Kompatybilność trzech gier

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Kompatybilność trzech gier

Post autor: Tomi »

Takie pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi w dziale "Kompatybilność"
czy gry Vigilante 8 2nd Offense, No Fear Downhill Mountine Biking(mogłem się pomylić w nazwie) i Time Crisis są grywalne na ePSXe i z jakim pluginem (pewnie będzie to najlepszy plugin od Pete'go 1.73). Prosze o szybką odpowiedz bo się spiesze kupić gierki i jak nie będe wiedział to kupie a gierki nie ruszą.
Dziękuje :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Witam
Odpowiem szybko - tak jak sobie życzyłeś:
Time Crisis - bankowo
Vigilante 8 2nd Offense - tak, jeśli mnie pamięc nie myli
No Fear Downhill Mountine Biking - eee... nie znam gry
2BII!2B
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Post autor: Tomi »

No Fear Downhill Mountine Biking to jest taka gra która w której się jeździ na rowerkach. Naszym zadaniem jest jak najszybszy zjazd na trasie by być szybszym od przeciwnika. Sens niezbyt dobry ale gierka mi się podobała bo jest to jedyna gierka jaką znam która właśnie jest o takim sposobie gry. Aktualnie gier o rowerach mam zero więc ta gra się przyda.
Jeśli chodzi o odp. to dziękuje jeszcze raz bo jak zwykle pomógł mi winter_mute. :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No cóż brzmi interesująco... warto spróbować i nabyć ten tytuł - jeśli nie pójdzie na ePSXe to zawswze można odpalić VGS :)
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Vigiliante 2nd Offense ma trochę problemy z grafiką w menu - (przynajmniej u mnie) i trzeba trochę pokombinować z pluginami.
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Post autor: Tomi »

Proste pytanie, czy ktoś może napisać dokładne ustawienia do tej właśnie gry tak by gra łaziła normalnie :?: Może jest ktoś taki kto pogrywa se w tą gierke bez żadnych problemów. Używam ePSXe 1.4.0, 1.5.2 i 1.6.0, pluginu Pete's 1.73. Gra uruchomiona z .iso poprostu się zawiesza po jakiś 30 sekundach a uruchamiając na tych samych ustawieniach z CD gra jako tako łazi ale są błędy w grafice. Może powinienem użyć tego programu Cutor (czy jakoś tak, słyszałem że ten program służy do jakiś ustawień gier na ePSXe). Będe bardzo wdzięczny za pomoc a to dlatego że uwielbiam tą girke jak i Twisted Metal 4 (głównie chodzi mi tu o to że można się rozwalać brykami z machnegunnerów i nie tylko).
Dziękuje
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jesli masz szybki procek to odpalaj grę na VGS'ie, możesz też uzyć software'owego pluga pod ePSXe (P.E.Op.S. Soft GPU). Epsxe Cutor nic tu nie pomoże, gdyż jest to tylko programik ułatwiający konfigurację plugow oraz umozliwiajacy zapisywanie ustawien dla poszczegolnych gier.
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Post autor: Tomi »

Mam procek 1.7 XP+ ale nie będe używał tak wspaniałej gry do VGs'a jeżeli gra będzie wyglądała gorzej niż na samym psx'ie. Jakich ty używasz ustawień, może grasz normalnie w tą gierke bez kłopotów. Możesz podać swoje ustawienia których używasz do tej gry, może to pomoże.
Dziękuje

P.S. do winter_mute: gra No Fear Downhill Moutain Biking jest grywalnia na ePSXe i jeśli chcesz to możesz dodać ów gierke do listy gier kompatybilnych.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Wiec tak, mam Durona 600 i na VGS'ie nie ma co grac :) Po drugie V2ndO krzaczy mi się w menu (błędy z wyświetlaniem - ogólnie wali się grafa). Po trzecie, na tym ustawieni nawet na moim kieprawym sprzęcie da się grać:
Plugin: Pete's OpenGL Driver 1.1.73
Author: Pete Bernert
Card vendor: NVIDIA Corporation
GFX card: GeForce2 MX/AGP/3DNOW!

Resolution/Color:
- 640x480 Fullscreen - Desktop changing [16 Bit]
- Keep psx aspect ratio: off

Textures:
- B8G8R8A8
- Filtering: 6 - edge clamping supported
- Hi-Res textures: 0
- Palettized tex windows: on
- VRam size: 0 MBytes - 111 textures usable

Framerate:
- FPS limitation: on
- Frame skipping: off
- FPS limit: Auto

Compatibility:
- Offscreen drawing: 2
- Framebuffer texture: 2 - not used yet
- Framebuffer access: 2
- Alpha multipass: on
- Mask bit: on
- Advanced blending: on (hardware)
- Subtractive blending: activated

Misc:
- Scanlines: off
- Line mode: off
- Unfiltered FB: off
- 15 bit FB: off
- Dithering: on
- Screen smoothing: on - supported
- Screen cushion: off
- Game fixes: on [00001001]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

P.S. do winter_mute: gra No Fear Downhill Moutain Biking jest grywalnia na ePSXe i jeśli chcesz to możesz dodać ów gierke do listy gier kompatybilnych.
Czemu nie zrobisz tego sam zaaraz jak ją sprawdzisz - myślę, że to lepsze rozwiązanie. W ten sposób info będzie z pierwszej ręki, a nie takie ploty z ucha do ucha :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ