DUALSHOCK2

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
warakim
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 17 lutego 2007, 09:01

DUALSHOCK2

Post autor: warakim »

1.Wiec tak gram w Final Fantasy X zamierzam grac w X-2 i XII na PCSX2

i pytanie czy zeby grac padem wystarczy tylko kupic zwyklego DUALSHOCK2 SONY i przejsciowke PC czy moze byc DUALSHOCK2 innej firmy bo w gazetce od FINAL FANTASY X napisane jest ze gra chodzi tylko na DUALSHOCK(R)2

2. Czy na sprzecie:

-1024 ddr ram

-nvida 256 mega /128 bit

-amd athlon 64 dual core 3800+

moge pograc w FFXII i FFX-2 ? I ile by okolo bylo FPS
bo jak narazie gram w FFX i mam 30 - 55 fps
z gory thx za odpowiedz
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

w gazetce od FINAL FANTASY X napisane jest ze gra chodzi tylko na DUALSHOCK(R)2
To jest adnotacja dotycząca uruchamiania gry na konsoli. W przypadku emulatora wystarczy jakikolwiek pad z dwoma gałkami analogowymi.

Oczywiście im będzie bardziej zbliżony (liczbą przycisków, funkcjonalnością ) do DS tym z punktu widzenia emulacji lepiej, aczkolwiek wszystko zależy od kasy...

Jak pływasz w kapuście to kup byle co i tak będzie Cię stać na wymianę sprzętu co kilka miesięcy. Jeśli jednak liczy się dla Ciebie każda złotówka, to poczekaj, odłóż pieniążki i kup porządny sprzęt który będzie Ci długo służył [opisy padów i przejściówek przebijają się co jakiś czas w dziale Hardware - może Ci to pomoże].
moge pograc w FFXII i FFX-2 ? I ile by okolo bylo FPS
bo jak narazie gram w FFX i mam 30 - 55 fps
z gory thx za odpowiedz
Co najmniej połowę mniej niż w FFX.
2BII!2B
warakim
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 17 lutego 2007, 09:01

Post autor: warakim »

ok dzieki uzbieram na orginalnego dualshock2
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zbieraj, zbieraj... tylko:
1) nie kup DS2 za 50 zł bo to podróby
2) warto tez zainwestować w sprawdzoną przejściówkę by nie było później problemów

Pozdrawiam,
2BII!2B
warakim
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 17 lutego 2007, 09:01

Post autor: warakim »

http://www.allegro.pl/item165574005_now ... tychy.html nie znam sie ale czy to oryginal?

Gdzie moge zakupic dobra przejsciowke?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

nie znam sie ale czy to oryginal?
tak, w dodatku w przeciwieństwie do większości oferowanego na Allegro oraz w sklepach internetowych z osprzętem do grania jest starsza partia na rynek europejski (patrz na małe napisy nad tym wielgachnym DualShock2).

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=167981061
To też jest oryginał , tyle że tańsza wersja na rynek azjatycki. Osobiście nie miałem przyjemności więc nie potwierdzam, ale obiło mi się o uszy, że pod względem wykonania ustępuje trochę europejczykom.

Z nie-SONY-owych polecam dwa kontrolery dość renomowanej firmy:
1) tańszy przewodowy - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=167747055
2) droższy bezprzewodowy - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=169690674 ...tyle że
a) nie wiem jak on będzie działał z przejściówką/PC
b) jest też w tańszej wersji bez bajerów, ale tą sam sobie poszukaj

Tak czy siak wszystkie wymienione powyżej pady są dobrą inwestycją :D
Gdzie moge zakupic dobra przejsciowke?
W Polsce, na Allegro.
viewtopic.php?t=2245
czytaj i w razie pytań pytaj właścicieli danego sprzętu.
2BII!2B
warakim
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 17 lutego 2007, 09:01

Post autor: warakim »

Ok dzieki ale te bezprzewodowe to dobrej jakosci?
i na jakiej zasadzie dzialaja?
i czy do odbiornika (jezli na takij to dziala)
trzeba kupoac przejsciowke? czy ten pad jest do PC?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

te bezprzewodowe to dobrej jakosci?
Miałem go tylko przez chwilę w łapach, ale:
- pad oprócz tego że był niezwykle ładny to sprawiał wrażenie dość solidnego... ponieważ nie był to mój sprzęt to nie chciałem ryzykować testami doświadczalnymi :]
- Logitech to wyższa półka, nie spotkałem się z słabej jakości urządzeniami tej firmy.
jakiej zasadzie dzialaja?
Jak to jakiej zasadzie? takiej samej jak przewodowo, tylko bezprzewodowo :D Technikalia są opisane w aukcji, to jest radiówka (od kontrolerów na podczerwień lepiej się trzymać z daleka) na baterie.
czy do odbiornika (jezli na takij to dziala) trzeba kupoac przejsciowke?
Tak. Odbiornik ma typowy port PSXa, więc nie ma możliwości wpięcia tego do usb bez przejściówki.
czy ten pad jest do PC?
Nie, to jest pad dla PS2 - pisze zresztą w tytule i opisie aukcji. Nie łaska przeczytać?

Jak pisałem wcześniej może być różnie z bezprzewodówką (zakłócenia z WiFi, niekompatybilność z przejściówką itd. itp.), więc jeśli się zdecydujesz na zakup takiej upewnij się, że sprzedający da Ci na kontroler gwarancje (przynajmniej rozruchową) i możliwość zwroty towaru (nie wyrzucaj tez pudełka jak jeden z naszych foruwiczów :) , bo bez tego nie uznają Ci zwrotu).
2BII!2B
warakim
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 17 lutego 2007, 09:01

Post autor: warakim »

OK, wiem juz prawie wszystko oprocz jakiej przejsciowke kupic i gdzie moge dostac ja? przejsciowke do tego odbiornika radiowego

jezeli tego sie dowiem to mysle ze kupuje tego Logitech
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jakiej przejsciowke kupic i gdzie moge dostac ja? przejsciowke do tego odbiornika radiowego
Odbiornik ma standardową wtyczke padów przewodowych więc wypowinna wystarczyć zwykła przejściówka.

Zarówno miejsce pobytu, jak i linka z radami co do zakupu taki\owej znajdziesz powyżej - nie chce mi się powtarzać.

Powiem jednak po raz kolejny, iż zakup kontrolera radiowego jest ryzykowny:
- teoretycznie powinno to działać (z konsolą działa), ale nigdy nie podłączałem czegoś takiego do PC (korzystam tylko z padów przewodowych)
- istnieje możliwość zakłóceń jeśli w twojej okolicy działają sieci radiowe [choćby komputerowe, był nawet o tym temat]
... więc licz się z powyższym, upewnij się czy będziesz miał szanse zwrotu no i oczywiście pisz o rezultatach :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ