Jaki trzeba plugin graficzny do emulatora konsoli PS2?

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

Jaki trzeba plugin graficzny do emulatora konsoli PS2?

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

Cześć jestem tu znowu ja neo anderson, wróciłem na forum po mojej długiej nieobecności . Przede wszystkim "przełożyłem" się z epsxe na pcsx2 i kompletnie nie wiem jak skonfigurować ten emulator, ale zresztą najbardziej chodzi mi o plugin graficzny, nie wiem jaki wybrać i jestem też cienki w konfigurowaniu takich rzeczy.

Mój sprzęt :
Karta graficzna : nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X
Sterowniki do karty dźwiękowej : Realtek AC'97 Audio for VIA (R) Audio Controller
RAM : 768 MB
Właściwości procesora :
Typ procesora : AMD Athlon XP, 1250 MHz (6.25 x 200)
Nazwa kodowa : Thoroughbred-B
Seria B0
Właściwości płyty głównej :
Nazwa płyty głównej : MSI KT4AV (MS-6712)
System operacyjny : Microsoft Windows XP Professional dodatek ServicePack2
ThomasAnderson
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Jeżeli chodzi o konfiguracje tu masz wszystko opisane http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Artykuly&kat=konfig . Natomiast z twoim sprzętem raczej bym sobie odpuścił bo za dużo klatek nie wyciągniesz nawet w grach 2D.
Obrazek
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

Kiedy uruchamiam grę wyskakuje błąd :
Pcsx2 Msg

Error Opening GS Plugin


Nie wiem o co może chodzić, może plugin jest uszkodzony ?
ThomasAnderson
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

Polecam użycie plugina ZeroGS KOSMOS 0.96 sse2 a problem powinien ustąpić.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

Zmieniłem wtyczkę na ZeroGS KOSMOS 0.96.0 i jest ten sam błąd error opening gs plugin, poza tym w konsoli Windows wyświetliło się mniej więcej coś takiego :
GS ERROR : Need at least vs2.0 .Na jednej ze stron znalazłem że to może być coś z procesorem, z kolei ja myśle że moje karta graficzna nie obsługuje tego PIXEL SHADER nie tylko 2 ale i każdej wersji . No to potem wymyśliłem że muszę zmienić na GSdx9 (MSVC 14.00) 0.9.0 i potem zobaczyłem że w konfiguracji tego plugin'u pisze w Shader : Fixed Pipeline (bogus) :) i skonfigurowałem ten plugin tak jak pokazaliście w artykułach .Potem jak uruchamiam grę to niby coś tam pokazuje że wykrywa w konsoli, potem pokazuje się takie małe kwadratowe okienko z czarnym tłem i w końcu emulator zamyka się a gra nie chcę się uruchomić. :))
ThomasAnderson
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

chodzi mi o plugin graficzny, nie wiem jaki wybrać
Pod Twoją karta graficzną "zadziała" jedynie GSdx9 z wyłączoną obsługą Pixel Shader (opcja Fixed Pipeline). "Zadziała" bo z wspomnianymi ustawieniami zarówno jakość generowanego obrazu jak i prędkość będzie mierna, w najlepszym wypadku.
Error Opening GS Plugin
Oprócz powyższego, DX i sterowniki do grafiki to mus.
Polecam użycie plugina ZeroGS KOSMOS 0.96 sse2
AthlonXP nie obsluguje instrukcji SSE2.
GS ERROR : Need at least vs2.0
Karta nie obsługuje Pixel Shader 2.0, podobnie jak i żadnego innego
2BII!2B
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

Zrobiłem tak ja powiedziałeś winter_mute a mianowicie : zmieniłem na inny plugin graficzny czyli na GSdx9 i dałem w polu Shader na opcję : Fixed Pipeline (bogus) i od razu jest lepiej nie ma tego błędu w konsoli windows : error opening gs plugin.
Tylko tym razem gdy uruchamiam grę z obrazu ISO (więc analogicznie pomyślałem , że nie mogę mieć wtyczki P.E.Op.S. CDVD Driver 1.2.0 bo nie obsługuje ona obrazów gier ps2 z rozszerzeniem iso itp.) to wtedy pokazuje w konsoli windows że niby wykrywa coś tam(chyba plugin'y) i po tym wyświetla się małe okienko z czarnym tłem .Następnie emulator "sam się zamyka".
Może to być wina gry , ale to i tak jest superMario :) albo może coś z Cddvdrom.
Plugin do cd-rom'u wybrałem Linuzappz Iso CDVD Driver 0.5.0, ponieważ (o ile to możliwe) chciałbym odtwarzyć gry z obrazu Iso lub z jakimś innym rozszerzeniem.
ps.Winter_Mute poleciłbyś jakieś gry na epsxe :)) związane z wyścigami.


A ta gra Beat of rage dla Playstation2 pójdzie mi na moim sprzęcie ?
A jak na przykład ktoś ma oryginalną konsolę Playstation 2 i wypalił kopie zapasowe swoich oryginalnych gier na płytkach CD-R i chcę sprawdzić czy mu działają to co należy zrobić aby taka konsola Playstation 2 lub PSONE mogły odtwarzać gry zapisane "domowym sposobem" na płytkach CD-R.
Ta gra co mam to jest : SMC_PS2CD_PAL_ENGLISH, czyli Super Mario Collection_dla PS2_CD_PAL_Angielski.


odpowie ktos na forum?
ThomasAnderson
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Nie łaska użyć opcji edit tylko lepiej odrazu robić syf? A co do pytanie odnośnie gier to albo musisz przerobić konsole albo użyć specjalnego programy na płytce jak mnie pamięć nie myli nazywało się to swamp magic.
Obrazek
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

AthlonXP nie obsluguje instrukcji SSE2.
NIe zwróciłem uwagi na jego sprzęt :S

A tak poza tematem coś pusto sie zrobiło na tym forum :( nie to co kiedyś... :?
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

Ludzie co można byłoby zrobić na moim sprzęcie , żeby była jak najgorsza jakość obrazu w emulatorze pcsx2 , ale żeby ten obraz był szybszy (chce po prostu wydusić więcej frame na sekundę). TYMBARDZIEJ że udało mi się puścić obraz w tym emulatorze dopiero wtedy gdy wyłączyłem opcję z instrukcjami dla procesora sse i mmx, teraz myślę już tylko o tym żeby udało mi się uzyskać jak najszybszy obraz , może być kosztem czegokolwiek : jakości obrazu czy jakości dźwięki ,to nie ważne. A ile kosztuje ten swap magic.
ps.A jaki jest najlepszy sprzęt(procesor etc.) do perfekcyjnej emulacji systemu Sony Playstation 2(to znaczy żeby był jak najlepszy obraz i jak najwięcej frame na sekundę) ?
ZREsztą przy moim sprzęcie odpuszczam sobie, widzę że nie da rady zaemulować konsoli ps2 ale jakbyście mogli coś pomóc to bardzo chętnie.

Mój sprzęt :
Karta graficzna : nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X
Sterowniki do karty dźwiękowej : Realtek AC'97 Audio for VIA (R) Audio Controller
RAM : 768 MB
Właściwości procesora :
Typ procesora : AMD Athlon XP, 1250 MHz (6.25 x 200)
Nazwa kodowa : Thoroughbred-B
Seria B0
Właściwości płyty głównej :
Nazwa płyty głównej : MSI KT4AV (MS-6712)
System operacyjny : Microsoft Windows XP Professional dodatek ServicePack2
_________________
ThomasAnderson zawsze pomocny i pomoże.

Proszę o pomoc , odpowie ktos na forum?
ThomasAnderson
ODPOWIEDZ