tekken tag zamula:/ jestem nowy, help!!!

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Awatar użytkownika
wysoczansky
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 30 listopada 2006, 23:53

tekken tag zamula:/ jestem nowy, help!!!

Post autor: wysoczansky »

problem jak w temacie, emulator jakos ustawilem, wszystko chodzi. ale muli tak ze nie da sie grac:/ czy jest mozliwosc zwiekszenia predkosci???
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Zrzuć grę na dysk bo w najnowszej odsłonie PCSX2 padł odczyt CD i wszystkie gry na takim nośniku `mulą`.
2) W konfiguracji CPU włącz tryb eeREC i vuREC (0/1)
3) Korzystaj z ZeroGS i ustaw wtyczki na minimum.
2BII!2B
Awatar użytkownika
wysoczansky
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 30 listopada 2006, 23:53

Post autor: wysoczansky »

no wiec obraz plyty mam na dysku. konfiguracja CPU jest tak jak podales. ustawienia grafiki mam dwa: ZeroGS KOSMOS0.96.0 oraz ZeroGS KOSMOS (non sse2) 0.96.0. nie wiem tylko co to sa te wtyczki:/ gra sie zawiesza na intrze...

[mod] Uzywaj przycisku Zmień zamiast wstawiać wpis pod wpisem /w_m [/mod]

i jeszcze jedna uwaga, jesli podczas intra caly czas naciskam start to normalnie wchodze do menu gry (arcade, options itd...) ale jak juz wczesniej pisalem gra muli:/
Awatar użytkownika
Misiek
User
User
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:11

Post autor: Misiek »

Gra moze mulic z powodu slabego sprzetu jaki posiadasz, podaj nam specyfikacje to powiemy ci wiecej.
ZeroGS KOSMOS0.96.0 oraz ZeroGS KOSMOS (non sse2) 0.96.0. nie wiem tylko co to sa te wtyczki:/ gra sie zawiesza na intrze...
Wtyczka ZeroGS KOSMOS (non sse2) 0.96.0 jest dla procesorow ktore nie posiadaja Instrukcji SSE2. Wtyczka ZeroGS KOSMOS0.96.0 sluzy dla procesorow ktore posiadaja ta instrukcje. Sa to takze wtyczki graficzne gdzie mozesz zmieniac rozdzielczosc itp. Jesli chcesz wiedziec czy twoj procesor posiada taka instrukcje napisz nam jaki posiadasz sprzet lub poszukaj na internecie.
Posiadane konsole:
PS3 :twisted:
Awatar użytkownika
wysoczansky
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 30 listopada 2006, 23:53

Post autor: wysoczansky »

Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz
512MB RAM DDR2
grafika Radeon X1300 Series Secondary
Awatar użytkownika
Misiek
User
User
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:11

Post autor: Misiek »

Ten pentium to jedno czy dwurdzeniowka? i jesli podajesz podaj dokladnie model czy to prescot czy Northwod
Posiadane konsole:
PS3 :twisted:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

eroGS KOSMOS0.96.0 oraz ZeroGS KOSMOS (non sse2) 0.96.0. nie wiem tylko co to sa te wtyczki:/
To są wtyczki odpowiedzialen za wyświetlanie obrazu - jedna ze wsparciem instrukcji SSE2 procesora a druga (non SSE2) bez. Dla Twojego procka zalecana jest ta pierwsza.
gra sie zawiesza na intrze...
Było już tak przy wcześniejszych wersjach wiec jest to normalne - nalezy użyć łatki skip wideo lub przeskoczyć intro za pomoca przycisku START.
Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz / 512MB RAM DDR2 [...]
Nie jest źle, choć RAMu przydałoby się więcej.
Ten pentium to jedno czy dwurdzeniowka?
P4 to jednordzeniowce, mają co najwyżej HT.

Mnie by zaś interesowała definicja slowa `muli` - sprawdź ile klatek/sekundę wyciągasz w grze... we wtyczce ZeroGS zrobisz to za pomocą kombinacji Shift+F7 [licznik pojawi się w lewym, górnym rogu ekranu/okna].
2BII!2B
Awatar użytkownika
wysoczansky
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 30 listopada 2006, 23:53

Post autor: wysoczansky »

gra wyciaga srednio 4,5 - 5,0 fps.a jesli chodzi o procek to nie mam pojecia czy jest to prescot czy Northwod. wydaje mi sie ze jednordzeniowy ale w menerdrzeze zadan sa wykryte dwa takie same procki po 3,06GHz wiec juz sam nie wiem. probowalem ustawic latki ale przy probie wejscia w ustawienie "latki" program komunikuje o bledzie i wylacza sie:/
bemols
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 22 października 2006, 21:59

Post autor: bemols »

Witam mam podobny problem...Włączam gre i lipa czarny ekran...
Mój sprzęt to:
Intel Pentium D 925 3.00GHz
DDR 667 1gb
karta grafiki to
MSI 7600GS 256 DDR2 128bitów.
I mam pytanie jaka by była najlepsza konfiguracja aby gra odpaliła.
Z góry dziekuję i pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

nie mam pojecia czy jest to prescot czy Northwod. wydaje mi sie ze jednordzeniowy ale w menerdrzeze zadan sa wykryte dwa takie same procki po 3,06GHz wiec juz sam nie wiem.
To bez znaczenia bo nie ma dwurdzeniowych procesorów z rodziny Pentium4. Dwurdzeniowe Intele to najczęściej procesory z serii PentiumD i Core Duo. Natoiast to co widzisz w menadżerze zadań to wynik działania technologii Hyper-Threading (w skrócie HT).
probowalem ustawic latki ale przy probie wejscia w ustawienie "latki" program komunikuje o bledzie i wylacza sie:/
1) Próbowałeś nie tyle ustawić co przeglądać łatki... Zaistniała sytuacja to norma - jeżeli chcesz by program się nie zamykał musisz zaaplikować stosowny fix [0.9.2 Patch Browser Fix] dostepny na stronie http://www.pcsx2.net/downloads.php?p=misc
2) Aby włączyć łatki należy zaznaczyć opcję {Inne > Enable Patches} w menu emulatora. Tyle, fix nie jest do tego wymagany :]
3) Łatka nie przyśpieszy Ci działania emulatora, służy jedynie do automatycznego pomijania wstawek filmowych.
gra wyciaga srednio 4,5 - 5,0 fps.
Jeszcze to sprawdzę (niestety najwcześniej w weekend), ale wydaje mi się że przy minimalnych ustawieniach, dużym pliku wymiany i `czystym systemie` powinieneś wyciągnąć max. 2x tyle.

Witam mam podobny problem...Włączam gre i lipa czarny ekran...
W takim razie masz problem z źle dobranymi pluginami - przy dowolnej konfiguracji, nawet bez użycia latki powinny wyświetlić Ci się: logo namco i wybór języka.
I mam pytanie jaka by była najlepsza konfiguracja aby gra odpaliła.
szczerze powiedziawszy wszystko jedno :)
Do tej gry zalecałbym następujace pluginy: ZeroGS 0.96 / P.E.Op.S. SPU 2 DSound 1.6 / Linuzappz ISO CDVD Driver 0.5 / SSSPSX Pad Plugin 1.7 / DEV9null Driver 0.3.0 / USBnull Driver 0.4.0 / FWnull Driver 0.4.0.. Dla Twojego proca pluginy w wersji SSE2.
Jesli chodzi o ustawienia to osobiście mam wszystko na minimum (bo mam słaby sprzęt i zalezy mi na jak największej prędkości w czasie testów) i tak w ZeroGS mam wyłączone AA, filtrowanie i gram w oknie w rozdzielczości 640x480. dźwięk ustawiony na min. bo po co ma mi obciążać procesor, natomiast w ustawieniach emulaora [Konfiguracja > CPU] mam włączone -
EErec, obydwie opcje VUrec, a funkcję frame Limiting ustawioną na normal (bo przy niskiej prędkości inne ustawienia powodują straszne przeskoki).
2BII!2B
ODPOWIEDZ