Problem z pluginem dźwięku

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Lemur
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 marca 2007, 21:39

Post autor: Lemur »

A z tym dzwiekiem i predkoscia da sie cos zrobic ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A z tym dzwiekiem i predkoscia da sie cos zrobic ?
Hmmm, prędkość jest że tak powiem standardowa jak na posiadany sprzęt - sorry, ta gra nie pracuje zbyt szybko.
Można złapać kilka dodatkowych klatek grzebiąc w:
a) pluginie wideo - zmniejszając rozdzielczość i wyłączając filtrowanie oraz AA
b) systemie - wywalając wszystkie zbędne aplikacje i procesy
c) ustawieniach windowsa - m.in. zwiększając wielkość pamięci wirtualnej.
Niestety więcej zrobić się nie da, no może oprócz czekania na nową wersję, która ma oferować boost związany z wykorzystaniem x64.

Co do dźwięku, w {Configuration > CPU} ustaw "Frame limiting" na "Limit"... zapobiegnie to desynchronizacji warstwy AV w momentach gdy fps skoczy powyżej 100% domyślnej prędkości. Powinno to wyeliminować problem w niektórych sytuacjach (menusy, może i wstawki), ale w czasie gry wciąż będzie źle.

P.S. wcześniej nie zauważyłem wpisu, sry...
2BII!2B
Lemur
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 marca 2007, 21:39

Post autor: Lemur »

Coz zrobilem tak jak mowiles ale gra skoczyla tylko o 2fps i tak sie zabardzo tnie, chyba sobie to daruje bo widze ze narazie nic niewskuram ale i tak dziekuje za pomoc
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Cóż, to co widzisz powyżej to tylko środki doraźne, które nie spowodują znaczącego wzrostu wyświetlanych klatek/sekundę... no chyba, że ktoś próbuje grać w 1fps to wtenczas ma do czynienia z 2-krotnym wzrostem prędkości :]

W Twoim przypadku miałem co prawda nadzieję na większy skok (~5 klatek), ale cóż takiego rozwoju wydarzeń też można było się spodziewać. Wychodzi więc na to że przyrost prędkości uzyskasz dopiero po ukazaniu się kolejnej wersji emulatora - dzięki optymalizacji pod kątem wykorzystania x64, lub ew. zmieniając procek na dwujajowca... aczkolwiek najprostszy, najtańszy i najczęściej polecany przez nas sposób to zakup konsoli :]

Pozdrawiam,
2BII!2B
SNaDLI
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwietnia 2007, 08:37

Post autor: SNaDLI »

Cześć, mam problem z pluginem dźwiękowym, otóż przeczytałem artykuł na stronie i ściągnąłem wszystkie niezbędne rzeczy do uruchomienia programu.
Sprawdziłem czy wszystko skopiowałem poprawnie i czy gdzieś się nie pomyliłem. No i gdy włączyłem program wyskoczył mi komunikat z treścią "Can't load 'plugins\spu2PeopsSound.dll', wrong PS2E version (4 != 5)".
Nie wiem już co mam zrobić, pomożecie?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Rozpakowałeś bibilioteki uruchomieniowe
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... e&plik=127
do głównego katalogu emulatora?

Jesli tak to spróbuj skopiować pliki dll, również do folderu systemowego... [nie wiem jakiego masz windowsa, więc pisze dla standardowego na dzień dzisiejszy XP]... C:\Windows\System32\
2BII!2B
ODPOWIEDZ