Sonda: PSX vs. ePSXe. Co lepsze? (Komentarze)

Wypowiedz się na temat serwisu PSEmu.pl (znanego także pod starą nazwą Polska Strona ePSXe)
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

MORTUS
Z tym sie raczej nie zgodzę. Od razu po przeczytaniu tego kawałka przypomniała mi się lekcja (chyba polskiego czy innego badziewia), którą przesiedzieliśmy u kumpla i graliśmy na PSX'ie. Gramy, gramy, gramy, a tu ZGRZYT i konsolka nie reaguje na bodźce (jeszcze tylko brakowało "Blue Screen'a"
Mortus ja tesh to pamiętam;)A jakie było kobinowanie-klapka otwarta,Plej do pionu , uderzanie w konsole;)Z komopem nie ma takich problemów.A z drugiej strony przy konsolce siadasz i grasz , a nie czekasz na załadowanie sys.,otwarcie odpowiednich folderów,początkowy konfig plugsów i biosu.
Ale ja stawiłem na emulator.Moge wyłączyć dźwięk z gry i posłuchać muzy jaka lubie;)
Obrazek
agnieszka
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 03 grudnia 2003, 08:55

Post autor: agnieszka »

emulator jest spox crash smiga i jest ładna grafika gram na tv i padem trusmaster wiec emu de best a jakby ktos napisał plugin obsługujacy truforum na kartach ati bo tak mało gier ją obsługuje serious sam2 wolf co sądzicie o tym pomysle ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawa nie jest tak prosta jak by się mogło wydawać gdyż prawdziwa konsola przetwarza zaawansowane instrukcje graficzne przez CPU zamiast GPU (nie chcę ściemniać bo ledwo pływam w temacie i słyszałem zaaledwie słów kilka na temat procedur T&L) co uniemożliwia developerom wykorzystanie (lub emulację) rozszerzeń DX7/8/9 (czyli T&L i proces piksli i verteksów).

Jednakże najnowszy i najbardziej zaawansowany plugin Pete`a - OpenGL2 obchodzi tą niedogodność i korzysta z rozszerzeń proces pix i wert., które w sposób masowy wykorzystuje opracowany przez ATI TRUFORM™.

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi więc nastepująco - pluginy graficzne nie wykorzystują i nie będą nigdy w pełni wykorzystywały zaawansowanych instrukcji z nowoczesnych kart graficznych gdyż nie pozwala na to budowa samej konsoli. Jednakże możliwe jest częściowe korzystanie z pewnych operacji dla poprawienia prędkości emulacji. Nie spodziewałbym się jednak, że przez tą operację obraz znacząco zyzska na jakości.
2BII!2B
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

Na moj gust to nie ma to jak PSX ponieważ klimat :P granie z kumplami na multi bez zadnych problemow nie trzeba sie martwic jakimis bledami gupimy z ePSX'a ja wole psx i niech tak zostanie
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

Bati pisze:i jeszcze, jak masz zrąbaną płytkę i stary laser to PSX nie da rady............ a na paceciku, robimy ISO i jedziemy z koksem :P
przepraszam bardzo :twisted: ale jak się robi ISO np. orginalnego GT1 (PAL) od kolegi mam ale jak chciałem załączyć og na emulku od razu z płyty to wyszedł hmmm EKRAN POWITALNY (CREDITSY JAK KTO WOLI :twisted: ) i kupa dalej ani rusz :? może najpierw trzeba zrobić to ISO ??? sorka za zmianę tematu :]
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

przepraszam bardzo ale jak się robi ISO np. orginalnego GT1 (PAL) od kolegi mam ale jak chciałem załączyć og na emulku od razu z płyty to wyszedł hmmm EKRAN POWITALNY (CREDITSY JAK KTO WOLI ) i kupa dalej ani rusz może najpierw trzeba zrobić to ISO ??? sorka za zmianę tematu :]
Może:
1. Płytę masz porysowaną - zrzuć grę do obrazu ISO za pomocą programu CloneCD z profilem LibeCrybt lub programem Alkohol120%.
2. Grasz na ePSXe 1.5.2 z którym są problemy przy odpalaniu PALowego GT/GT2 - zmień emu na 1.6.0 lub sprawdź opisane poniżej tricki >
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=42

BTW; jak widzicie ankieta znów powróciła więc czekam na dalsze komentarze do niej.
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

dzięki wielkie winter :D jesteś spoko gościówa !!! :wink: RESPECT
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
ODPOWIEDZ