Problem z odtworzeniem gry na PCSX2

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Assariah
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 listopada 2007, 15:17

Problem z odtworzeniem gry na PCSX2

Post autor: Assariah »

Witam,

zapoznałem się z materiałami na stronie. Pobrałem najnowszą wersje emulatora. Utworzyłem ścieżkę "F:\Program Files\Pcsx2_0.9.4". Używam konfiguracji widocznej na poniższym zdjęciu:

Obrazek

Nie znalazłem jeszcze "PADwinKeyb Driver" dlatego użyłem "Zane's Mouse Pad Plugin 1.29.0".

Mój PC'et :

System - WinXP SP2.

Athlon 64 X2 Dual Core 4000+, Palit GeForce 8600 GT Sonic +, 2GB Ram DDR2 Kingstone 800 Mhz, DVD R/RW LG GSA-H44NRBB BLACK OEM (Napęd dysku "D").

Próbuje odpalić grę "Suikoden 4" w formacie ".mds" z płyty DVD.
Mam dwa pliki bibliotek "msvcp71.dll" w folderze "Pcsx2_0.9.4".

Konfiguracja "GSdx9 (MSVC 14.00, SSE2) 0.10.0" :

Obrazek

Konfiguracja "P.E.Op.S CDVD (CDDA mod) 1.3.0" :

Obrazek

Po uruchomieniu CD/DVD :

Obrazek

Bez znaczenia czy wybiorę sześcian czy "Audio-CD" pojawi się :

Obrazek

Dalej, bez znaczenia co wybiorę pojawia się :

Obrazek

Powyższe "domyślne" okno pojawia się już za pierwszym razem w każdej innej konfiguracji.
Oczywiście chciałbym również odtwarzać inne gry jednak z obecnym problemem (którego źródła nie jestem w stanie określić) jest to wykluczone.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu w/w problemu.
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2007, 02:36 przez Assariah, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mandragor
User
User
Posty: 81
Rejestracja: 14 kwietnia 2004, 23:19

Post autor: mandragor »

Próbuje odpalić grę "Suikoden 4" w formacie ".mds" z płyty DVD.
Może i głupie to pytanie ... ale je zadam...
Czy obraz ten został nagrany za pomocą alkohola 120% z uwzględnieniem przy nagrywaniu profilu PS2 czy też moze nagrałeś to jako "dane" w nero?

To co pokazujesz na zrzutach to standardowy przykład, kiedy emu nie widzi gry PS2, stąd moje pytanie (być może gra została źle zrzucona\nagrana).
Zamienię mój komp: ATLONXP 2400+ 768MB DDRAM Asus Radeon 9600XT 128MB(128bit) 2X80 GB HDD na garść magicznej fasoli :-) << już dawno wymienione a zupa fasolowa zjedzona!
UPDATE!!
AMD Venice3000+ GF 6600GT PCI-EX16X 2x512 Dual RAM Patriot (TESTUJEMY?)
Assariah
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 listopada 2007, 15:17

Post autor: Assariah »

Hmm, wątpię w to. Rzeczywiście obraz po prostu wrzuciłem na płytę jednak odtwarzałem ją bez problemów na starszym komputerze. Z tą różnicą że wtedy na minimalnych ustawieniach mogłem grać co najwyżej w 3 fps. Obecnie na nowym sprzęcie mogę bez problemu odtwarzać każdą grę ale coś z konfiguracją nawala.
Awatar użytkownika
mandragor
User
User
Posty: 81
Rejestracja: 14 kwietnia 2004, 23:19

Post autor: mandragor »

Inaczej:
masz nagrany obraz na dvd. Zapewne zapodajesz go do jakiegoś virtual cd\dvd tak? Jaką nazwę ( czy napewno d: ) ma ten wirualny cd\dvd?
Zamienię mój komp: ATLONXP 2400+ 768MB DDRAM Asus Radeon 9600XT 128MB(128bit) 2X80 GB HDD na garść magicznej fasoli :-) << już dawno wymienione a zupa fasolowa zjedzona!
UPDATE!!
AMD Venice3000+ GF 6600GT PCI-EX16X 2x512 Dual RAM Patriot (TESTUJEMY?)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wiem do czego dąży przedmówca więc zapytam może w prostszy sposób - jakie pliki masz na dysku DVD z grą?
a) przykłądowo: SYSTEM, SLUS_209.79, STR.BIN, FILEDATA.BIN, FILEDATA.BI1, FILEDATA.BI2, TRG.BIN.... czy też
b) przykładowo: SuikodenIV.mdf, SuikodenIV.mds?

Pytanie z innej beczki - próbowałeś odpalić grę korzystając z BIOSu w nowym formacie?
2BII!2B
Awatar użytkownika
mandragor
User
User
Posty: 81
Rejestracja: 14 kwietnia 2004, 23:19

Post autor: mandragor »

Wiem do czego dąży przedmówca więc zapytam może w prostszy sposób
Czasami mnie ponosi i moje wypowiedzi zakręcam maksymalnie, no cóż zdaża się...
jakie pliki masz na dysku DVD z grą
Rzeczywiście obraz po prostu wrzuciłem na płytę
Wydaje mi się, iż w_m źle zrozumiałeś moje intencje. Ja domyslam się, że dysk D: jest dyskiem cd\dvd, na którym znajduje się ten obraz z plikami mdf i mds. Znowu ten dysk jest źródłem dla virtual cd\dvd, więc prawdopodoobnie w ustawieniach pluginy cd\dvd powinna być inna ścieżka odpowiadająca właśnie temu wirtualowi a nie d:.
SYSTEM, SLUS_209.79, STR.BIN, FILEDATA.BIN, FILEDATA.BI1, FILEDATA.BI2, TRG.BIN
Ale to tylko moja teoria na ten temat. Jeśli te pliki znajdują się na dysku d: to moja teoria legła w gruzach :P

[/quote]
Zamienię mój komp: ATLONXP 2400+ 768MB DDRAM Asus Radeon 9600XT 128MB(128bit) 2X80 GB HDD na garść magicznej fasoli :-) << już dawno wymienione a zupa fasolowa zjedzona!
UPDATE!!
AMD Venice3000+ GF 6600GT PCI-EX16X 2x512 Dual RAM Patriot (TESTUJEMY?)
Assariah
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 listopada 2007, 15:17

Post autor: Assariah »

Winter_mute,

SuikodenIV.mds.
Obraz płyty odtwarzałem wcześniej bezpośrednio przez emulator.
Hmm, co masz na myśli mówiąc bym odpalił grę korzystając z BIOSa w nowym formacie?
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2007, 19:27 przez Assariah, łącznie zmieniany 1 raz.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

SuikodenIV.mds, jak napisałem w temacie.
No to:

1) trochę na opak (niekoniecznie źle) wypaliłeś obraz, czego wyjaśnienie pozostawię innym, np. mandragorowi bo sprawa jest banalna, a trzeba dać chłopakowi szansę się wykazać i możliwość napisania czegoś (wszak źle wygląda jak wszystko na forum wyjaśniam ja) :]

2) źle uruchamiasz grę:
a) skopiuj obraz (pliki mdf/mds) z powrotem na dysk.
b) uruchom grę w PCSX2 korzystając z wtyczki linuzapz ISO CDVD
...można też pominąć podpunkt (a) ale sczytywanie danych z dysku jest o wiele szybsze aniżeli z napędu DVD.
Hmm, co masz na myśli mówiąc bym odpalił grę przez BIOSa w nowym formacie?
Rozwiązanie problemu masz powyżej więc nie zrobi to dużej róznicy, aczkolwiek we wcześniejszym stwierdzeniu miałem na myśli fakt, że PCSX2 v0.9.4 obsługuje nowy format BIOSu umożliwiający między innymi grę sieciową.
2BII!2B
Assariah
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 listopada 2007, 15:17

Post autor: Assariah »

Hmm, żadnych postępów.

Lol, wybacz Winter dopiero teraz zauważyłem że kiedy wypalałem ową płytę plik ".mds" nie był jedynym nośnikiem gry :

Obrazek

Pamiętam że grę można było odtwarzać jedynie z napędu po załadowaniu pliku ".mds".
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wybacz Winter dopiero teraz zauważyłem że kiedy wypalałem ową płytę plik ".mds" nie był jedynym nośnikiem gry :
Nic się nie zmieniło.... kopiuj obydwa pliki na dysk (przypadkiem tego nie rozpakowywuj bo popsujesz)... odpal PCSX2, plugin Linuzapz ISO, RunCD, i jak wyskoczy okienko wyboru pliku to zaznacz ten plik z ikonką WinRAR`a.

Powinno działać.

...ew. możesz zamountować ten obraz w napędzie wirtualnym (Alkohol120% taki posiada, lub użyć deamon tools) i skorzystać z pluginu PEoPS CDVD. Tyle.
2BII!2B
ODPOWIEDZ