DBZ Budokai Tenkaichi 2 problem z grafika

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
kosteks90
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2007, 15:28

DBZ Budokai Tenkaichi 2 problem z grafika

Post autor: kosteks90 »

Podczas uruchomienia trybu walki postacie sa czarne zupełnie a obraz cały w paski!!!!!!!!!! POMOCY. Po za tym moze nie jestem doswiadczony ale jaka konfiguracja emulatora pcsx2 do tej gry jest najlepsza poniewaz jak otwieram gre to w menu mam około 20-50 fps a w trybie walki 10 i te problemy z grafika!!! Bardzo prosze opomoc.
Wojskowy
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 04 marca 2007, 13:29

Post autor: Wojskowy »

mam podony problem z tym że gra chodzi mi 3fps i cały obraz czarny i widac tylko napisy i ilość ki i hp
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) za słaby sprzęt
2) kiepska optymalizacja emulatora
3) ze względu na występujące przekłamania w grafice, nie w pełni kompatybilny tytuł

Wystarczy takie wytłumaczenie?
2BII!2B
Wojskowy
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 04 marca 2007, 13:29

Post autor: Wojskowy »

Może ja opisze inaczej mój problem/ Sprawdzałem na dwóch wtyczkach graficznych:
1)ZeroGS KOSMOS (non sse2) 0.96.0 - emulacja menu i wyboru postaci jest powiedzmy zadawalająća. Ok włanczam walke i na początku mam 6 klatek na sekunde plus minus 1 i tak jak kolega wyżej mam obraz wpaski ale jako tako obraz powiedzmy że jest i postacie są czarne czyli jak kolega wyżej. No i napis Ready?? Fight! ładnie sie wyświetla i te obrazki gdzie jest KI i HP oraz zdjecie przeciwnikow też są super widoczne ale obraz jest cały czarny
2)GSdx9 (MSVC 14.00) 0.9.0 - tu sytuacja jeśli chodzi o szybkośc chodzenia menu gry itd jest 25% gorsza a sama walka jest juz bardzo kiepska ale obraz jest wpaski caly czas i postacie nie są całkowicie czarne aczkolwiek ciemne i cały czas są widoczne nawet podczas wałki. W tej wtyczce w złej jakosci wyswietlane sa napisy typu Ready i Fight.

Konfiguracje mam na 99% ok :) więc prawdopodbnie wina sprzętu. Pytanie czy moża coś zrobic by na tej nowszej wtyczne czy ZeroGs było widać przeciwników czy raczej trzeba kupić nowy komp(jesli koniecznie chce sie w emulku to wlaczyc) a moze warto czekac na jakies patche do wtyczek i do kontabilnosci gier i na nowa wersje emulatora. Prosze da sie cokolwiek zrobić jeszcze??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Może ja opisze inaczej mój problem
Ja za to odpisze w ten sam sposób:

1) za słaby sprzęt - Twój procek nie ma dwóch rdzeni, x64, wymaganego SSE2 czy nawet 2GHz na zegarze. czego się po nim spodziewasz, cudów?
2) kiepska optymalizacja emulatora - a przez to niektóre gry pracują wolniej a inne szybciej...seria db należy do pierwszej kategorii.
3) ze względu na występujące przekłamania w grafice, nie w pełni kompatybilny tytuł - przekłamania w grafice = m.in. czarne postaci.
Sprawdzałem na dwóch wtyczkach graficznych
Nie wiem po co? W przypadku wersji 0.9.2 emulatora zalecaną wtyczką jest ZeroGS. GSdx9 ma błędy (np. w przypadku obsługi MTGS i DC), jest wolniejsza (nawet na słabiutkich kompach) i wyświetla błędy w grafice.
Pytanie czy moża coś zrobic by na tej nowszej wtyczne czy ZeroGs było widać przeciwników czy raczej trzeba kupić nowy komp a moze warto czekac na jakies patche do wtyczek i do kontabilnosci gier i na nowa wersje emulatora.
Czekać na nową wersję emulatora, choć:
1) nie jest pewne czy poprawi opisywany przez Ciebie błąd
2) jeśli poważnie myślisz o emulacji PS2 to i komp wypadałoby zmienić
Prosze da sie cokolwiek zrobić jeszcze?
Kupić konsole - tanio, szybko i bez problemów.
2BII!2B
kosteks90
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2007, 15:28

887

Post autor: kosteks90 »

Jeśli chodzi o mój komp to jest to Athlon 3200 wiec jak moze byc za słaby do DB?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeśli chodzi o mój komp to jest to Athlon 3200 wiec jak moze byc za słaby do DB?
A tak-to >
w_m pisze:2) kiepska optymalizacja emulatora - a przez to niektóre gry pracują wolniej a inne szybciej...seria db należy do pierwszej kategorii.
Druga sprawa, w przypadku PCSX2 mocny komp to 3GHz Dual-Core, a do tego Ci daleko :]
2BII!2B
ODPOWIEDZ