Kolejny problem pcsx2

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
st.chris
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, 00:47

Kolejny problem pcsx2

Post autor: st.chris »

Witam

Jest to mój 1 kontakt z pcsx2, być może dlatego mam ten problem. Wydaje mi sie że emulator mam poprawnie skonfigurowany, jednak przy uruchomieniu gry (próbowałem Tenchu 3 i Mortal Kombat 5) wyskakuje mi błąd windows (appcombat) i nie moge uruchomić aplikacji. Co może być nie tak??

Mam wersje pcsx 0.9.1
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

st.chris pisze:Co może być nie tak??
Powodów może być kilka:
1) brak niezbędnych sterowników
2) brak BIOSu, lub nieprawidłowa jego wersja (SCPH-10000)
3) źle dobrane pluginy, np. SPU2 Null
4) emulator uruchomiony w trybie vuREC (niestety na 0.9.1 czesto sie sypie)
5) procesor bez SSE2 np. Athlon XP
6) itd, itp.
2BII!2B
st.chris
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, 00:47

Post autor: st.chris »

winter_mute pisze:
st.chris pisze:Co może być nie tak??
Powodów może być kilka:
1) brak niezbędnych sterowników
2) brak BIOSu, lub nieprawidłowa jego wersja (SCPH-10000)
3) źle dobrane pluginy, np. SPU2 Null
4) emulator uruchomiony w trybie vuREC (niestety na 0.9.1 czesto sie sypie)
5) procesor bez SSE2 np. Athlon XP
6) itd, itp.
Bios mam 7000-12 czy jakoś tak. Mógłbyś mi teraz napisać jak ewentualnie skofingurować emulator, żeby to działało? Byłbym bardzo wdzięczny.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

st.chris pisze:Bios mam 7000-12 czy jakoś tak.
SCPH-7000? Co to za BIOS? Czterocyfrowe oznaczenia są przeznaczone dla pierwszego PlayStation - SCPH-1001, SCPH-7502.... natomiast PS2 ma pięciocyfrowe SCPH-10000, SCPH-15000, SCPH-18000 czy SCPH-50000.
st.chris pisze:Mógłbyś mi teraz napisać jak ewentualnie skofingurować emulator, żeby to działało?
Here you go >
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Artyk ... s&id=pcsx2
2BII!2B
st.chris
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, 00:47

Post autor: st.chris »

Mój BIOS jest okraszony numerem 70012. Skonfigurowałem już emulator zgodnie z linkiem, do którego mnie odesłałeś, jednak przy uruchamianiu gry z płyty DVD wyskakuje okienko z napisem "Błąd otwierania wtyczki CDVD. Jako plugin mam ustawiony P.E.Op.S. CDVD Driver. Teraz już kompletnie nie wiem co robić. Licze, że ktoś mi pomoże.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

st.chris pisze:Mój BIOS jest okraszony numerem 70012.
No 70012 to zupelnie inna historia :D Tak dla świętego spokoju zapytam tylko czy BIOS działa poprawnie (sprawdza się to przez {uruchom > uruchom} po wcześniejszym wybraniu wtyczki CDVD Null)
st.chris pisze:Skonfigurowałem już emulator zgodnie z linkiem, do którego mnie odesłałeś, jednak przy uruchamianiu gry z płyty DVD wyskakuje okienko z napisem "Błąd otwierania wtyczki CDVD.
Podejrzewam że coś jest nie tak w ustawieniach peops CDVD, jako że korzystasz z 0.9.1 to polecam przesiadkę na plugin EFP polling CDVD, którego konfiguracja jest wręcz banalna (wpisujesz literę napędu, z którego odpalasz gry) a sam plugin nie zawiera błędów tak jak wtyczka peopsa.
2BII!2B
Solid Snake
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 19 listopada 2006, 23:41

Post autor: Solid Snake »

ja mam trohe inny roblm, jakiego biosa bym nie skopiował do folderu(całe zestawy oprocz plikow nvm) to jak daje uruchom to nie znajduje biosa i kaze wybrac samemu, to wybieram i chwilke go laduje i wyskakuje moje kochane okienko"nie wysyłaj" biosy kopiowalem pojedynczo(nie wklejajac wszystkich naraz) na poprzednim slabiutkim sprzecie chodzil, ale nawet w menu mial 0.25 fps a na nowym(amd athlon64 3800+ geforce 7600gt ddr3 256 1024ram 667) mam kłopoty z wlaczeniem emulatora... w ustawieniach w obojetnie jakiej wersji pcsx2 nawet jak nie skopiowalem biosa mam napisane ze jest bios japan v.01(17.01.2000) nawet jak mam inny bios wrzucony do folderu, albo jak nie mam biosa, podpowiedzcie co moze byc nie tak.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jakiego biosa bym nie skopiował do folderu(całe zestawy oprocz plikow nvm) to jak daje uruchom to nie znajduje biosa i kaze wybrac samemu,
Jak to URUCHOM :?: BIOS wybiera się w `głównym menu` konfiguracyjnym :!:
2BII!2B
ODPOWIEDZ