PsOne Dev Studio 2006

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
Awatar użytkownika
StreaK
User
User
Posty: 31
Rejestracja: 19 października 2003, 00:49
Kontakt:

PsOne Dev Studio 2006

Post autor: StreaK »

Jesli jest ktos zainteresowany programowaniem gier / programow na psx'a / psone, to polecam sprawdzic najnowsza odslone PsOne Dev Studio 2006 mojego autorstwa. Downloadzik: http://showfile.file.sc/16707/ZWEfbc37/ ... streak.htm
A tutorial w jezyku polskim na www.psxdev-pl.tk // www.psxdev-pl.yoyo.pl

PS. W_M mam nadzieje ze nie zabijesz za pseudo-reklame strony psxdev :D.

PS. v2 Nastepna wersja juz wkrotce.
www.psxdev-pl.tk - PsOne Section-PL - Najlepsza strona o PsOne / PSX. [Gry / Recenzje / Opisy / Scena PSX / Emulatory na PSX / Emulacja Psx / Artykuły / Forum / Duży DOWNLOAD / Codzienne aktualizacje]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

PS. W_M mam nadzieje ze nie zabijesz za pseudo-reklame strony psxdev
Alez skąd... wręcz przeciwnie - miło widzieć że wracasz do formy.

Swoją drogą linki się sypią :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
StreaK
User
User
Posty: 31
Rejestracja: 19 października 2003, 00:49
Kontakt:

Post autor: StreaK »

Jop, chyba yoyo.pl ma dzis jakas zwale.
www.psxdev-pl.tk - PsOne Section-PL - Najlepsza strona o PsOne / PSX. [Gry / Recenzje / Opisy / Scena PSX / Emulatory na PSX / Emulacja Psx / Artykuły / Forum / Duży DOWNLOAD / Codzienne aktualizacje]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wstępnie przejrzałem aplikacje i mam kilka uwag i pytań:
1) mój nick to winter_mute, a nie WinterMute :P.... mimo wszystko dzięki za uwzględnienie w podziękowaniach :)
2) plik projektu jest zapisywany bez rozszerzenia przez co jest niemozliwe jego późniejsze otworzenie bez ręcznej zmiany nazwy. Może by tak zrobić automatyczne zapisywanie plików z rozszerzeniem *.c dla typu "PSXDev Source File"
3) co więcej jesli plik nie zapisze się do *.c to Blade go nie tknie.
4) idąc dalej tym tropem możnaby dodać także kolejny typ "PSXDev Header File" i automatycznie przyporządkować/dodawać rozszenie *.h - co prawda w prostych aplikacjach jest to zbędne, ale w przypadku bardziej rozbudowanego kodu nagłówki jak najbardziej się przydają.
5) przydałby się scrollbar (choćby tylko pionowy) przypisany do kontrolki (`okienka`) edycji kodu

Tyle obiekcji, teraz pytania:
6) Czy zmiany w kolejnej wersji obejma tylko opcje oznaczone w obecnej `*` czy można się spodziewać innych nowości
7) ponieważ w chwili obecnej edytor zajmuje się jedynie c to czy nie dałoby się wprowadzić kolorowania kodu- mała rzecz a cieszy
8) czy przyszłe wersje będa wspierać tworzenie obiektów
9) czy obiektowa wersja edytora będzie wspierać wstawianie gotowych procedur... może nie koniecznie całych klas ale choćby często używanych funkcji jak choćby Inicjajcę padów i GS, teminację programu etc?
To bybyło chyba na tyle :)

P.S. przenosze do działu software
2BII!2B
Awatar użytkownika
StreaK
User
User
Posty: 31
Rejestracja: 19 października 2003, 00:49
Kontakt:

Post autor: StreaK »

1) Juz poprawione, bedzie w nowym releasie :D
2) Tutaj sprawa troche ciezka , bede musial zmienic conieco w kodzie, bo jest tam troche balaganu z batch'ami
3) Tak, pod warunkiem ze w FileExplorerze masz ustawione na PsxDev source file [ mozna zmienic na ALL FILES ]
4) Obsluga headerow bedzie, ale napewno nie w nastepnym releasie
5) skrollbar dodany , bedzie w nowym releasie
6) dodam takze dodatkowe toolsy, tj psx disasm [ ktory zasugerowal Berion ] oraz pare mniejszych poprawek
7) musze do tego zmontowac jakis parserek tekstowy, jest to wykonalne, zwazywszy na balagan w kodzie :D
8) bedzie funkcja integrujaca bin2o z psxdevstudio dzieki ktorej wsystkie TIM / HITy czy BGMy bedzie mozna konwertowac szybko do postaci obiektowej.
9) hmm, mysle ze mozna cos takiego dac [ w opcjach aby byla mozliwosc wylaczenia / wlaczenia ]
www.psxdev-pl.tk - PsOne Section-PL - Najlepsza strona o PsOne / PSX. [Gry / Recenzje / Opisy / Scena PSX / Emulatory na PSX / Emulacja Psx / Artykuły / Forum / Duży DOWNLOAD / Codzienne aktualizacje]
ODPOWIEDZ