Prośba o pomoc w emulacji

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Slim
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 17:40

Prośba o pomoc w emulacji

Post autor: Slim »

Siema jestem tu nowy przeglądałem forum pare tygodni i zdecydowałem się na rejestracje. A więc tak prubowałem już pare razy odpalić gry z PS2 ale bez skutku z psx szło mi luźno ale po przeczytaniu waszej listy kompatybilnośći i ujżeniu ze już nawet sporo tytułów jest grywalnych postanowiłęm sprubwać poraz kolejny. Czytałem w tym temacie z kompatybilnością że grywalne jest Havers Moono ale która część??? która część jest grywalna?
i co mnie bardzo ucieszyło Burnout 2 :) (Z błędami w grafice ale podobno rusza) i chdozi mi o te dwie gry niewiem jakie pluginy wybrać do obu tytułów w tym temacie były opisywane pluginy ale chyba trzeba je dobrać równierz do sprzętu a więc muj sprzęt (kiepski ale..) Procek 1,5 256ddr ram i grafa radeon 9600pro .
Dodatkowo czy mam zwracać uwagę na to jaką gre wybrać do testów? czy pal czy NTST aha i jeszcze musze się upewnić chdozi o BURNOUT 2 Point of Impact ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc czekam na odp
pozdro
Awatar użytkownika
Misiek
User
User
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:11

Post autor: Misiek »

za malo ramu:/ to raz jaki masz procesor to dwa jesli wczesniej ci nie chodzilo to pewnie wina slabego kompa:)
Slim
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 17:40

Post autor: Slim »

Procek AMD Athlon 1700+ dokupie sobie jeszczee 256 ram w tedy cos z tego będzie? no kolesie emulwoali Burnouta na czymś takim (procek 1,2 ktoś miał) chcę sprubować czekam na odp do mojego pierwszego posta.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Slim pisze:Siema jestem tu nowy przeglądałem forum pare tygodni i zdecydowałem się na rejestracje.
W takim razie oficjalnie witam na forum.
Slim pisze:Czytałem w tym temacie z kompatybilnością że grywalne jest Havers Moono ale która część?
Chyba Charvest Moon. Grywalen jest ponoć (nie wiem, bo gier z tej serii nie mam) Harvest Moon - Save The Homeland w wesji US i Harvest Fishing w wersji EU.
Slim pisze:i co mnie bardzo ucieszyło Burnout 2
Ja sprawdzałem na wersji US. Działała, tyle że bardzo wolno i bardzo brzydko :D
Slim pisze:Dodatkowo czy mam zwracać uwagę na to jaką gre wybrać do testów? czy pal czy NTST aha i jeszcze musze się upewnić chdozi o BURNOUT 2 Point of Impact ?
Jak powyzej wersja US NTSC działa, reszta nie wiem... i tak, chodzi o Point of Impact - innej wersji BO2 nie znam :)
Slim pisze:no kolesie emulwoali Burnouta na czymś takim (procek 1,2 ktoś miał) chcę sprubować czekam na odp
Ja tom był. Tyle że nie emulowałem a uruchomiłem tytuł - na procku 1,2 maksymalna prędkość w czasie gry wynosiła tyle co taktowanie procesora czyli 1,2. Spójrzw prawdzie w oczy żeby na powaznie mysleć o emulowaniu trzeba mieć minimum 2,5GHz... a takie 3G robi sporą róznice, nawet bardzo sporą jeśli to procek 2-rdzeniowy. 256mb RAMu, sorry ale 1GB to w chwili obecnej minimum, tak można uruchomić na mniejszej ilości ale brak obsługi VM (co się często zdarza poniżej 1GB) i spadek prędkości przemawia jednak za gigabajtem. Grafika podobnie jak ww. komponenty - dobra karta z obsługa PS2.0 to podstawa. Takie czasy, nic nie poradzisz :D

BTW; dla świętego spokoju dodam że Burnout(1) jest grywalny i nie ma przekłamać w grafice :]
2BII!2B
Slim
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 17:40

Post autor: Slim »

Z Burnout (1) pewnie było by to samo a właśnie tyle razy chciałem isę dowiedzieć czegoś o pierwszej części i nic moze ktoś wie na jakie konsole się pojawił ten Burnout i Pełna nazwa to poprostu BUrnout? czy jeszcze coś.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Slim pisze:Z Burnout (1) pewnie było by to samo
Wybacz, ale nie rozumiem...
Slim pisze:a jakie konsole się pojawił ten Burnout i Pełna nazwa to poprostu BUrnout?
Pierwsza część serii pojawiła się na GaCka, czarnulkę i xkloca (GCN, PS2, X-BOX) i z tego co pamiętam, w przeciwieństwie do pozostałych odsłon serii była bez podtytułu.
2BII!2B
Slim
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 17:40

Post autor: Slim »

Chodzi mi o to: wcześniej muwiłeś że w burnouta2 na moim sprzęcie niepogram. Pisząć Z Burnout (1) pewnie było by to samo chciałem powiedzieć ze "pewnie" też sobie w to niepogram czy tak?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zgadza się - z taką specyfikacją raczej w nic nie pograsz. No moze na upartego w Beats of Rage bo ta gra powinna pociągnąć ok 15 klatek (przy 512MB RAMu). Jesli chodzi o komercyjne tytuły to sorry, ale Twój sprzet jest za słaby do grania.
2BII!2B
ODPOWIEDZ