Chrono Cross, problem z element

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
JaSoN
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 2006, 17:39

Chrono Cross, problem z element

Post autor: JaSoN »

Siemka, ściągnełem grę chrono cross, skonfigurowałem emulator, i wszystko piekinie chodzi z wyjątkiem jednej rzeczy... gdy chcem użyć jakiegoś Element'u podczas wali to gra wiesza sie na około 3-5 minut po czym mogę postacią użyć tylko elementu cure który jest pierwszy w kolejności do wyboru... czy ktoś może pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu?? jeżeli tak będe bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Być może przydatne informacje:
Plugins:
Video: Pete's OpenGL Driver 1.75
Sound: Eternal SPU Plugin 1.41
Cd rom:ePSXe CDR WNT/W2K core 1.5.2. (raczej nie potrzebny bo gram z obrazu)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po pierwsze...
ściągnełem grę chrono cross,
Nie ma się czym chwalić. Kradniesz, Twoja sprawa, my za takie rzeczy, tudzież stwierdzenia dajemy ostrzeżenia. Więc jedno dla Ciebie, żebyś nie czuł się pokrzywdzony.

A po drugie: uruchomiłeś grę pod ePSXe 1.5.2 i włączyłeś `Odd/even bit hack` we wtyczce wideo? Następnym razem polecam przejrzeć listę kompatybilności -
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Kompatybilnosc
2BII!2B
JaSoN
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 2006, 17:39

Post autor: JaSoN »

winter_mute pisze:Po pierwsze...
ściągnełem grę chrono cross,
Nie ma się czym chwalić. Kradniesz, Twoja sprawa, my za takie rzeczy, tudzież stwierdzenia dajemy ostrzeżenia. Więc jedno dla Ciebie, żebyś nie czuł się pokrzywdzony.

A po drugie: uruchomiłeś grę pod ePSXe 1.5.2 i włączyłeś `Odd/even bit hack` we wtyczce wideo? Następnym razem polecam przejrzeć listę kompatybilności -
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Kompatybilnosc
Po 1
Znajdź mi ludzi którzy w dziesiejszych czasach nie "kradną" ściągając cokolwiek z internetu, nawet jeżeli chodzi o muzyke... Uwazam ze twoje stwierdzenie jest po prostu śmieszne... Założe się ze sam nie kupujesz wszystkich nowych gier jakie wychodzą tylko masz sporo piratów...
Po 2
Dziekuje za pomoc, co prawda miałem takie ustawienia w emulatorze epsxe 1.6.0, ale za twoją radą postanowiłem ściągnąć wersje 1.5.2 co ostatecznie rozwiązało problem.
Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ad. 1. Chyba się nie zrozumieliśmy więc wyjaśniam.
Znajdź mi ludzi którzy w dziesiejszych czasach nie "kradną" ściągając cokolwiek z internetu, nawet jeżeli chodzi o muzyke...
Co ma piernik do wiatraka? Można ściągać masę stuffu nie łamiąc przy tym prawa. Pierwszy z brzegu przykład - wspomniana przez Ciebie muzyka - Dan Johansen, Xavier Dang, DarkeSword, mówi Ci to coś?Nie, to może projekty takie jak ChronoSymphonic albo OverClocked ReMix? Jesli wciąż nic, to nadmienie tylko że to źródła świetnej i co ważniejsze w pełni legalnej muzyki.
O dziwo znam sporo osób, które zamiast hurtowo kraść oprogramowanie z sieci wolą kupić sobie raz na jakiś czas jedną, oryginalną gierkę.
Założe się ze sam nie kupujesz wszystkich nowych gier jakie wychodzą tylko masz sporo piratów.
Oczywiście - nie stać mnie na nowe gry. Dlatego większość posiadanych przeze mnie tytułów jest z drugiej ręki (tzw. towar używany), sporo przybyło od naszych zachodnich sąsiadów (bo tak też można, a kosztuje 30-60%, a czasami nawet jeszcze taniej). W końcu kilka gier mam jeszcze z innych źródeł np. konkursów. Nie zaprzeczam - mam też kilka kopii bo dla przykładu wole zdzierać w konsoli backup, aniżeli rysować płytkę z edycji kolekcjonerskiej. Reasumując, wybacz, ale nie masz racji - w przypadku gier jestem jedną z tych osób, która woli oryginały.

.... tylko że nie o to chodzi. Jak Ci szkoda kilkunastu lub kilkudziesięciu złoty na oryginał to sobie kradnij - to jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Co więcej, nic mnie to nie obchodzi i jak się kiedyś na tym przejedziesz to będzie Twój problem, a nie mój.
Chodzi mi natomiast o sam fakt pisania na ten temat. Co prawda mamy tzw. `demokracje` i wolność słowa, ale PSEmu.pl to nie ulica więc zapomnij o porządkach jakie panują w IVRP - tu obowiązuje REGULAMIN, który klarownie stwierdza iż tego typu wpisy nie są mile widziane i będą piętnowane ostrzeżeniami.

Ad.2...
Dziekuje za pomoc, co prawda miałem takie ustawienia w emulatorze epsxe 1.6.0, ale za twoją radą postanowiłem ściągnąć wersje 1.5.2 co ostatecznie rozwiązało problem.
Cóż ja mogę rzec, gdybyś przeczytał regulamin (wyobraź sobie że to też jest tam opisane) to z pewnością wcześniej wpadłbyś na rozwiązanie :P
2BII!2B
JaSoN
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 2006, 17:39

Post autor: JaSoN »

hmmm.. widac ze sie pomyliłem i rzucałem bezpodstawne oskarżenia, Zostaje mi tylko powiedziec słowo "przepraszam".
Pozdrawiam.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Spoko, nie odebrałem tego w ten sposób... nie obrażam się również o byle co i jak wspomniałem kilkukrotnie nie o to mi chodziło :) Rób co uważasz za słuszne, aczkolwiek jeśli o PSEmu.pl i to forum chodzi to trzymaj się regulaminu i wszystko będzie dobrze.

Pozdrawiam
2BII!2B
ODPOWIEDZ