Problem z pluginem graficznym (chyba?) czyli "czarny ekran"

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Wolf1980
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 10:56

Problem z pluginem graficznym (chyba?) czyli "czarny ekran"

Post autor: Wolf1980 »

Witam, mam taki oto problem :

Po 1h spedzonym na sciaganiu pluginow przyszedl czas na nastepne 30 min na uruchomonie emulatorka PCSX2 aby na koncu przy uruchominiu gry zobaczyc czarny ekran ;-) Byłem oczywisice przygotowany na niski FPS ale czarny ekran nieco mnie wpienil. Ale do zeczy, oto moja specyfikacja techniczna :

Intel Pentium IV 3,4 ghz
2gb DDR2
GF 7600 GT
i plyta gigabyte niestety modelu nie pamietam ...

Jesli chodzi o PCSX2 to wyglonda to tak :
Grafika
ZERO GS KOSMOS 0.96.0
CD-ROM
EFPI ISO DRIVER 0.6.0
BIOS
SCPH-70004_BIOS_V12_PAL

Mam niestety tylko jedna gre wiec nie mogłem sprawdzic czy problem powtarza sie tez w innych grach. Gra owa zwie sie Disgaea Hour of Darknes. Jesli ktos moglby mi pomoc bylbym bardzo wdzieczny
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Nie wiem po co ściągać poszczególne wtyczki i tracić na to 60 min. skoro wszystkie niezbędne pliki masz w jednym archiwum:
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... le&plik=84
Co więcej zamiana niektórych wtyczek, np. korzystanie z SPU2Null kończy się tragicznie.

2. Ta gra jest wydana na CD czy DVD? [nie mam więc, nie wiem]... jeśli na CD to koniecznie zrzuć na dysk, zmień plugin na Linuzapz ISO i graj z obrazu.

3. BIOS jest dobry, działa? Sprawdź może tu jest kuku - przy okazji sformatujesz sobie memorki :]

4) Wyłącz obsługę dwujajowców/wielu wątków (zarówno DC jak i MTGS), tak wiem że to powinno działać na Twoim kompie, ale:
a) czasami powoduje błędy i warto sprawdzić jak gra działa po wył. opcji
b) na Twojej konfiguracji sprzetowej gra będzie fruwać w 100% prędkości i bez wspomnianych opcji

5) Z tego co mi wiadomo, gra jest grywalna... w zasadzie w 100% prędkości, nawet na słabszym sprzęcie.
2BII!2B
Wolf1980
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 10:56

Post autor: Wolf1980 »

THX :-) Sprawdze wszystko wedlug twojej instrukcji i dam znac jak mi poszlo , jeszce raz dzieks
ODPOWIEDZ