Gra Crash Team Racing - niespotykany problem.

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

Gra Crash Team Racing - niespotykany problem.

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

Uruchamiam ORYGINALNą grę Crash Team Racing (wersja PAL) z obrazu , do którego ją kiedyś zrzuciłem i niby jest wszystko w porządku bo emulator ją odtwarza , bardzo ładna grafika , ale kiedy zaczynam grać gra "spowalnia się" i nie wiem o co chodzi . Nie mówcie mi tu o playstation patch file bo to jest mi nie potrzebne bo kupiłem ORYGINAł w oficjalnym sklepie. Zresztą próbowałem ppf i nie pomogło.
Jeśli chodzi o subchannel ( dane subkanałowe ) to mi to nie jest potrzebne ponieważ zrzuciłem do obrazu, nie odtwarzam z napędu , zresztą próbowałem subchannel (bo uruchamiałem z płyty cd-rom w napędzie również) i nie pomogło , więc nie wiem.
Przypominam , że jest to ORYGINAł NIEZRYSOWANY ( zgrałem go do obrazu Clone'm CD )
Plugin graficzny mam Pete's OpenGL Driver 1.76 . Ustawiłem go standardowo tak ja to opisaliście w artykułach.
Podsumowywując :
próbowałem ppf - - - - - - > nie pomogło
próbowałem subchannel - - - - - - > nie pomogło
Za wszelką pomoc z góry dzięki .
ps. PRZY INNYCH grach nie mam takiego problemu na emulatorze epsxe 1.6.0 .
ThomasAnderson
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

kiedy zaczynam grać gra "spowalnia się" i nie wiem o co chodzi
Pewnie źle dobrane pluginy, złe ustawienia, kijowo zrzucony obraz, bądź zbyt mocno obciążony system.
Nie mówcie mi tu o playstation patch file bo to jest mi nie potrzebne bo kupiłem ORYGINAł w oficjalnym sklepie.
W większości przypadków to włąśnie oryginay potrzebują PPF`ów, aczkolwiek zastosowanie takiej łatki ma na celu ominięcie pewnych zabezpieczeń, a nie przyspieszenie czy spowolnienie procesu emulacji.
Jeśli chodzi o subchannel ( dane subkanałowe ) to mi to nie jest potrzebne ponieważ zrzuciłem do obrazu
Jak wyżej - subkanały, podobnie jak PPFy służą do czegoś innego i nie mają wpływu na prędkość rozgrywki.
Przypominam , że jest to ORYGINAł NIEZRYSOWANY ( zgrałem go do obrazu Clone'm CD )
1) I bardzo dobrze że oryginał
2) Oprócz zrzucenia dobrym programem nalezy pamiętać by zgrywać PSXowe gry z odpowiednimi ustawieniami - niska prędkość (max. 8x), sczytywanie danych subkanałowych, wyłączenie korekcji błędów itd - najszybszy sposób to wykorzystać profil lub program dostosowujący ustawienia do zabezpieczeń LibeCrypt.
Plugin graficzny mam Pete's OpenGL Driver 1.76
A sterowniki masz zainstalowane, DX i ASPI. Jesli próbujesz coś uruchomić na standardowych sterach Windowsa to możesz się nieźle przejechać.

Moja propozycja - zmień plugin wideo na Pete`s D3D DX6
2BII!2B
ODPOWIEDZ