Problemy techniczne z FFVII na emulatorze ePSXe

Dyskusja na temat gier wydanych przez firmę Square-Enix (dawniejszy SquareSoft).
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Problemy techniczne z FFVII na emulatorze ePSXe

Post autor: Junior1990 »

Witam, mam pewien problem z Final Fantasy VII ,które jest Spolszczone z waszej strony.Konkretnie chodzi o to że na 2CD w Forgotten City w momencie gdy Bugenhagen wkłada klucz starożytnych i na wodospadzie ma pokazać się filmik,obraz robi się ciemny i komputer wydaje dziwaczny dźwięk :( .Z jakiego powodu
tak się dzieje i jak można ten problem rozwiązać? :)

Prosze o jak najszybszą odpowiedź :)
Z góry dziękuje :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Grasz na emulatorze czy na konsoli?
Jesli na ePSXe to polecam zrobić małe doświadczenie:
1) Zapisz na memorce stan gry tuż przed wystąpieniem problemu
2) Zresetuj emulator, a następnie
3) Wyłącz tłumaczenie, tzn. odznacz opcję {Options > Auto Load PPF file}
4) Uruchom grę i załaduj stan z memorki
5) Sprawdź czy gra zacina się bez zaaplikowanego tłumaczenia

Jesli się zacina to albo masz zniszczoną kopię gry, albo złe ustawienia i tłumaczenie nie ma nic wspólnego z Twoim problemem. Jeśli zaś uda CI się przejść ten moment to znów zapisz stan na memorce i postąp jak powyżej tym razem jednak włącz tłumaczenie [opcja {Options > Auto Load PPF file} aktywna].
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2007, 00:08 przez winter_mute, łącznie zmieniany 1 raz.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Post autor: Junior1990 »

Gram na emulatorze ePSXe 1.5.2

Zrobiłem tak jak radziłeś niestety w dalszym ciągu zacina mi się w tym miejescu :(
czy to znaczy że mam zbombaną gre? Czy też konfiguracja pluginów jest zła? Jak radzisz mam szukać i skombinować grę która bedzie w tym miejscu poprawnie chodzić czy bawić się z konfiguracją pluginów która potrafi porządnie nerwy popsuć :x ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zrobiłem tak jak radziłeś niestety w dalszym ciągu zacina mi się w tym miejescu :( czy to znaczy że mam zbombaną gre? Czy też konfiguracja pluginów jest zła?
Albo jedno albo drugie - po raz kolejny zalecam mały test:
1) Zmień plugin wideo na P.E.Op.S. Soft Driver, bo on ma b. dobrą kompatybilność względem FF7
2) Wczytaj save z memorki
3) spróbuj przejść problematyczny moment
możesz także potwórzyć ww. kroki na wtyczce Pete's OpenGL2 Driver i co równie wazne jako plugin dźwiękowy ustaw Eternal SPU z konfiguracją opisaną w tym artykule:
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artyk ... fig&id=ff7

Jesli gra wciąż się zacina:
a) obecna kopia do kosza
b) licytuj na allegro PALowe FF7 w bdb stanie
c) ciesz się grą bez problemów.

Ew. możesz też próbować odpalić grę na innym emulatorze, bo ePSXe bywa czasami kapryśne, ale nie wiem czy jest sens przechodzić grę od nowa, plus nie ma gwarancji bo ubita kopia równie dobrze może się wywalić na innych emulatorach.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Post autor: Junior1990 »

Rzeczywiście płyta jest skopana :) bo mam orginalną grę i wszystko gra i buczy dzięki Bogu miałem możliwość wykupienia tej gry za niższą cene :D wielkie dzięki za wskazówki


A teraz mam jeszcze taki mały problemik bo w czasie gry przed każdą walką gra mi sie trochę zacina grafika jak i głos.Próbowałem tej konfiguracji co jest na waszej stronie lecz gra chodziła jeszcze gorzej bo bardzo powoli i na małym cienkim ekranie więc niewiem jakie pluginy były by najlepsze pod mój sprzęt:
RADEON 9000
AMD Sempron 2400+
512 RAM DDR
180 GB twardego
Jak byś mógł mi podać najlepsze pluginy działającymi pod tymi bebechami bym był wdzięczny :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) gra się przycina, bo przed walką jednocześnie wyświetlane są zasoborzerne efekty graficzne oraz wczytywane dane dla walki.
2) jaka karta graficzna?
2BII!2B
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Post autor: Junior1990 »

RADEON 9000 SEC Family
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

RADEON 9000 SEC Family
Słaba, że tak powiem :P
Będzie rwać w tych momentach (wiry, rozmycia, etc.) bo karta za wolna by generować efekty w czasie rzeczywistym i jednocześnie emulować pozostałe komponenty szaraka.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Junior1990
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:32

Post autor: Junior1990 »

Aha dzięki za szczerość :D wiem nowe to to nie jest ale dzięki za Odp, chciałem tylko się dowiedzieć trzy to wszystko na co ten sprzęt stać.Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Aha dzięki za szczerość
Nie ma sprawy :] pisze po prostu jak jest... a jest tak że gry na PC a emulacja to dwie różne bajki... na niekorzyść tego drugiego niestety, bo ten jakże nikczemny proceder wymaga lepszego sprzętu.
2BII!2B
ODPOWIEDZ