O co chodzi z formatoawniem USB :D:D:P

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Thomas457
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2006, 22:49

O co chodzi z formatoawniem USB :D:D:P

Post autor: Thomas457 »

mam pytanie bo chce miec bios do Pcsx2 0.9 i tam mam napisane ze bios moge miec ale niewiem o co chodzi z formatowaniem partycji USB tam by byl folder TEMP :D jak wiecie prosze o wylumaczenie :P z gory dzieki
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Thomas457 pisze:o co chodzi z formatowaniem partycji USB tam by byl folder TEMP
O dwie sprawy:
1) Jeśli chodzi o formatowanie to musi być ono wykonane w systemie plików FAT16 bo inaczej konsola może nie wykryć podłączonego urządzenia magazynującego.
2) Po sformatowaniu warto coś wrzucić na pena czy z czego tam korzystasz - najprościej katalog o którkiej nazwie (np. TEMP)... Chodzi o to że nie wszystkie urzadzenia mogą być wykryte i obsługiwane przez konsolę więc najpierw wartoby to sprawdzić. Sęk w tym że jeśli pen nie zostanie wykryty to wygląda to identycznie jakby był pusty, a jak wiadomo po formatowaniu będzie pusty. Jak więc sprawdzić i skąd mieć pewność że sprzęt działa? Po to właśnie robi się katalog - jesli wszystko będzie ok, folder będzie widoczny. Jeśli go nie widać to znaczy że urządzenie działać nie będzie.
2BII!2B
Thomas457
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2006, 22:49

Post autor: Thomas457 »

a teraz mam nastepne pytanie :D:D bo wszystko zrobilem jak w instrukcji mam bios i wszystko :D tylko chodzi teraz o to formatowanie karty pamieci w PS2 :D bo fomratuje a gra nadal nie chce pujsc o co chodzi ??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Thomas457 pisze:chodzi teraz o to formatowanie karty pamieci w PS2, bo fomratuje a gra nadal nie chce pujsc o co chodzi ?
Formatowanie karty pamięci ma jedynie na celu ułatwić obsługę gry, dokładnie rzecz ujmując ma umożliwić tworzenie (auto)saveów na memorce - w niektórych przypadkach są z tym problemy bo gry nie są w stanie sformatować uprzednio memorycarda.

Czynność ta hoć w pewnym sensie powiązana z kompatybilnością nie ma jednak większego wpływu na to czy się dana gra uruchomi czy też nie. To zalezy od kompatybilności danego tytułu, tak więc pytanie brzmi co w zasadzie próbujesz uruchomić?
2BII!2B
Thomas457
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2006, 22:49

Post autor: Thomas457 »

prubuje ururchomic piracka gre na DVD :D:D chociaz Dragon Balla Sagas :D:P i nie chce pusc :D albo The Geteway Black Monday :D i niewiem co zrobic
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie wiem jak z DB, bo nie posiadam zadnej gry z tej serii, ale Geteway Black Monday potrzebował skip video patcha i sprawiał kilka problemów, więc jesli chodzi o tę grę to zrób łatkę >
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Artyk ... =pcsx2_svp
i jesli ona nic nie pomoże przesiądź się na poprzednią wersję emulatora.
2BII!2B
Thomas457
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2006, 22:49

Post autor: Thomas457 »

no spox :D:D a teraz wlasnie :P mi z plyty nie odpala tylko z dysku mi najczesciej odpala :P o co chodzi ?

[mod="przez w_m"]Albo nauczysz się używać przycisku zmień, albo się pożegnamy. Ostrzeżenie.[/mod]
no i teraz mam znowu nastepne pytanie :D:D bo wlasnie wszystko zrobilem ale niewiem o co chodzi z skip vieo patch :D bo tam pisze ze musze znalesc plik Slus_XXX ale ja tam niczego nie mam :D:D mam jedynie SLES :D takie cos o co chodzi ??? albo jak chce otworzyc plik z dysku :D to mam plik mds i tez nie chce pujsc pokazuje sie logo Ps2 i dalej nic :D nic nie chce pujsc :D to trzeba otwierac w pliku ELF ??

no juz wszystko odpalilem :D ale strasznie wolna mi to wszystko idzie ;/;/ wiecie o co chodzi ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Thomas457 pisze:musze znalesc plik Slus_XXX ale ja tam niczego nie mam mam jedynie SLES takie cos o co chodzi ?
Tak, o takie coś chodzi.
Thomas457 pisze:albo jak chce otworzyc plik z dysku. to mam plik mds i tez nie chce pujsc
A próbowałeś zamountować plik w napędzie wirtualnym?
Thomas457 pisze:no juz wszystko odpalilem :D ale strasznie wolna mi to wszystko idzie ;/;/ wiecie o co chodzi ?
Tak TTwój sprzet jest za słaby, a emulator nie zoptymalizowany. Chcesz mieć szybko - kup konsole.
2BII!2B
ODPOWIEDZ