Dragon ball

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

kupic komputer Intel core 2 Quad 6600
A po co? PCSX2 nie obsługuje (i prawdopodobnie nie obsłuży) czterech jajek... podobnie jak zresztą większość dostępnych aplikacji.
karta graficzna Geforce 8600 gt
Zamiast czterordzeniowego procesora zainwestuj w kartę ze wsparciem DX10 np. GF z rodziny 8800 lub lepszy.
czy pójdzie mi na emulatorku PCSX2 ver 9.2 dragon ball budokai 3 , Dragon ball budokai tenchaichi 2 ,Dragon ball Sparing meteo
Sprawdź oficjalną listę kompatybilności.
Widziałem na takim sprzecie dragon ball budokai 3 i była predokośc 100 fps a reszta nie wiem moze ktos mi powiedziec
Na 0.9.2 jak i 0.9.4, a także na większości emulatorów obowiązuje jedna zasada - im lepszy sprzęt tym gry będą pracować szybciej. Resztę dopowiedz sobie sam.
2BII!2B
maciek1324
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 14:41

Post autor: maciek1324 »

Przeczytalem to co pisaliscie od samego początku i mam wrazenie ze na PCSX2 0.9.4 nie bede mial problemu z DBZ Budokai 3 XD jednak mam prosbe, poniewaz moj sprzet to Intel Celeron 2,66GhZ, 1024RAM, GeForce 8500GT i chcial bym rozwiklac swoje wszelkie niepewnosci czy mi pojdzie ta gra. Z gory dziekuje za odpowiedz :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

chcial bym rozwiklac swoje wszelkie niepewnosci czy mi pojdzie ta gra.
Gra pójdzie na PIII 1GHz, 512MB RAMu i GF5200, więc pójdzie i na twoim... zagadką poliszynera pozostaje jednak fakt z jaką prędkością będzie pracować - sprzęt z tego co widzę masz nie najlepszy, żeby nie powiedzieć z niskiej półki, więc zapewne wysokich osiągów nie uzyskacz, ale....

...ale, ale... ale spróbować zawsze można.
2BII!2B
maciek1324
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 14:41

Post autor: maciek1324 »

Aha :( thx, moze teraz troche odbiegne od tematu ale czy mogl bys mi doradzic jaki procek byl by dobry do sprzetu ktory obecnie mam? mysle nad czyms do 400-500zl
Awatar użytkownika
Halome
User
User
Posty: 36
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:09

Post autor: Halome »

Przydałby się taki 128-bitowy :)

jeśli chodzi o procesor za tą cene (2 jajowy) to AMD Athlon 5200+
Ale ja radze zainwestować w karte graficzną
Jeśli już patrzysz na grafike to nie sugeruj się ilością MB/Bit bo to nie jest najważniejsze...
najpierw spójrz na taktowanie, potem czas dostępu a na końcu pamięć...
Pamięć jest dobra w programach 3d
ja za te 400-500 proponowałbym:
PALIT GeForce 8600GTS (675/2000) (1,0ns) 256MB DDR3

Edit:
Albo za te "400-500" kup sobie zestaw playstation 2
maciek1324
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 14:41

Post autor: maciek1324 »

Karte kupowalem w te wakacje wiec raczej jej juz nie zmienie a nad prockiem to myslalem zeby kupic Core 2 Duo E4500 2,2 Ghz. Co myslicie nad takim rozwiazaniem?:P
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Halome pisze:Przydałby się taki 128-bitowy
Najlepiej z 4 jajkami i podgrzewaczem do kawy :)
Halome pisze:jeśli chodzi o procesor za tą cene (2 jajowy) to AMD Athlon 5200+
A ja proponuje Core2Duo, przez ostatnie pół roku sprzedałem tego masę i jak dotąd nikt się nie skarżył. A do tego jakaś płytka na intelu i wszystko gra i śpiewa. Intel, intel uber alles.
maciek1324 pisze:nad prockiem to myslalem zeby kupic Core 2 Duo E4500 2,2 Ghz
Niezły procesor biorąc pod uwagę stosunek cena/wydajność, aczkolwiek do grania poleciłbym E6500 - niby tylko 0.1GHz w górę, ale wydajnościowo klasa wyżej aniżeli 4500. Cena zresztą również, w hurtowni do kupienia za ~420zł netto.
Halome pisze:Ale ja radze zainwestować w karte graficzną
Jeśli już patrzysz na grafike to nie sugeruj się ilością MB/Bit bo to nie jest najważniejsze...
najpierw spójrz na taktowanie, potem czas dostępu a na końcu pamięć...
Pamięć jest dobra w programach 3d
ja za te 400-500 proponowałbym:
PALIT GeForce 8600GTS (675/2000) (1,0ns) 256MB DDR3
A powiem Ci, że niekoniecznie się zgodzę ostatnio np. miałem przyjemność kupić kilka Palitów w tym 8600GTS oraz 8600GT... i powiem Ci że taki 8600GT Super (wersja ze zwiększoną przez producenta częstotliwością) oferuje w zasadzie te same opcje co GTS, podobną wydajność (nieznacznie gorszą, w emulacji PSX/PS2 różnic nie zauwazyłem), pełne wsparcie dla DX10, ale i posiada 512MB DDR3 i niższą cęnę - kilkadziesiąt do 100zł, ale zawsze to 100zł w kieszeni, które mozna zainwestować w lepszy zasilacz czy fajniejszą obudowę.

edit: tak swoją droga - karta graficzna jest dobra do gier PC, emulacja (bez względu na to jakiej maszyny/konsoli) czerpie moc głównie z procesora.
2BII!2B
maciek1324
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 14:41

Post autor: maciek1324 »

Dzieki winter_mute , tez tak mi sie wydawalo ze procesor odgrywa wieksze znaczenie a tak wogole to co to za hurtownia o ktorej mowiles??:P i jaka plytke bys mi doradzil do tego procka i za ile bo planuje na wszystko wydac jakies 600zl (moze troche naciagne budzet ;) . Zakup planuje wykonac w te swieta :D

Aha, tego E6500 znalazlem w necie i miesci sie w granicach 700-800zl wiec byl bym bardzo zainteresowany ta hurtownia :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Aha, tego E6500 znalazlem w necie i miesci sie w granicach 700-800zl wiec byl bym bardzo zainteresowany ta hurtownia
Drogo.
Dzieki winter_mute , tez tak mi sie wydawalo ze procesor odgrywa wieksze znaczenie
1) Proszę
2) w emulacji - w grach PC jest trochę inaczej.
tak wogole to co to za hurtownia o ktorej mowiles?
Moja firma zaopatruje się głównie w PRONOXie, ale oni nie prowadzą sprzedarzy detalicznej... Jesli miałbym polecać dużą sieć sklepów detalicznych z niskimi cenami części komputerowych to skierowałbym CIę, a raczej skieruję do:
http://www.proline.pl/
gdzie E6500 kupisz za 509zł brutto.
i jaka plytke bys mi doradzil do tego procka
Z bardzo dobrych polecam Intele, w sensie płyta firmy Intel, nie tylko na kościach od tego producenta, ale ceny zaczynają się od 500zł.
Z dobrych płyt ABITY na chipsetach Intel`owskich, niestety też nie za tanie.
Z tanich i dobrych Gigabyte`y (dobra wydajność, brak jakichkolwiek problemów, świetne sterowniki) oczywiście na Intelu, mnie osobiście najbardziej podchodzą na chipsecie P31/P35 , ale te tańsze też są niegłupie.
Nie polecam natomiast czegokolwiek na VIA (ECS, MSI, itd.). Szczerze powiedziawszy nie jestem też zwolennikiem nForce - PCSX2 ma z nim kłopoty, kontrolery sieciowe/LAN (niby banalny komponent) często szwankują i ogólnie jestem zawiedziony. Osobiście wystrzegam się też ASUSów bo IMO firma się (brzydko powiedziawszy) zeszmaciła od momentu pojawienia się ASROCKów.

Tak czy siak dobra płyta (Gigabyte GA-P31-DS3L IP31 s775) i przyzwoity procesor Core2Duo to wydatek rzędu 730zł brutto. Zwróć też uwagę że ww. płytka pracuje na pamięciach DDR2@800MHz, więc jak nie masz a chcesz ciągnąć w górę to tez trzeba wybulić, na szczęście niewiele bo 2x1GB od Kingstone`a kupisz spokojnie do 200zł.
2BII!2B
Artur 25
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 grudnia 2006, 15:44

Dragon ball

Post autor: Artur 25 »

jednak zamiast geforce 8600 gt 512 mb ddr 3 kupie geforce 8600 gt 1024mb i mysle ze na jakis rok mam spokuj z grafa i przy 4 jajowym procku i 2 gb ramu mysle ze bez problemowo pojdzie mi dbz budokai 3. Tylko czekam az zrobia 9.5 bo chyba bedzie mozna odpalic dbz tekchaichi 3 bez błedow graficznych tak mi sie wydaje. No wystarczy czekac do stycznia i mam nowego kompa zobaczymy jak bedzie :)
ODPOWIEDZ