Final Fantasy X (Problem)

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Unknow
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2007, 15:52

Final Fantasy X (Problem)

Post autor: Unknow »

Witam Wszystkich...

Mój problem polega na tym, że FFX odpaliłem na emulatorze ale z powalającą prędkością 10 - 15 FPS w grze...

Teraz teraz dokładnie wszystko pokaże i opowiem :

Gra :
Final.Fantasy X [NTSC-US]

Gra jest zrzucona na dysk i odpalana z pliku ISO dla poprawienia prędkości

FPS :
W menu gry utrzymuje się od 80 do 150 FPS-ów
Lecz w czasie gry kiedy daje new game i leci filmik i wtedy kiedy już mogę kierować postacią (Tidusem) to FPS spada do 10-15 :(

W Żaden sposób nie potrafię tego zmienić, czytałem dość dużo na forum jak i na portalu lecz nadal nie umiem rozwiązać swojego problemu ;/ Mam nadzieję że mi w tym pomożecie

Mój sprzęt :
Procesor: AMD Sempron : 2100 MHz (11 x 191)
Pamięć RAM : 1279 MB (2x512 1x256) DDR
Płyta Główna : Epox EP-8RDA3 (nVIDIA nForce2 Ultra 400)
Karta Graficzna : Z-Tweaked v9128 - nVidia GeForce 6600 GT (128 MB)

Emulator i Ustawienia :

Emulator przygotowałem tak jak pisało w artykułach o nim... po przez wklejenie patchy itp.

Używam Emulatora PCSX2 0.9.2 TLB (non VM)

Jakie pluginy i biosa używam pokazane na zdjęciu poniżej

Pluginy i Ich Ustawienia :

http://img104.imageshack.us/img104/8772/emuxx8.jpg

I Jakich Powinienem Użyć Pluginów Video (GSDX9 0.9.0 + Jakie ustawienia do niego) czy (ZEROGS KOSMOS non sse2 0.96.0 + Jakie ustawienia) ?

Mam także ustawienia dzwięka dane na jak najniższe bo czytałem że też to pomaga przy prędkości gry...

Problemy :

1. Główny to oczywiście mało FPS-ów...

2. http://img59.imageshack.us/img59/841/doszz1.jpg

Powiedzcie mi jak to dokładnie usunąć ? znalazłem na forum ale nie zrozumiałem dokładnie o co chodziło więc proszę wytłumaczcie mi...

3. Także jest jeden dziwny problem, że ten emulator (non vm) chodzi normalnie i odpala gre lecz jest 10 FPS-ów, a ten (VM) gdy chce odpalić gre... run cd/dvd... to włącza się na chwile znaczy sie pokazuje sie napis "Playstation 2" i się wyłącza...

4. ZEROGS KOSMOS "sse2" 0.96.0 nie działa ... znaczy wyskakuje błąd z emulatora gdy mam go włączonego... "non sse 2 działa"

Z Góry dziękuje za odpowiedz... :roll:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Witam, witam...
1. Główny to oczywiście mało FPS-ów...
Słabiutki procesor - nie dość że brak obsługi SSE2, czy x64 to jeszcze z nisko-budżetowej, a co za tym idzie nisko-wydajnościowej rodziny. Skoro są spore problemy (zarówno z obsługą procka jak i oferowaną prędkością) na zwykłych Athlon`ach XP to nie można się spodziewać że na ogołoconym Sempronie będzie lepiej. Ciesz się że jesteś w stanie tyle wycisnąć, a jak nie to polecam przesiadkę na choćby Semprona opartego na rdzeniu Paris lub Palermo... rozwiązanie nisko-budżetowe, a dostajesz bardzo przydatne w pcsx2 SSE2 oraz x64, które ma przyśpieszyć nadchodzącą wersję emulatora...choć, lepszym rozwiązaniem byłaby zmana na coś porządnego, najlepiej z 2-ma rdzeniami :D
2. XML Patch loader
a) utwórz plik default.xml
b) wrzuć coś do niego np nic nie znaczący komentarz

Kod: Zaznacz cały

//nic nie znaczący comment
c) skopiuj tak utworzony i zedytowany plik do podfolderu "patches" emulatora
3. Także jest jeden dziwny problem, że ten emulator (non vm) chodzi normalnie i odpala gre lecz jest 10 FPS-ów, a ten (VM) gdy chce odpalić gre... run cd/dvd... to włącza się na chwile znaczy sie pokazuje sie napis "Playstation 2" i się wyłącza...
Jak masz WinXP SP1 lub starszy to normalne, upgrade do nowszej wersji teoretycznie powinien załatwić sprawę.
4. ZEROGS KOSMOS "sse2" 0.96.0 nie działa ... znaczy wyskakuje błąd z emulatora gdy mam go włączonego... "non sse 2 działa"
Twój procesor nie obsługuje SSE2 więc wtyczka wykorzystująca te instrukcje działać nie będzie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ