Czy opłaca mi sie emulawać PS2

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Crono20
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 22 marca 2007, 14:13

Czy opłaca mi sie emulawać PS2

Post autor: Crono20 »

Mam pytanie jak w temacie mój sprzęt to Intel Core Duo E6300 2GB ram
7800GT 512MB.CZY będzie mi w miare chodzil emulator ??
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Krótko i zwięźle. Tak ale nie we wszystkich grach aczkolwiek sprzęt nasz dobry do emulacji.
Obrazek
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

a ja ?? masz kompa lepszego od mojego ale procek masz od up** trzeba było wziąść 4300 i byc w 2 min zrobił z niego potwora który by zeżarł ten twuj droższy.

ja mam 2GB DDR2 o taktownaiu 800 procek core 2 duo 4300 3,1 GHz i grafe
GF 7600GS 256MB 1.4ns 128Bit PCI-E DDR3 ale chyba nieoto chdozi żeby pokazywac jakie mamy statki no nie.
Głównie chciałem się zapytać kiedy bedzie nowa wersja PCSX i jakie wymagania maja terazniejsze wersje? tz na jakich sprzętach jest testowany emulator i diagnozowany. A i czy będzie jakaś różnica po zainstalowaniu Visty? bedzie wszystko ok działać? A i przy okazji chciałbym zemulowac gierki takie jak:
The Getaway 1 9stara jedynka bo na 2 nielcize nawet)
Burnout 2
Gran Turismo obojętnie jakie
Driver panama lines cyz jakos tak
GTA LCS i GTA VCS

tylko niemuwicie ze grywalna bo często widze w waszej liczcie że koelś psize np: Gierka grywalna 5-10fps - no to wybaczcie to niejest jeszcze grywalna napszicie które z moich tytułów sa wogule warte zachodu i ile fps wyciagne na moim sprzęcie. ? Bo wiem ze jeszcze będę musiał jeszcze raz kompa zmienić i pczoekać na PCSX2 v2.0 żeby pograc :)

pzodro
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Z tego co widzie to masz dobrego kompa do emulacji. Nie wiem kiedy można spodziewać sie nowej wersji emulatora tak samo nie istanieje cos takiego jak oficjalne wymagania dla emulatora. Co do gier to sprawdz sobie sam http://www.pcsx2.net/compat.php?c=key
Obrazek
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

moze łupie pytanie wszytsko się domyśliłem i pwoiem wam ze za czasów kiedy ostatnio prubowałem emulowac bardzo duuuużo isę zmnieło mimo iż 2 lata temu mi obiecywano "...za 2 lata juz bedzie mozliwa emulacja..." :0 hehe co oznacza na tej liscie granatowy kwadracik ingame ? jak na tym stopni, poziomie działa gra ?

dzieki za pomoc i sorry za błędy i literówki
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Głównie chciałem się zapytać kiedy bedzie nowa wersja PCSX
PCSX jest projektem porzuconym, już od jakiegoś czasu. PCSX2 natomiast, z tego co mi wiadomo, będzie wypuszczony jak team skończy prace nad x64 oraz pierwsze beta testy.
jakie wymagania maja terazniejsze wersje?
Wymagania nie są ściśle określone, aczkolwiek przyjęło się, iż do grania w niektóre gry z pełną prędkością niezbędny jest dwu-jajowiec @ 3GHz , co najmniej 1GB RAMu i GF z rodziny 7xxx wyłączając z tego nieniskobudżetowe 7200.
na jakich sprzętach jest testowany emulator i diagnozowany.
Na posiadanych przez beta-testerów - AFAIK począwszy od AMD x64 3500+, a na C2D i Operton`ach skończywszy.
A i czy będzie jakaś różnica po zainstalowaniu Visty? będzie wszystko ok działać?
Ciężko powiedzieć... ponoć na Viście jest lepsza obsługa pamięci, co obsługi x64 czy DC nie mam zielonego pojęcia... osobiście nic Ci nie powiem, Visty ani nie mam, ani nie zamierzam nabywać.
chciałbym zemulowac gierki takie jak:
The Getaway 1 9stara jedynka bo na 2 nielcize nawet)
Burnout 2
Gran Turismo obojętnie jakie
Driver panama lines cyz jakos tak
GTA LCS i GTA VCS
Nawet na dzień dzisiejszy większość z powyższych tytułów jest uruchamialne pod PCSX2. Co do przyszłej wersji - czas pokaże.
tylko niemuwicie ze grywalna bo często widze w waszej liczcie że koelś psize np: Gierka grywalna 5-10fps - no to wybaczcie to niejest jeszcze grywalna napszicie które z moich tytułów sa wogule warte zachodu i ile fps wyciagne na moim sprzęcie. ?
1) A skąd mam wiedzieć ile będzie na Twoim sprzęcie - sprezentuj mi taki komp to sprawdzę i dam Ci znać.
2) Grywalny - znaczy się umożliwiający przejście gry w całości, niezależnie czy będzie ona pracować w 100 czy 1 klatce/sekundę.
3) zainstaluj sobie FireFox`a z polskim słownikiem, bo kole w oczy : p
Bo wiem ze jeszcze będę musiał jeszcze raz kompa zmienić i pczoekać na PCSX2 v2.0 żeby pograc
Zakup konsoli wyjdzie znacznie taniej i nie trzeba się martwić o prędkość i kompatybilność.
2BII!2B
ODPOWIEDZ