Dragon ball

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
maciek1324
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 14:41

Post autor: maciek1324 »

Caly czas rozwazam wasze propozycje i mam dylemat, czy dokupic procka i pltye glowna czy kupic PS2 Slim ktore teraz jest bardzo tanie (450zl)
Artur25
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 02:15

Post autor: Artur25 »

Zależy z jakiej strony na to patrzeć bo kupisz ps2 za 450 zł jeszcze przerobienie ci dojdzie ze 100 zł dobre. A jak kupisz płytę i procka to możesz grac w niektóre tytuły na ps2 zależy jaki tez procek i grafa i pamięć czym lepsze więcej tytułów powinieneś odpalić na takim sprzęcie a już na PCSX 9.4 to na dobrych dwurdzeniowych komputerach chodzi dragon ball budokai tenkchaichi 3 a na 9.2 chodziło tylko z błędami wiec 9.4 ulepszyło bardzo wiele ja bym wybrał dobra płytę i procek bo ja sam tak robie tylko ze kupuje nowego kompa :D zamiast ps2 bo to nie długo to będzie przeżytek wiec sie nie opyla tylko emulować na dobrym sprzęcie i czekać za będzie dobry emu który odpali wszystkie tytuły ps2 wierze w to masz szybszego kompa możesz emulować nie musisz grac w gry ps2 możesz robić więcej na kompie wiec nie polecam ps2 bo sam miałem decyduj sam. :) :)
maciek1324
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 14:41

Post autor: maciek1324 »

No to juz sam teraz nie wiem :P :P ale chyba masz racje bo koszt w sumie bedzie ten sam a nie oplaca sie kupowac PS2 tylko po to zeby sobie popykac w serie DBZ :D tym bardziej ze niedlugo PS3 bedzie tansze. Za dwa tygodnie swieta i planuje kupic Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz i jakas plytke za 200zl (myslalem nad GIGABYTE GA-946-S3 ) i doloze to do mojego kompa (GeForce 8500GT, 1024Mb RAM) i powinien Budokai 3 smigac jako tako ;) "mam nadzieje"

Moze ktos z was wypowie sie na temat tej informacji ktora znalazlem na jednej stronce "Ta płyta główna może nie jest skierowana dla overcklokerów, ale za to gdy mamy procesor z szyną 800MHz (200QDR) można liczyć na przyzwoite podkręcenie. Maksymalnie udało się uzyskać FSB na poziomie 1096MHz (274QDR), co przy takiej cenie płyty jest niezłym wynikiem. Jeśli nie chcemy przekraczać możliwości chipsetu można spokojnie ustawić FSB na 1066MHZ (266QDR). Po podkręceniu do 2.74GHz naszego E4400 procesor dostał “kopa” I jest lepszy niż model E6700. Niestety w biosie nie można ustawić ręcznie timingów pamięci, dlatego do podkręcania ustawiłem pamięć na 533MHz I płyta automatycznie załadowała timingi 4-4-4-12, przy 800MHz ładuje 5-5-5-18, ale to przez to że producent specjalnie ustawił takie timingi w SPD, żeby pamięć była kompatybilna również ze słabszymi płytami, które dają niższe napięcie (1.8v). I po maksymalnym podkręceniu proca RAM pracował z częstotliwością 732MHz przy 4-4-4-12." dotyczy ona wyzej wymienionej przeze mnie plyty glownej i procka.
maciek1324
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 14:41

Post autor: maciek1324 »

http://www.disystem.pl/szczegoly_produk ... ,0,0,1.htm

http://www.disystem.pl/szczegoly_produk ... ,0,0,1.htm

to dwa procesorki w dobrej cenie na ktore mogl bym sie zdecydowac. Czy uwazacie ze tkorys z nich jest lepszy czy moze lepiej kupic tego tanszego bo nie ma wielkiej roznicy?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Caly czas rozwazam wasze propozycje i mam dylemat, czy dokupic procka i pltye glowna czy kupic PS2 Slim ktore teraz jest bardzo tanie (450zl)
Jezeli chodzi Ci tylko i wyłacznie o gryz PS2 to odpowiedź jest banalna - kup PS2, bo emulator radzi sobie coraz lepiej, ale nigdy nie będzie tak dobry (choćby pod względem kompatybilności), tak wydajny, i tak wygodny jak konsola.

Jesli myślisz o tylko jednej grze, która w dodatku jest obsługiwana przez PCSX2, a do tego grasz na PC to inwestuj w nowe podzespoły do kompa.

Proste.
2BII!2B
Artur25
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 02:15

Post autor: Artur25 »

W moim przypadku zależy na kilka tytułów wiec kupuje nowy PC a mianowicie zależy mi dragon ball z budokai 3 który chodzi dobrze nawet na PCSX 9.2 , zależy mi tez na dbz budokai tenkchaichi który na wersji 9.2 chodził z błędami a teraz wygląda wyśmienicie na 9.4 tylko prędkość mogła by być większa myślę ze zależy tez od procka jaka prędkość kto by miał bo na 4 rdzeniowych było by z 40 fps. Dlatego kupuje PC bo mnie inne gry nie obchodzą po za tekkenem i dbz. :D
maciek1324
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 14:41

Post autor: maciek1324 »

Czy pamiec cache L2 odgrywa duze znaczenie w grach komputerowych na PC? i czy akurat w konkretnej emulowanej grze (DBZ Budokai 3) odczuje duza roznice posiadajac takowej pamieci 2Mb czy 4Mb????


Ogolnie czy ta cala L2 jest wazna w emulacji i w grach na zwyklego PC?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ogolnie czy ta cala L2 jest wazna w emulacji i w grach na zwyklego PC?
Ogólnie tak :)
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Polemizowałbym. Jest ważna ale między 2 a 4 mb nie ma dużej różnicy w wydajności.
Obrazek
Hetman
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 09 grudnia 2007, 21:38

Post autor: Hetman »

wymagania wymaganiami...

jestem nowy i od dziś rozpoczynam przygodę z PCSX2 niedługo mam zamiar zacząć grać w serie DB:TB 2,3

I tu moje pytanie wie ktoś jak będzie to chodzić na sprzęcie:

Intel Core 2 Duo E6750 ~2,67 GHz
GeForce 8800 GTS ASUS
2 Gb RAM
ODPOWIEDZ