Save'y z emulatora na karte pamięci

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
pepe
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 23 maja 2004, 08:57

Save'y z emulatora na karte pamięci

Post autor: pepe »

Witam.
Czy jest możliwe nagranie pliku z sejvami z emulatora na kartę pamięci PS2?
Jeśli tak, to bardzo proszę o wskazówki jak to trzeba zrobić.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Czy jest możliwe nagranie pliku z sejvami z emulatora na kartę pamięci PS2?
Jest jak najbardziej możliwe, co więcej opisany poniżej sposób działa również w drugą stronę i jest o niebo wygodniejszy aniżeli tworzenie obrazów iso z katalogami save`ów.
Jeśli tak, to bardzo proszę o wskazówki jak to trzeba zrobić.
Będzie Ci potrzebne kilka rzeczy:
- konsola i karta pamieci, sprawa oczywista
- pendrive obsługiwany przez DUMBIOS
- sam DUMBIOS: http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Downl ... e&plik=137
- PS2 Save Builder: http://www.cdrinfo.pl/download/5349192917
- mymc: http://www.csclub.uwaterloo.ca:11068/mymc/
Ściągnij rozpakuj wszystkie pliki, DUMBIOSa jeśli oczywiście jeszcze nie masz, przypominam by wypala się go na płycie z myślą o konsoli (w sensie: wolno, na dobrej płycie, DVDDecypterem który także jest w naszym downloadzie)

Teraz kolejno:
1) Uruchamiasz mymc, dzięki któremu wypakujesz z obrazu memorki PCSX2, inaczej pliku *.ps2 poszczególne save`y
a) w opcjach zaznacz sobie "ASCII Descryptions", dzięki czemu będziesz wiedział co wypakowujesz
b) zaznacz interesujący Cię save i wybierz z menu opcję {File > Export}, zapisz gdzieś plik linkera - np C:\mój_save.psu
c) wyłącz mymc
2) Uruchamiasz PS2 Save Builder, dzięki któremu wydobędziesz z pliku linkera pliki save`u, które przeniesiesz później na memorkę.
a) otwórz zapisany w poprzednim kroku plik .psu
b) skopiuj do schowka pozycję Root/ID np. BASLUS-xxxx [Ctrl+C]
c) zaznacz wszystkie pliki poniżej pozycji Root, kliknij prawym myszy i wybierz extract
d) z prawej górnej krawędzi okna wybierz ikonkę "Utwórz nowy folder" i wklej nazwę root/id ze schowka [Ctrl+V], wejdź do utworzonego katalogu i wciśnij przycisk "Zapisz"
3) Podłącz pendrive do komputera, skopiuj na niego cały folder z wyeksportowanymi plikami, po czym bezpiecznie usuń sprzęt
4) Wepnij pendrive w PS2, uruchom konsolę, włóż płytkę z DUMBIOSem do napędu i uruchom aplikacje.
5) Za pomocą File browsera z uLE, przekopiuj katalog z mass:/ na mc0:/ dokładne instrukcje znajdziesz w pliku readme DUMBIOSa.

Tyle, prościej się chyba nie da :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
pepe
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 23 maja 2004, 08:57

Post autor: pepe »

Zrobiłem wszystko tak jak jest w opisie, sejvy udało mi się skopiować bo są na karcie pamięci, ale jak uruchomię grę "Final Fantasy X" to nie widać tego sejvu.
Dlaczego tak się dzieje?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Save z internetu czy przenosisz pomiędzy emulatorem i konsola?

W pierwszym przypadku może być problem związany z wersją (regionalną lub wydaniem) gry.
2BII!2B
Awatar użytkownika
pepe
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 23 maja 2004, 08:57

Post autor: pepe »

Save przenoszę z emulatora PCSX2 0.9.6, dodam jeszcze że jest to kopia gry, nie sprawdzałem jeszcze na oryginalnej wersji bo gdzieś mi się zapodziała, ale czy to może być przyczyną?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Save przenoszę z emulatora PCSX2 0.9.6, dodam jeszcze że jest to kopia gry, nie sprawdzałem jeszcze na oryginalnej wersji bo gdzieś mi się zapodziała, ale czy to może być przyczyną?
Jeżeli wcześniej grałeś na oryginale, a teraz próbujesz odpalić na kopii, w dodatku kopia nie jest Twojego autorstwa (tzn. nie została wykonana z oryginału na którym wcześniej grałeś) to tak, to może być przyczyną.

Jeżeli na emulatorze korzystałeś z tej samej kopii, którą teraz odpalasz na konsoli to nie tu należy szukać przyczyny.

Swoją drogą - Bios wyświetla pełne info o savie? znaczy się (nie pamiętam co tam dokładnie być powinno, więc jeśli napiszę za dużo bądź za mało to sorry) z czego pochodzi - tytuł gry, ikonka, czas gry i lokacja w której zapis wykonano?
2BII!2B
Awatar użytkownika
pepe
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 23 maja 2004, 08:57

Post autor: pepe »

Na emulatorze korzystałem z tej samej kopii, a bios wyświetla wszystkie dane o savie.

Już rozwiązałem problem. Kiedyś zacząłem grę na wersji NTSC i savy miałem właśnie w tej wersji, po pewnym czasie zmieniłem wersje na PAL, ale korzystałem ze starych savów.
Zmieniłem teraz nazwę folderu z savem i pliku zaczynających się od BASLUS-20312 na BESCES-50490, wgrałem na kartę i już wszystko jest OK.
ODPOWIEDZ