Odpowiedniki Hitów z PC na PS2

Ogólne dyskusje na temat gier.
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Odpowiedniki Hitów z PC na PS2

Post autor: N25 »

Tak sobie mysle ze w wiele gier można już pograc te które już kupiłęm dosc dawno (niemajac konsoli :p) Są juz grywalne i pomału mi ise nudza i większośc przeszedłem, No to teraz bym sobie jeszcze w coś pograł na pc'ta nic ciekawego niewychodzi, a na ps2 wyszło mnustwo gier (nielicząc na dobrą grafe ale grywalnosć), nigdy niemiałem PS2, i niebardzo się znam na pożądnych tytułach. I mam kilka pytan;

Na kompie uwielbiam serie NFS co będiz etakim jakby odpowiednikiem dobrej samochodówki która niewyszła na PC ale pojawiła się na ps2 ? Mam już nielicząc wspaniałej serii Gran Turismo,

Druga sprawa to odpowiedniki GTA, czekajac na kolejne wersje emulatora i wtyczek, najbardziej zależało mi na The getaway i GTA LCS i VCS, wszystkie te rgy mam i już w nie gram, A co jeszcze? tak niedawno zaczołem się interesowac trohe gierką o tytule yakuza, ale wiecie jak to pisza niby yakuza jest konkurencją dla Grand theft Auto, a jak tak czytam komentarze, recenzje, oglądam screeny to niewidze zeby owa gra miaął cos wspónego z gta! (z wyjątkiem tego co jest w każdej grze, czyli, stzrelaniny) A ja jak muwię o grze typu GTA mysle o mieście i mozliwosciach z nim związanych. czy mozę ktoś posiada ową gre (Yakuza) i mozę mi pwoiedzieć czy żeczywiście ejst podobna do GTA ? W sensie miasta i możliwosci przejechania sie każdym z nich, poznęcania się na przechodniach itp ?

Pozdro
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Na kompie uwielbiam serie NFS co będiz etakim jakby odpowiednikiem dobrej samochodówki która niewyszła na PC ale pojawiła się na ps2 ? Mam już nielicząc wspaniałej serii Gran Turismo,
Nie licząc wspaniałej serii GT, będzie to wspaniała seria Burnout, z akcentem na części drugą i trzecią. Pod warunkiem, że lubisz arcade. Cała reszta, z CMRami o TOCAmi na czele wyszła na PC, zdaje się. PS2 nie miało zbyt wielu wyścigów samochodowych z prawdziwego zdarzenia.

Odpowiedniki GTA. Jak ja nie lubię tej serii. No, może prócz Vice City, bo przyznać trzeba, że produkcja ta miała klimat na notę 11 oczek w dziesięciostopniowej skali. Ale do rzeczy.

Gry GTA-like podzieliłbym na dwa nurty. Te epatujące przemocą, gdzie główny nacisk położony jest na elementy zręcznościowe:

- State of Emergency [bunt, zamieszki, zadyma na ogromną skalę; kill frenzy]
- Manhunt [brutalna i kontrowersyjna gra, zadyma na niewielką skalę]
- True Crime: Streets of LA [udany klon GTA]
- True Crime: New York City [równie udana, co poprzedniczka; "interakcja" z przechodniami możliwa]

Drugą grupę stanowią bardziej stonowane, powiedziałbym głębsze fabularnie tytuły. A są nimi:

- Mafia [klon GTA w środowisku gangsterskim USA lat trzydziestych; uwaga: wyszła na PC]
- Yakuza [czy jest dobra - nie potwierdzę, ani nie zaprzeczę. Na podstawie materiałów nt. gry, które udało mi się obejrzeć i ocenić, stwierdzę jedynie, że Yakuza na pewno nie jest zła, bliżej jej jednak do Mafii niż do GTA. No i sporo tam beat'em up. Yakuza to dla mnie... Shenmue meets Mafia. I tyle. Aha, grę zrobiła Sega, zatem porównanie do Shenmue jak najbardziej trafione. Ja nie miałbym oporów, aby w to zagrać.]

Jest jeszcze Driv3r, ale obawiam się, że to zupełnie inna bajka.

P.S.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sądzę że w kwestii GTA-klonów mój przedmówca wypowiedział się w stopniu wystarczającym więc ja się skupie na samych wyścigach. Warto zacząć od tego że ów gatunek jest z założenia multiplatformowy więc na próżno jest szukać gier które ukazały się tylko na jedną konsolę, bo jest ich niewiele (GT, PGR, Motostorm, Forza, MarioCart, itd.) .... jednakże jeśli miałbym wymienić ciekawe tytuły z tego gatunku które ukazały się na PS2 to z pewnością byłyby to:

Symulacje:
- Gran Turismo 4 lub/i 3:Aspec
- TOCA Race Driver 2/3
- seria NASCAR
- seria F1
- Enthusia Professional Racing

Arcade:
- Burnout 2 / 3 / 4
- Midnight Club 2/3:Dub Edition
- Rumble Racing
- Le Mans 24H
- OutRun 2006: Coast 2 Coast
- Test Drive

Rajdowe:
- seria WRC
- Colin McRae Rally 3
- ATV Offroad Fury 4
- Shox
- V-Rally 3

Motocykle:
- MotoGP 3
- Tourist Trophy
- MX Superfly

Inne:
- Extreme G3
- Wipeout Fusion
- Splashdown: Rides Gone Wild

Tak by to z grubsza wyglądało, z grubsza bo (a) wyścigów na PS2 ukazało się ponad 100 i siłą rzeczy w większość ani nie grałem (b) pewnikiem sporo z ww. gier ukazało się też na inne platformy, a że jako osobiście gram głównie na PS2 to przefiltrować musisz je sobie sam :]
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Pomimo że w_m bardzo ładnie rozpisał ważniejsze pozycje wyścigowe, a ja powiesiłem na PS2 psa za brak pokaźnej liczby racerów z wyższej półki, pozwolę sobie dodać trzy grosze.
- Midnight Club 2/3:Dub Edition
Dwójka wyszła na PC, czy trójka też - nie wiem. Gry są od Rockstar, a więc twórców GTA. Słyszałem, że rewelacja.
- OutRun 2006: Coast 2 Coast
Hehe. Nie wymieniłem jednej z moich ulubionych aracade'owych samochodówek z bardzo prostej przyczyny - o wiele bliżej jej np. do Daytona USA 2 niż serii NFS. 100% arcade. Jeśli szukasz jakichkolwiek powiązań z symulacją, ta gra nie jest dla Ciebie.
- Shox
Ooo, to jest dopiero gra. Co prawda rajdówka, ale baaardzo zręcznościowa, z grupy arcade raczej. Coś jak Sega Rally, tylko "bardziej". Hehe. I bardziej od V-rally 3, który również został wymieniony i również jest na PC.

A z innych, czyli 'niesamochodówek' dodam jeszcze Sled Storm, grę, w której kółka zamieniono na płozy. Nie ma na PC, bliźniaczy tytuł był na PSX'a [nawet pod identyczną nazwą], ale wersja PS2 jest fajniejsza - wariacka i bardziej kolorowa. I ma równie niewiele wspólnego z realizmem.
ODPOWIEDZ