problem z pcsx 2

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
matthouse
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2006, 10:46

problem z pcsx 2

Post autor: matthouse »

witam!
od niedawna zacząlem próby emulacji na swoim pececie gier z ps2 w wersji edmulatora 0.91.mam problem czytalem inne tematy i robie wszystko co tam napisaliscie ale po wejsciu w run cd (mam pluhin odpalający iso) nie pojawia sie okienko w którym mam wybrać obraz płyty , tylko intro po odpaleniu ps2. pomocy

c.d. 1: konfiguracja mojego pc amd sempron 2,66 ghz nvidia geForce 6600gt 1024 mb ram

c.d.2. ten problem juz rozwiazalem ale po odpaleniu obrazu plyty emulator na chwile pokazuje okienko a potem wylacza sie pomocy !
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

matthouse pisze:witam!
Witam na forum.
matthouse pisze:ten problem juz rozwiazalem ale po odpaleniu obrazu plyty emulator na chwile pokazuje okienko a potem wylacza sie pomocy !
1) Próbowałeś uruchamiać gry w trybie interpretatora w oknie {Config > CPU} wszystkie opcje wyłączone?
2) w zasadzie co próbujesz uruchomić?
3) mam nadzieję że nie korzystasz z BIOSu w wersji SCPH 10000
4) masz wyłączony "FFX fix" przy grach innych niż FFX/X-2?
5) w jaki sposób uruchamiasz gre... opisany powyzej fix + Uruchom > Uruchom = śmierć emulatora.

edit: aha, prawiebym zapomniał. Nad kazdym Twoim wpisem jest taki magiczny przycisk "Zmień" z którego należałoby korzystać bo traktuje o tym regulamin i z tytułu tego rozdaje upomnienia. Tym razem puszczam wolno, ale żeby to był ostatni raz :D
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2006, 14:32 przez winter_mute, łącznie zmieniany 1 raz.
2BII!2B
Awatar użytkownika
matthouse
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2006, 10:46

Post autor: matthouse »

a gdzie wylącza się ten fix ? bios mam 70004 i resztre zrobilem tak jak ty napisales ale nie wiem gdzie sie ten fix wylacza aha i próbuje odpałic gta : sa
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

matthouse pisze:a gdzie wylącza się ten fix ?
W oknie konfiguracji wtyczki wideo (czyli GSdx9 lub zeroGS).
matthouse pisze:próbuje odpałic gta : sa
Nie sprawdzałem na najnowszej wersji, ale jestem pewien że na 0.9 gra sie uruchamiała. AFAIR było sporo przekłamań graficznych, niska prędkość, ale gra działała. Znalazłem nawet obrazki >
viewtopic.php?p=11883#11883
... tak wiec jesli wszystko zawiedzie proponuje przesiadkę na wcześniejsza wersję emulatora.

aha, tak na marginesie w kwestii {Uruchom > Uruchom} o którym wspomniałem wcześniej - nie należy w ten sposób odpalać gier, bo moga byc komplikacje. Zamiast tego należy skorzystać z polecenia {Plik > Uruchom CD}
2BII!2B
ceber84
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 21:49

Post autor: ceber84 »

Witam

Ja mam problem z grafa:
Plik->UruchomCD==Błąd otwierania wtyczki GS

Ma skonfigurowana grafe tak jak w opisach na forum, te same pluginy i bios
bobek22111992
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 01 września 2006, 18:22

Post autor: bobek22111992 »

Czesc
sorry mam ten sm problem kiedy włanczam jakąś gre pisze ze Błąd otwierania wtyczki GS :?:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Macie najnowszy DirectX?
2) Macie wszystkie wymagane sterowniki?
3) Próbowaliscie zgrać pliki uruchomieniowe?
4) Wsze karty spełniają wymagania sprzętowe?
3) Sprawdzaliście czy problem występuje na poprzedniej wersji emulatora?
2BII!2B
stypo
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 października 2007, 10:49

MAM PROBLEM Z ODPALENIEM GRY NA PCSX2

Post autor: stypo »

CZESC MAM TEN SAM PROBLEM SKONFIGUROWLEM TEZ JAK PISANO NA FORUM WSZYSTKO MAM JAK POWINNO I NIE DZIALA PROSZE SZYBKO O POMOC :cry:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

CZESC MAM TEN SAM PROBLEM
Jak widać nie tylko z emulatorem, ale i klawiaturą - wyłącz z łaski swojej CAPSa, bo to nie forum dla niedowidzących.

Swoją drogą mógłbyś podać jakieś konkrety: sprzęt, nazwa gry, BIOSu, użytych pluginów i ustawienia z sekcji {Konfiguracja > CPU}!
2BII!2B
stypo
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 października 2007, 10:49

Post autor: stypo »

cześć mam ten sam problem bo jak włączam grę to pisze błąd wtyczki GS w emulatorze pcsx2 oczywiście.Mam wszystko poustawiane jak trzeba i nic dalej nie działa .A tak na marginesie jakie ma wymagania minimalne Dragon ball Budokai 3 proszę o pilną pomoc bo chciałbym pograć tak jak inni :cry:
ODPOWIEDZ