Vista 64 BIT

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Vista 64 BIT

Post autor: N25 »

Czytałem temat poniżej. Równierz przeżucam się na Windowsa Viste 64 bit, pod maską z tego co czytałem w temacie poniżej mam troszeczke za mało, jednak uważam że warto będzie sie przeżucić na 64bit i Viste ponieważ obecne gry juz wymagakją visty i Dx10 a wiec to jest jeden powód, a drugi to chęc korzystania z procka w 100% (mam procesor 64bitowy) no i kolejna zecza jaka mnie do tego skłąnia to moi koledzy muwia że komputer z systemem 64 bitowym na procesorze 64 bitowym będize wydajniejszy niż procek 64bitowy na systemie który go ogranicza (32bity) jak jest niewiem. I teraz kumpel mi cały czas gada ze jeśli zainstaluje windowsa 64 bitowego to będę musiał wszystkie moje sterowniki (do grafy, dźwięku) równierz zmienić na 64 bitowe czy to prawda? że do visty 64bit będa potrzebne jakieś specjalne stery odpowiedzialne za karte graficzną? Aha no i teraz jestem ciekaw pojawi isę jakieś wsparcie w PCSX dla procków 64 bitowych i DX10? A moze juz jest i mi emulacja trohe przyśpieszy????? Aha no i mój komp czy wyjdzie mi to naprawde na dobre, kompa mam nowego ale kolega nizej muwił że by isę niewbijał na viste 64bitowa bez procka dwurdzeniowego 3.0GHz!!!!!!!!!! ja mam trohe mniej:

2GB ram DDR2 800 - powinno wystarczyć, Grafa Geforce 7600GS - mał bez wsparcia dla DX10, ale karta niczego sobie..., no i Procek Intel core 2 duo 1,8GHz par emiechów temu podkręciłem go do 2,4GHz i mam zamiar juz tak zostawic na zawsze, system stabilny, dysk sata II.

Aha i przy okazji jeszcze jedno pytanko, jak widzicie kompa mma w miare i mogę sobie grać w obecne gry, mam karte graficzną geforce 7600GS 256MB DDR3 jednak wdawając się w dyskusje z kumplem zaczoł on mi wmawiać ze niezagram sobie w nadchdozącego w wrześniu Crysisa i inne gry wymagajaće DX10 czy to prawda? Niby moja karta nieobsługuje DX10 za to i tak na moim kompie wraz z win vistą mam zainstalowanego DX10 i jak narazie gram sobie w gierki pokroju Test Drive Unlimited, GTA SA i jest ok Czy jak wyjdzie jakaś gra która będzie miała napisane w wymaganiach DX10 to mi pujdzie? Na kompie będe miał DX10 ale karta mi go nieobsługuje. ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

przeżucam się na Windowsa Viste 64 bit, pod maską z tego co czytałem w temacie poniżej mam troszeczke za mało, jednak uważam że warto będzie sie przeżucić na 64bit i Viste ponieważ obecne gry juz wymagakją visty i Dx10
Gry PC to dobry, a w zasadzie jedyny dobry powód na zmianę systemu na Viśtę. Tu nie ma nad czym dyskutować.
moi koledzy muwia że komputer z systemem 64 bitowym na procesorze 64 bitowym będize wydajniejszy niż procek 64bitowy na systemie który go ogranicza (32bity) jak jest niewiem.
Teoretycznie mają rację, ale praktyka bywa rożna, szczególnie że zasobożerność Viśty spowodować może iż nowy Windows będzie działał wolniej aniżeli stary 32-bitowy XP. Z własnego doświadczenia wiem iż opinii na temat Visty jest tyle co użytkowników - najlepszym rozwiązaniem jest instalacja systemu i wyrobienie sobie zdania na jego temat na podstawie własnych doświadczeń.
kumpel mi cały czas gada ze jeśli zainstaluje windowsa 64 bitowego to będę musiał wszystkie moje sterowniki (do grafy, dźwięku) równierz zmienić na 64 bitowe czy to prawda?
Prawda, jeśli przesiadasz się na 64-bitowy system to i sterowniki powinieneś mieć właśnie do niego, co na dzień dzisiejszy jest niemałym problemem, szczególnie ze starszym sprzętem typu drukarki, zew. (czytaj niezintegrowana i niestandardowa) muzyka, starsze modemy itp urządzenia potrafią po prostu nie działać. Z grafiką, płytami głównymi itp. raczej nie ma problemu bo jeśli drivery nie są dostarczone z systemem to więksi producenci tacy jak nVidia czy ATI od dosyć dawna dostarczają stery na Vistę.
Aha no i teraz jestem ciekaw pojawi isę jakieś wsparcie w PCSX dla procków 64 bitowych i DX10?
Takie wsparcie już jest tyle że pod systemy Linux, dla Windowsów (zarówno Visty jak i 64-bitowego XP) będzie zaimplementowane podczas kolejnej odsłony oznaczonej nr 0.9.4
Aha no i mój komp czy wyjdzie mi to naprawde na dobre, kompa mam nowego ale kolega nizej muwił że by isę niewbijał na viste 64bitowa bez procka dwurdzeniowego 3.0GHz
Jak wyżej, ciężko powiedzieć, najlepiej zainstaluj i sprawdź sam.
mam karte graficzną geforce 7600GS 256MB DDR3 jednak wdawając się w dyskusje z kumplem zaczoł on mi wmawiać ze niezagram sobie w nadchdozącego w wrześniu Crysisa i inne gry wymagajaće DX10 czy to prawda?
Dopóki gra się nie ukazała to można co najwyżej teoretyzować, z założenia ma być to tytuł dedykowany kartom i samemu API DX10, ale równie dobrze może być tak iż na starych kartach też będzie pracować, jak to miało miejsce z grami pod DX9, które pracowały i na słabszym sprzęcie.
Jednakże jeśli masz mozliwość to polecam zakup karty tj. GF8800, bo raz będziesz miał sprzęt w pełni kompatybilny z DX10, jak i pewność że wszystkie nadchodzące gry będą pracować, co więcej będą pracować dobrze bo pod względem wydajności wspomniany 8800 bija na łeb na szyję całą rodzinę 7X00 i analogiczne karty z rodziny ATI.

BTW; na dzień dzisiejszy polecam instalacje FireFox`a z polskim słownikiem, bo wpisy biją po oczach.
2BII!2B
ODPOWIEDZ