją wiadomość za 1 razem)
4) w dodatku w sposób zakazany przez regulamin - waląc post pod postem.
5) Jesli nie uzyskałeś odpowiedzi to również coś znaczy... >

w przypadku błędu "VI unknown Write32" oznacza to dokładnie to iż nikt nie wie skąd bierze sie ten bład. Spotkałem się z trzema takimi przypadkami i nikt nie był wstanie udzielić odpowiedzi na pytanie czemu taki error jest wyświetlany. Wykazujac się odrobiną samodzielności zajrzałem także na oficjalne forum tego emulatora i zgadnij co? tam też nie ma odpowiedzi. Nie dziw się więc że nie uzyskałeś jej tutaj.

Natomiast za procedens o którym wspomniałem w punkcie 4 swojej wypowiedzi otrzymujesz drugie ostrzeżenie.
2BII!2B
maciora21
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 12:23

Post autor: maciora21 »

Witam

Mam pytanie na temat tego emulatora, czy może ktoś zna adresy stron na których można pobrać dodatkowe pluginy do emulatora, tak jak z pcsx.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

ktoś zna adresy stron na których można pobrać dodatkowe pluginy do emulatora, tak jak z pcsx.
Nie licząc pluginu sterowania, który pobierzesz z oficjalnej witryny emulatora:
http://www.dolphin-emu.com/downloads.php
Nie ma dodatkowych wtyczek, więc automatycznie, nie stron z tymi też brak.
2BII!2B
ganjor86
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 01 marca 2010, 17:45

Post autor: ganjor86 »

Witam pojawila sie nowa wersja gamecube-dolphin i tu mam pytanie jakie sa wymagania ?
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Zależy czego od tego emulatora oczekujesz. Jeśli chcesz emulować Gamecube to wystarczy Ci dobry dwurdzeniowy procesor i jakaś przyzwoita karta graficzna. Przy Wii sprawa wygląda już zupełnie inaczej.
ganjor86
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 01 marca 2010, 17:45

Post autor: ganjor86 »

Mam c2d 6400 i grafikę radeon x1300 256 mb ddr2 :) wszystko siedzi w dell optiplex 745 pisze o tym bo podobno w tych komputerach wszystko jest idealnie spasowane i osiągi są nieco większe niż z PC składaku, ale czy to prawda tego nie sprawdzałem. Mogę liczyć na poprawną emulacje gc ? Bo o wii nawet nie marzę.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Nie wiem jak sobie poradzi karta ale procesor powinien być wystarczający. Dolphina testowałem jakiś rok temu na laptopie Pentium Dual Core 1.8Ghz, Radeon HD3470 256Mb, 3 Gb DDR2 i single player w Mario Kart działał mi na średnio 40-50 klatek.
ODPOWIEDZ