Problem - Pad Logitech Cordless

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
sahel
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 09:14

Problem - Pad Logitech Cordless

Post autor: sahel »

Witam jestem nowy , ale to jedyna strona (jaką udało mi się znaleść) poświęcona całkowicie konsolą Sony.
I to do Was kieruje swe pytanie. Niedawno zakupiłem bezprzewodowy pada jw. niestety mimo moich usilnych starań nie mogę go skonfigurować z konsolą. Próbowałem wszystkiego , ale zawsze w grach wariują analogi. Zauważyć to można w ten sposób ,iż postać na ekranie kręci się wokół , bądź biegnie przed siebie. Niekiedy wystarczy skierować analoga w przeciwnym kierunku i sprawa się rozwiązuje ( ale tak nie da się grać) , ale w niektórych przypadkach , nawet ingerencja na analaogach nie daje rezultatów , postać na ekranie rusza się bez mojego udziału.
Przyznam że popełeniłem błąd bo kupiłem ten sprzęt na allegro i nie mam jak teraz zwrócić, nie mogę również sprawdzić na innej konsoli , bo niestety w mojej okolicy w sklepach RTV/AGD nie posiadają takiego sprzętu.
Dodam jeszcze że posiadam PS2 model starszy (grubasa) , gram na swap magicu , ale próbowałem też na orginałach i problem jest ten sam.
Zastanawiałem się czy być może nie jest to problem z przekazem sygnału . Czy jest taka możliwość aby sygnał radiowy przekazywany przez pad był zakłócany przez inne urządzenie w domu ?
Proszę o pomoc.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

sahel pisze:I to do Was kieruje swe pytanie. Niedawno zakupiłem bezprzewodowy pada jw. niestety mimo moich usilnych starań nie mogę go skonfigurować z konsolą. Próbowałem wszystkiego , ale zawsze w grach wariują analogi.
Kilka mozliwości:
- Wada fabryczna. Wymień pad na inny bądź zażądaj zwroty pieniędzy - nawet na Allegro powinna być taka możliwość, więc wyślij maila sprzedającemu i powiadom go o usterce i poproś o wymianę/zwrot pieniędy.
- Zakłucenia w przekazie. Zmień baterie na inne, najlepiej nówki i sprawdź jak kontroler się zachowuje po zbliżeniu do samego odbiornika.
- Zakłucenia zewnętrzne. Wyłącz wszystkie urządzenia radiowe - router WiFi, klawiaturę czy co tam jeszcze masz. Jeśli w pobliżu Twojego mieszkania pracuje bezprzewodowa sieć osiedlowa to możliwe że może zakłucać prace kontrolera, choć to mało prawdopodobne.

Drugi i trzeci przypadek łatwo sprawdzić w opisany powyżej sposób. Możesz też wyeliminować trzecią możliwość biorąc konsolę do kumpla/cioci/babci i sprawdzając czy nie ma zakłuceń. Jeśli wszystko zawiedzie pisz do sprzedającego - jesli w aukcji nie napisał że sprzęt jest uszkodzony, lub nie podlega reklamacji masz pełne prawo do wymiany lub zwrotu pieniędzy. Jeśli będzie sprawiał problemy to uświadom delikwenta iż transakcja na allegro jest prawnie wiążąca i możesz go z tego tytułu pociągnąć do odpowiedzialności karnej :) Co więcej jeśli w aukcji brak wspomnianych notek i nie wystawiłeś jeszcze pozytywa o treści "wszysko ok. super towar" :] możesz całą sprawe zgłosić do Allegro (wszystkie transakcje są ubezpieczone i można odzyskać do 300zł), możliwe że sprawę trrzeba będzie zgłosić na policji, ale jako że nie miałem jeszcze takiego przypadku (w razie problemów zawsze mogłem zwrócić towar) to nie jest4em Ci w stanie powiedzieć jak to wygląda - wyslij w tej sprawie mail do Allegro... oni udziela CI wszelkich odpowiedzi.
2BII!2B
sahel
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 09:14

Post autor: sahel »

Bardzo dziękuje za wyczerupującą wypowiedź , dzwoniłem już w tej sprawie do sprzedającego i On jest święcie przekonany że towar jest sprawny ( sprawdzał u siebie i wszystko OK) , baterie mam nowe , ale spróbuje wymienić na inne.
Faktycznie u mnie w bloku działa sieć osiedlowa , sam jestem do niej podłączony , ale czyżby pad był aż tak czuły ?
Spróbuje jeszcze sprawdzić u kogoś innego , albo przejdę się do kolegi.
Bardzo dziękuje za udzielone rady , jeżeli coś się wyjaśni , napewno napiszę , może komuś również pomogę.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

sahel pisze:Faktycznie u mnie w bloku działa sieć osiedlowa , sam jestem do niej podłączony , ale czyżby pad był aż tak czuły ?
Nie, ale z doświadczenia wiem że różne dziwne rzeczy dzieją się w sieciach radiowych. Niby wszystko ok, niby z homologacją itp. ale nie raz widziałem jak kilka sieci nachodziły na siebie częstotliwościami i sygnał ulegał zniekształceniu. Mało prawdopodobne by to była wina sieci ale nie można wykluczyć takiej mozliwości.
sahel pisze:dzwoniłem już w tej sprawie do sprzedającego i On jest święcie przekonany że towar jest sprawny
W takim razie jesli wszystko inne zawiedzie nie powinno byc problemu z wymianą. Po prostu powiedz mu co się dzieje i po sprawdzeniu wszelkich innych możliwości chcesz wymienić towar bo Twój egzemplarz jest wadliwy (oczywiście o ile nie wyjdzie na to że powód usterki jest zgoła inny)
sahel pisze:Bardzo dziękuje za udzielone rady , jeżeli coś się wyjaśni , napewno napiszę , może komuś również pomogę.
Proszę bardzo i z niecierpliwością czekam na raport z testów :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ